Dahl, Johan Christian(1788-1857)
Frogner Hovedgård 1842
Olje på lerret
65,5x99
Signert og datert nede t.h.: JCDahl 1842
Bang 962.
Kunstforeningen i Christiania 1852, kat.nr. 81.
Proveniens:
Jacob Benjamin Wegner, Christiania 1842.
Privatsamling i Dresden til 1945.
Vurdering
Auksjonert mandag 27. april 1998 kl 18:00
Tilslag NOK 3 300 000