Auksjon over klassisk kunst

Auksjon mandag 27. april 1998 kl 18:00

Dahl, Johan Christian (1788-1857)
Frogner Hovedgård 1842

Olje på lerret
65,5x99
Signert og datert nede t.h.: JCDahl 1842

UTSTILT:

Kunstforeningen i Christiania 1852, kat.nr. 81.

PROVENIENS:

Benjamin Wegner, Christiania.
Privatsamling i Dresden til 1945.

Auksjonert mandag 27. april 1998 kl 18:00

Tilslag NOK 3 300 000