Auksjon, mandag 17. juni kl. 1800

Auksjon mandag 17. juni 2019 kl 18:00

Gamle Logen, våre lokaler

Visning 11.-17. juni.

Hverdager 10:00 - 18:00. Lørdag og søndag 12:00 - 16:00.

Holmboe, Thorolf (1866-1935)
Fra Frognerkilen 1911

Olje på lerret
65x123
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 1911

Maleriet skal være fra hagen til Olav Kyrres gate nr. 10 på Frognerstranda. Oberst Frölich og frue eide huset, som står ennå. De skal ha vært venner av Holmboes. De var da også naboer, for Thorolf Holmboe og frue bodde i nr. 11.

Auksjonert mandag 17. juni 2019 kl 18:00

Vurdering
NOK 20 000–30 000 USD 2 500–3 800 EUR 2 200–3 300

Tilslag NOK 17 000