Holmboe, Thorolf(1866-1935)
Fra Frognerkilen 1911
Olje på lerret
65x123
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 1911
Maleriet skal være fra hagen til Olav Kyrres gate nr. 10 på Frognerstranda. Oberst Frölich og frue eide huset, som står ennå. De skal ha vært venner av Holmboes. De var da også naboer, for Thorolf Holmboe og frue bodde i nr. 11.
Vurdering
NOK 20 000–30 000USD 2 500–3 800EUR 2 200–3 300
Auksjonert mandag 17. juni 2019 kl 18:00
Tilslag NOK 17 000