Auksjon onsdag 27. november 2019 kl 18:45
Riis, Bendik(1911-1988)
Vinteraften i de tause skove 1952

Olje på plate
75x90
Signert nede på midten: Bendik Riis Datert og påtegnet nede t.h.: "Dec. 1952 Price: Kr. 1400"

Påtegnet nede t.v.: "Da sol går ned - Jule Aften Tid - I De Dunkle Tause Skove. -"

3 brev og 2 konvolutter som omhandler maleriet medfølger.
3 brev av 7.7.1954, 14.9.1954 og 22. september 1954 og 2 konvolutter fra Bendik Riis til: "Ivar Karlsen Salgssjef adresseres: Paul Holmsens vei 14 Fredrikstad.". 1 konvolutt er stemplet: 5.7.54 og 1 konvolutt er stemplet: 14.7.54. På begge konvoluttene står: "Svart 28/7". De tre brevene omhandler maleriet og betaling i form av sko og kjøp av sko. Både i brevet av 7.7. og det av 22.9.1954 er utstillingen i Fredrikstad Kunstforening i 1953 nevnt.

Fredrikstad Kunstforening 22. mars-29. mars 1953.

Vurdering
NOK 40 000–60 000USD 4 300–6 500EUR 3 900–5 800

Auksjonert onsdag 27. november 2019 kl 18:45

Tilslag NOK 62 000