Auksjon onsdag 27. november 2019 kl 18:45

Moderne

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Clovis, kunstnerens sønn
1
Gauguin, Paul(1848-1903)Clovis, kunstnerens sønn(1879)

Kullstift på tynt gulhvitt, riflet papir, oppklebet på papp
Arket: 96x78 mm Motivet: 96x78 mm
Usignert

Vurdering
NOK 200 000–300 000USD 21 600–32 400EUR 19 500–29 200
Aline, kunstnerens datter
2
Gauguin, Paul(1848-1903)Aline, kunstnerens datter(1878)

Arket: 91x78 mm Motivet: 91x78 mm
Usignert

Vurdering
Henri Gauguin, kunstnerens onkel
3
Gauguin, Paul(1848-1903)Henri Gauguin, kunstnerens onkel(1878)

Blyant på tynt gulhvitt, riflet papir, oppklebet på papp
Arket: 132x100 mm Motivet: 132x100 mm
Usignert

Vurdering
Blondinen 1929
4
Werenskiold, Erik(1855-1938)Blondinen 1929(1929)

Olje på lerret
100x80
Signert og datert nede t.v.: EW 1929

Vurdering
NOK 40 000–60 000USD 4 300–6 500EUR 3 900–5 800
Fru Heimbeck (studie til middagsselskapet) 1929
5
Werenskiold, Erik(1855-1938)Fru Heimbeck (studie til middagsselskapet) 1929(1929)

Olje på lerret
80x100
Signert og datert nede t.v.: Erik Werenskiold 1929

Vurdering
NOK 80 000–100 000USD 8 600–10 800EUR 7 800–9 700
Tilslag
NOK 140 000
Portrett av Professor Kristian Brandt med sønn 1909
6
Werenskiold, Erik(1855-1938)Portrett av Professor Kristian Brandt med sønn 1909(1909)

Olje på lerret
95x75
Signert og datert oppe t.h.: EW. 1909

Vurdering
NOK 30 000–50 000USD 3 200–5 400EUR 2 900–4 900
Angivelig portrett av Leif 1903
7
Welhaven, Margrethe Backer(1851-1940)Angivelig portrett av Leif 1903(1903)

Olje på lerret
82x65
Signert og datert nede t.h.: Margrete Backer Welhaven 1903.

Vurdering
NOK 20 000–30 000USD 2 200–3 200EUR 1 900–2 900
Tilslag
NOK 30 000
Grand Hotel, Karl Johan, Oslo
8
Folkestad, Bernhard(1879-1933)Grand Hotel, Karl Johan, Oslo

Olje på lerret
75x64,5
Signert nede t.h.: Bernh. Folkestad.

Vurdering
NOK 50 000–70 000USD 5 400–7 600EUR 4 900–6 800
Tilslag
NOK 60 000
Oppstilling med sitroner og bolle
9
Grünewald, Isaac(1889-1946)Oppstilling med sitroner og bolle

Olje på plate
22x27
Signert nede t.h.: Grünewald

Vurdering
Tilslag
NOK 56 000
Stilleben 1914
10
Onsager, Søren(1878-1946)Stilleben 1914(1914)

Olje på lerret
49x65,5
Signert og datert nede t.v.: Sören Onsager 1914
Signert nede t.h.: S.O

Vurdering
NOK 30 000–40 000USD 3 200–4 300EUR 2 900–3 900
Tilslag
NOK 25 000
Kvinneportrett 1932
11
Lie, Edvarda(1910-1983)Kvinneportrett 1932(1932)

Olje på lerret
50x41
Signert og datert nede t.h.: E Lie -32

Vurdering
Tilslag
NOK 92 000
Nadverd 1936
12
Wankel, Charlotte(1888-1969)Nadverd 1936(1936)

Olje på lerret
135x90
Signert og datert nede t.v.: CW 36

Vurdering
NOK 500 000USD 54 000EUR 48 700
Havfrue 1941
13
Winge, Sigurd(1909-1970)Havfrue 1941(1941)

Metall, glass og fargepulver
25x38
Signert og datert oppe t.h.: Sigurd Winge -41

Vurdering
Tilslag
NOK 84 000
Ved jernbane
14
Ekeland, Arne(1908-1994)Ved jernbane

Olje på lerret
90x70
Signert nede t.v.: Arne Ekeland.

Vurdering
NOK 50 000–60 000USD 5 400–6 500EUR 4 900–5 800
Tilslag
NOK 50 000
Fra Fabrikk
15
Ekeland, Arne(1908-1994)Fra Fabrikk

Olje på plate
66x52
Signert oppe t.v.: A.E

Vurdering
NOK 150 000–200 000USD 16 200–21 600EUR 14 600–19 500
Tilslag
NOK 150 000
Julemat til alle småfuglene 1959
16
Riis, Bendik(1911-1988)Julemat til alle småfuglene 1959(1959)

Olje på plate
50x60
Signert midt på oppe: malet. av. Kunstmaleren Bendik Riis

Vurdering
Vinteraften i de tause skove 1952
17
Riis, Bendik(1911-1988)Vinteraften i de tause skove 1952(1952)

Olje på plate
75x90
Signert nede på midten: Bendik Riis Datert og påtegnet nede t.h.: "Dec. 1952 Price: Kr. 1400"

Vurdering
Tilslag
NOK 62 000
Sittende bjørn
18
Durban, Arne(1912-1993)Sittende bjørn

Bronse
H: 49 cm + plint: 3 cm
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 44 000
Sittende kvinne
19
Durban, Arne(1912-1993)Sittende kvinne

Bronse
H: 37 cm + plint: 3 cm
Usignert

Vurdering
NOK 25 000–30 000USD 2 700–3 200EUR 2 400–2 900
Tilslag
NOK 34 000
Myllarguten
20
Ung, Per(1933-2013)Myllarguten

Bronse
H: 94 cm.
Signert på plinten: Per Ung

Vurdering
Tilslag
NOK 200 000
Liten fiskar
21
Vik, Ingebrigt(1867-1927)Liten fiskar(1915-16)

Bronse
H: 54 cm. B: 38 cm. D: 42 cm.
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 160 000
Sittende kvinne
22
Waksvik, Skule(1927-2018)Sittende kvinne

Bronse
H: 29,5 cm B: 32 cm D: 19,5 cm
Signert på plinten: Skule

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Hanne på stranden 1990
23
Waksvik, Skule(1927-2018)Hanne på stranden 1990(1990)

Bronse
H: 34 cm B: 37,5 cm D: 21,5 cm
Signert og datert på plinten: Skule W 1990

Vurdering
Tilslag
NOK 44 000
Stående rådyr
24
Waksvik, Skule(1927-2018)Stående rådyr

Bronse
H: 28 cm
Signert på plinten: Skule W

Vurdering
Tilslag
NOK 21 000
Liggende kvinne 1951
25
Waksvik, Skule(1927-2018)Liggende kvinne 1951(1951)

Bronse
H: 14 cm B: 36 cm D: 19,5 cm
Signert og datert på plinten: Skule W 1951

Vurdering
NOK 40 000USD 4 300EUR 3 900
Katt som slikker seg, Stående flodhest, Liggende kalv
26
Durban, Arne(1912-1993)Katt som slikker seg, Stående flodhest, Liggende kalv

Messing, messing, bronse
H: 7 cm.; 7cm. and 5 cm.
Usignert, usignert og signert: Durban

Vurdering
NOK 20 000USD 2 200EUR 1 900
Kvinne mot trestamme
27
Storm, Per Palle(1910-1994)Kvinne mot trestamme

Bronse
H: 61 cm
Signert på plinten: PPS

Vurdering
NOK 40 000–50 000USD 4 300–5 400EUR 3 900–4 900
Tilslag
NOK 40 000
Åpen 2008
28
Widerberg, Nicolaus (Nico)(1960-)Åpen 2008(2008)

Bronse
Total H: 47 cm, plint H: 15 cm
Signert, datert, påtegnet med tittel og nummerert på plinten: Nico Widerberg Åpen 2008 nr. 1/10

Vurdering
Tilslag
NOK 29 000
Figurkomposisjon
29
Weidemann, Jakob(1923-2001)Figurkomposisjon

Olje på lerret
52,5x47,5
Påtegnet med dedikasjon og signert nede t.v.: Til Erling - Weidemann

Vurdering
NOK 30 000USD 3 200EUR 2 900
Tilslag
NOK 40 000
Sittende kvinne 1942
30
Weidemann, Jakob(1923-2001)Sittende kvinne 1942(1942)

Olje på plate
81x65
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 42.

Vurdering
NOK 60 000–80 000USD 6 500–8 600EUR 5 800–7 800
Fra Tunis
31
Rian, Johs.(1891-1981)Fra Tunis

Olje på plate
46x51,5
Signert nede t.v.: J Rian

Vurdering
Komposisjon 1963
32
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon 1963(1963)

Olje på lerret
73x92
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb 63

Vurdering
Tilslag
NOK 72 000
33
Utgår
Vurdering
Sort sol
34
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Sort sol

Serigrafi trykket i mange farger på tykt, riflet hvitt papir
Arket: 93,5x74 cm. Motivet: 79,5x64 cm.
Signert med blyant nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 82 000
Sort sol
35

Arket: 90,5x74 Motivet: 79x64
Påtegnet nede t.v.: P.T.

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Solnedgang 1981
36
Widerberg, Frans(1934-2017)Solnedgang 1981(1981)

Akvarell på papir
Arket: 75,5x76,5
Signert nede t.h.: Frans W

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Rytter i horisont
37
Widerberg, Frans(1934-2017)Rytter i horisont(1988)

Olje på papir, oppklebet på lerret
186x90 (3 ark, hver på 62x90)
Signert nede t.v.: FW

Vurdering
NOK 100 000–150 000USD 10 800–16 200EUR 9 700–14 600
Tilslag
NOK 80 000
Kystlandskap
38
Widerberg, Frans(1934-2017)Kystlandskap

Akvarell på papir
Arket: 57,5x76
Signert nede t.h.: FW

Vurdering
Kystlandskap
39

Akvarell på papir
Arket: 57,5x76
Signert nede t.v.: FW

Vurdering
Rødt interiør med sjakkspill
40
Nupen, Kjell(1955-2014)Rødt interiør med sjakkspill(1980)

Olje på lerret
117x100
Signert nede t.h.: K. Nupen

Vurdering
NOK 70 000–90 000USD 7 600–9 700EUR 6 800–8 800
41
Nupen, Kjell(1955-2014)Komposisjon

Olje på lerret
55x35
Signert nede t.h.: K. Nupen

Vurdering
Tilslag
NOK 72 000
Vestland
42
Opdahl, Ørnulf(1944-)Vestland(2012)

Olje på lerret
40x40
Signert, datert og påtegnet med tittel av kunstneren på baksiden av lerretet: "Vestland" Ørnulf Opdahl 2012

Vurdering
Tilslag
NOK 78 000
Senhøst Oppdal
43
Debré, Olivier(1920-1999)Senhøst Oppdal(1978)

Olje på lerret
100x100
Signert og datert på baksiden av lerretet: OD 78

Vurdering
Tilslag
NOK 195 000
Vinternatt
44
Kjær, Anders(1940-)Vinternatt(1997)

Olje på lerret
65x100
Signert nede t.h.: Kjær

Vurdering
Tilslag
NOK 56 000
Komposisjon 1966
45
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1966(1966)

Olje på lerret
130x110
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 66

Vurdering
Tilslag
NOK 200 000
Komposisjon 1993
46
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1993(1993)

Olje på lerret
120x140
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 93.

Vurdering
Tilslag
NOK 185 000
Scooter
47
Gullvåg, Håkon(1959-)Scooter

Olje på lerret
100x80
Signert nede t.h.: Gullvåg

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Fuge i blått 1990
48
Jæger, Irma Salo(1928-)Fuge i blått 1990(1990)

Olje og tempera på lerret
100x81
Signert og datert nede t.h.: Irma Salo Jæger -90

Vurdering
Tilslag
NOK 140 000
Dinner 2006
49
Blom, Kenneth(1967-)Dinner 2006(2006)

Olje på lerret
150x160
Signert og datert nede t.v.: Blom 06

Vurdering
Tilslag
NOK 130 000
Sørkedalen 2007
50
Blom, Kenneth(1967-)Sørkedalen 2007(2007)

Olje på lerret
140x160
Signert og datert nede t.h.: Blom 07

Vurdering

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på