Katalog
Moderne

Auksjon onsdag 27. november 2019 kl 18:45

Strangersalen, Gamle Logen

Visning 09. - 17. november.

Hverdager 10:00 - 18:00. Lørdag og søndag 12:00 - 16:00.

Lie, Edvarda (1910-1983)
Kvinneportrett 1932

Olje på lerret
50x41
Signert og datert nede t.h.: E Lie -32

Kommer for salg onsdag 27. november 2019 kl 18:45

Vurdering
NOK 20 000–30 000 USD 2 200–3 200 EUR 1 900–2 900

Gi forhåndsbud

LITTERATUR: Nkl.no.

Edvarda Lie debuterte i 1931 i Oslo Kunstforening. De første årene var hun noe bundet av forbilder i fremstillingen av Pariserkafeer og artistmiljø. Hennes arbeider i akvarell, pastell og gouache røper likevel en personlig oppfatning og interessante feminine trekk.