Kunst på papir mm

Auksjon tirsdag 10. desember 2019 kl 20:00

Nettauksjon

Visning i våre lokaler 1. desember - 10. desember

Sparre, Victor (1919-2008)
Vinterlys over fjorden 1993

Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre -93

Signert og påtegnet med tittel av kunstneren, på blindrammen.

Auksjonert tirsdag 10. desember 2019 kl 20:00

Vurdering

LITTERATUR: Norsk kunstnerleksikon, nkl.no.

I 60-årene fremholdt Sparre at han ikke ønsket å lage estetisk vakker kunst, men skildre individets eksistensielle vilkår. Rundt 1970 vendte han likevel tilbake til sin ungdoms poetisk-fabulerende billedverden.