Akvarell på papir
Arket: 66x102
Signert nede t.h.: S Bjertnæs
Akvarell på papir
Arket: 66x102
Signert nede t.h.: S Bjertnæs
Blandingsteknikk
Lysmål: 54x74
Signert nede t.h.: K Nupen
Tretrykk, etsning
Lysmål: 81x60
Signert i platen nede t.h.: FW
Signert nede t.v.: Frans W
Litografi trykket i fire farger på tykt hvitt papir
Arket: 75x54,5 Motivet: 73x53
Usignert
Litografi
Lysmål: 42x33
Signert og datert nede t.h.: Bjørn Ransve 1972
Serigrafi, lysmål
61x71
Signert og datert nede t.h.: Victor Lind - 73
Serigrafi
Arket: 62,5x56,5 Motivet: 50x50
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -15
Serigrafi
Lysmål: 41x48
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -86
Serigrafi
Lysmål: 55,5x54,5
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -83
Serigrafi
Lysmål: 72,5x55
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -81
Serigrafi
Lysmål: 63x45,5
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -79
Serigrafi
Lysmål: 48x62
Serigrafi
Lysmål: 42,5x42
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -76
Serigrafi
Lysmål: 41x40
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -66
Fargetresnitt
Lysmål: 44x60,5
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -63
Fargetresnitt
Lysmål: 44,5x60,5
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -63.
Litografi
Lysmål: 63x42
Signert nede t.h.: Jens Johannessen.
Litografi
Lysmål: 48,5x61
Litografi
Lysmål: 69,5x49
Signert nede t.h.: Jens Johannessen
Litografi trykket på middels tykt gulhvitt papir
Arket: 48x64,5
Litografi
Arket: 65x48 Lysmål: 62x44
Litografi
Lysmål: 65x53
Litografi
28,5x20,5
Mappe med 8 blad, alle signert nede t.h.: Jens Johannessen
Serigrafi
Lysmål: 69x49
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi
Lysmål: 78x64,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi
Lysmål: 69x55,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi, lysmål
59x49,5
Signert og datert nede t.h.: Gunnar. S. - 69.
Serigrafi
Lysmål: 83x66
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi
Lysmål: 68,5x60,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi
Lysmål: 66x49
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi
Lysmål: 63x44
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi, lysmål
61x79
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. - 70
Serigrafi
Lysmål: 83x62,5
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. -72
Serigrafi
Lysmål: 72x56
Serigrafi, lysmål
67x51
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. - 72
Serigrafi, lysmål
69x63,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi
Lysmål: 77,5x63,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi
Lysmål: 77,5x63,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi
Lysmål: 77x59
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi
Arket: 68,5x68,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi
Lysmål: 73x64
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Olje på papir, lysmål
29x39,5
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 88.
Litografi med håndkolorering
Lysmål: 62x48
Signert nede t.h.: Weidemann
Litografi
Lysmål: 76x63
Signert nede t.h.: Weidemann
Litografi
Lysmål: 63x76
Signert nede t.h.: Weidemann
Fargetresnitt
Lysmål: 42x52
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr -61
Radering, lysmål
25x19
Signert med blyant nede t.h.: Moore
Blyant på papir
Lysmål: 29x20
Signert nede t.h.: L. Eikaas
Litografi, delvis håndkolorert
Lysmål: 45,5x55
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Serigrafi
Lysmål: 33,5x40
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Serigrafi
Lysmål: 46,5x55,5
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Litografi, lysmål
81x60,5
Signert nede t.h.: Miró.
Fargelitografi
Lysmål: 55,5x41
Signert nede t.h.: K Sugaï
Blyant på papir
Lysmål: 37x26,5
Signert nede t.h.: Bendik Riis
Blyant og pastell på papir
Lysmål: 45x63
Radering
Lysmål: 44x83
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -57
Radering trykket i svart på middels tynt gulhvitt, riflet papir
Arket: 615x525 mm Motivet: 444x331 mm
Signert med blyant nede t.h.: Rolf Nesch.
Litografi
Lysmål: 45,5x74
Signert nede t.h.: G Braque
Fargelitografi
Arket: 65,5x73
Signert og datert i platen nede t.h.: Sohlberg 1917
Raderinger
32x27
Trykk av diverse tyske kunstnere, 33 stk.
Blyant på papir, oppklebet på papp
17,5x38,5
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: HFG Vang. Hedemarken 10 Aug 53
Olje på lerret
15x19
Signert og datert nede t.v.: Mordt 51.
Olje på lerret
41x58
Signert nede t.h.: M Bagge
Olje på lerret
36x55
Signert og datert nede t.h.: C Schöyen 73.
Olje på plate
34x42,5
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold 1863.
Olje på plate
37x56
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. 7 d. Oct. 1869.
Blandingsteknikk
27,5x21,5
Signert og datert på midten t.h.: A: Askevold 1875
Olje på lerret
41x51
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. 1879.
Olje på lerret
37x54
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. 1894.
Olje på papir, oppklebet på lerret
32,5x58
Signert, datert og stedsbestemt nede t.v.: Morten -Müller 79. Voss
Olje på lerret
39x67
Signert og datert nede t.v.: A Rasmussen 1879.
Olje på mahogniplate
20,5x26,5
Signert og datert nede t.h.: G. Munthe. 1883.
Olje på lerret
63x95
Signert nede t.h.: C Osterley Sekundær signatur nede t.v.: A Normann
Olje på lerret
45x70
Signert og datert nede t.v.: C. Oesterley. jr. 1885.
Olje på lerret
28x42,5
Signert nede t.v.: G Stenersen
Olje på lerret
39x55,5
Signert og datert nede t.v.: Grimelund 1-7-1892
Olje på plate
33x46
Signert nede t.h.: Aulie
Olje på lerret
100x110
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1901
Olje på lerret
60x75
Signert nede t.v. Th Holmboe
Olje på lerret
24x35
Signert nede t.h.: H Ring
Olje på lerret, oppklebet på plate
40,5x46
Signert, datert og påtegnet med dedikasjon nede t.h.: Til Per fra Lars Jorde 1916
Olje på plate
11x10
Signert nede t.h.: Per Krohg
Olje på lerret
46,5x53
Signert nede t.h.: R Kaarbö
Olje på plate
41x32,5
Signert nede t.h.: R. Kaarbø
Olje på plate
46x54
Signert og datert nede t.h.: HS 33
Olje på plate
38x46
Signert på baksiden av platen: Torsteinson
Olje på lerret
46x55
Signert og datert på baksiden av lerretet: Torsteinson 1919
Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.h.: Bjarne Engebret 42
Olje på plate
48,5x54
Signert og datert nede t.v.: E.H.48.
Olje på plate
32,5x40
Signert og datert nede t.v.: J Rian 44
Olje på lerret
51x72
Signert og datert nede t.v.: Storstein -44
Olje på lerret
63x85
Signert og datert nede t.h.: Jørleif Uthaug 1956
Gouache på papir, oppklebet til papp
Lysmål: 48x63
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb 52
Olje på papir, oppklebet på plate
50x65
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 60
Blandingsteknikk, lysmål
48,5x63,5
Olje på lerret
50,5x66,5
Signert og datert nede t.h.: EE 53
Akvarell
Lysmål: 29x42
Signert og datert nede t.h.: EE -65
Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: Erling Enger -76
Olje på plate
33x41
Signert nede t.v.: H Kihle
Olje på lerret
20x60
Signert, datert og påtegnet med tittel av kunstneren på baksiden av lerretet.: Ørnulf Opdahl 2019 "Sula"
Blandingsteknikk
Lysmål: 31x50
Signert nede t.h.: Nesjar
Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre -93
Bronse
H: 26 cm.
Signert: Stephan Sinding
Bronse
H: 26 cm.
Signert: Stephan Sinding
Bronse
H: 35 cm
Signert på plinten: P. P. Storm og PPS Påtegnet samme sted: Oslo B. R. Stöp
Bronse
H: 34 cm.
Signert på plinten: Durban
Glass
H: 12 cm
Usignert
Glass
H: 17 cm
Usignert
Glass
H: 18 cm. Diam.: 23 cm.
Signert og datert: BM 80
Glass
H: 17,5 cm Diam.: 20 cm
Stempelsignert: Plus BM Norway
Glass
H: 9 cm Diam.: 21 cm
Usignert
Glass
H: 9,5 cm Diam.: 24,5 cm
Glass
H: 10 cm Diam.: 23 cm
Usignert
Glass
H: 5,5 cm Diam.: 15 cm
Usignert
Glass
H: 13 cm
Glass
H: 10,5 cm
Glass
H: 13 cm
Signert og datert: BM 79
Glass
H: 14,5 cm
Glass
H: 18 cm
Glass
H: 15 cm
Usignert
Glass
H: 23 cm
Glass
H: 22 cm
Glass
H: 21 cm
Usignert
Glass
H: 8,5 cm
Usignert
Glass
H: 17 cm
Glass
H: 8 cm
Usignert
Glass
H: 15,5 cm.
Usignert
Glass
H: 15 cm
Glass
H: 14 cm
Glass
H: 10 cm
Usignert
Glass
H: 9 cm
Usignert
Glass
H: 10,5 cm
Glass
H: 9 cm
Glass
H: 18 cm
Usignert
Glass
H: 10 cm.
Usignert
Glass
H: 11 cm
Glass
H: 17,5 cm
Usignert
Glass
H: 24 cm
Usignert
Glass
H: 11 cm
Usignert
Glass
H: 11,5 cm
Usignert
Glass
H: 23 cm
Glass
H: 3 cm Diam.: 29 cm
Glass
H: 4,5 cm Diam.: 26,5 cm
Glass
H: 4 cm Diam.: 19 cm
Glass
H: 18 cm
Glass
H: 23 cm
Glass
H: 24 cm
Glass
H: 25 cm
Usignert