Kunst på papir mm

Auksjon tirsdag 10. desember 2019 kl 20:00

Nettauksjon

Visning i våre lokaler 1. desember - 10. desember

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Koren Bjertnæs, Sverre(1976-)Komposisjon med figurer

Akvarell på papir
Arket: 66x102
Signert nede t.h.: S Bjertnæs

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
2
Nupen, Kjell(1955-2014)Landskapskomposisjon(1980-tallet)

Blandingsteknikk
Lysmål: 54x74
Signert nede t.h.: K Nupen

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
3
Widerberg, Frans(1934-2017)Himmelvandrere(1983)

Tretrykk, etsning
Lysmål: 81x60
Signert i platen nede t.h.: FW
Signert nede t.v.: Frans W

Tilslag NOK 13 500
{lot.title}
4
Widerberg, Frans(1934-2017)Bukkerittet(1985)

Litografi trykket i fire farger på tykt hvitt papir
Arket: 75x54,5 Motivet: 73x53
Usignert

Tilslag NOK 6 000
{lot.title}
5
Ransve, Bjørn(1944-)Kvinnehode(1972)

Litografi
Lysmål: 42x33
Signert og datert nede t.h.: Bjørn Ransve 1972

Tilslag NOK 1 500
{lot.title}
6
Lind, Victor(1940-)La tusen blomster blomstre 1973(1973)

Serigrafi, lysmål
61x71
Signert og datert nede t.h.: Victor Lind - 73

Tilslag NOK 8 000
{lot.title}
7
Kleiva, Per(1933-2017)Stillheita etterpå 2015(2015)

Serigrafi
Arket: 62,5x56,5 Motivet: 50x50
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -15

NOK 3 000–5 000
Tilslag NOK 5 000
{lot.title}
8
Kleiva, Per(1933-2017)Mellem djevelen og det djupe svarte 1986(1986)

Serigrafi
Lysmål: 41x48
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -86

{lot.title}
9
Kleiva, Per(1933-2017)Folkevise frå Rauland 1983(1983)

Serigrafi
Lysmål: 55,5x54,5
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -83

{lot.title}
10
Kleiva, Per(1933-2017)Vår vilje til frihet 1981(1981)

Serigrafi
Lysmål: 72,5x55
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -81

Tilslag NOK 3 200
{lot.title}
11
Kleiva, Per(1933-2017)Norwegian Wood 1979(1979)

Serigrafi
Lysmål: 63x45,5
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -79

NOK 3 000–5 000
Tilslag NOK 3 000
{lot.title}
12
Kleiva, Per(1933-2017)Vi har bare én jord 1979(1979)

Serigrafi
Lysmål: 48x62

{lot.title}
13
Kleiva, Per(1933-2017)Your silver smile is cracking on the screen now 1976(1976)

Serigrafi
Lysmål: 42,5x42
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -76

NOK 3 000–4 000
Tilslag NOK 4 300
{lot.title}
14
Kleiva, Per(1933-2017)Like før 1966(1966)

Serigrafi
Lysmål: 41x40
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -66

NOK 3 000–5 000
{lot.title}
15
Kleiva, Per(1933-2017)Sommar 1963(1963)

Fargetresnitt
Lysmål: 44x60,5
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -63

Tilslag NOK 6 000
{lot.title}
16
Kleiva, Per(1933-2017)Viuana 1963(1963)

Fargetresnitt
Lysmål: 44,5x60,5
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -63.

Tilslag NOK 6 600
{lot.title}
17
Johannessen, Jens(1934-)Menneske og maktene II(1975)

Litografi
Lysmål: 63x42
Signert nede t.h.: Jens Johannessen.

Tilslag NOK 5 600
{lot.title}
18
Johannessen, Jens(1934-)Hommage à Andreas(1980)

Litografi
Lysmål: 48,5x61

NOK 1 500
Tilslag NOK 1 000
{lot.title}
19
Johannessen, Jens(1934-)Han heter Gud(1986)

Litografi
Lysmål: 69,5x49
Signert nede t.h.: Jens Johannessen

Tilslag NOK 2 000
{lot.title}
20
Johannessen, Jens(1934-)Jo-Anders(1980)

Litografi trykket på middels tykt gulhvitt papir
Arket: 48x64,5

Tilslag NOK 1 500
{lot.title}
21
Johannessen, Jens(1934-)Høst(1975)

Litografi
Arket: 65x48 Lysmål: 62x44

Tilslag NOK 2 200
{lot.title}
22
Johannessen, Jens(1934-)Utstillingsplakat: "Et trøndersk firkløver" 1980(1980)

Litografi
Lysmål: 65x53

NOK 3 000–4 000
Tilslag NOK 1 500
{lot.title}
23
Johannessen, Jens(1934-)Mappe Maskerader(1988)

Litografi
28,5x20,5
Mappe med 8 blad, alle signert nede t.h.: Jens Johannessen

Tilslag NOK 2 700
{lot.title}
24
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Serigrafi
Lysmål: 69x49
Signert nede t.h.: Gunnar S.

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 12 500
{lot.title}
25

Serigrafi
Lysmål: 78x64,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Tilslag NOK 10 500
{lot.title}
26

Serigrafi
Lysmål: 69x55,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 8 000
{lot.title}
27
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1969(1969)

Serigrafi, lysmål
59x49,5
Signert og datert nede t.h.: Gunnar. S. - 69.

NOK 10 000–12 000
{lot.title}
28

Serigrafi
Lysmål: 83x66
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Tilslag NOK 9 200
{lot.title}
29

Serigrafi
Lysmål: 68,5x60,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.

NOK 7 000–9 000
Tilslag NOK 7 000
{lot.title}
30

Serigrafi
Lysmål: 66x49
Signert nede t.h.: Gunnar S.

NOK 7 000–9 000
Tilslag NOK 6 000
{lot.title}
31

Serigrafi
Lysmål: 63x44
Signert nede t.h.: Gunnar S.

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 12 500
{lot.title}
32
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1970(1970)

Serigrafi, lysmål
61x79
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. - 70

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 14 000
{lot.title}
33
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1972(1972)

Serigrafi
Lysmål: 83x62,5
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. -72

{lot.title}
34

Serigrafi
Lysmål: 72x56

Tilslag NOK 16 500
{lot.title}
35

Serigrafi, lysmål
67x51
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. - 72

Tilslag NOK 8 500
{lot.title}
36

Serigrafi, lysmål
69x63,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Tilslag NOK 8 000
{lot.title}
37
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Champagnenatt

Serigrafi
Lysmål: 77,5x63,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Tilslag NOK 15 500
{lot.title}
38
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Champagnedag

Serigrafi
Lysmål: 77,5x63,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Tilslag NOK 21 100
{lot.title}
39
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Dinea(1970-tallet)

Serigrafi
Lysmål: 77x59
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Tilslag NOK 8 500
{lot.title}
40

Serigrafi
Arket: 68,5x68,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Tilslag NOK 6 000
{lot.title}
41
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Stella

Serigrafi
Lysmål: 73x64
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Tilslag NOK 12 500
{lot.title}
42
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon(1988)

Olje på papir, lysmål
29x39,5
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 88.

Tilslag NOK 17 500
{lot.title}
43
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

Litografi med håndkolorering
Lysmål: 62x48
Signert nede t.h.: Weidemann

Tilslag NOK 10 500
{lot.title}
44

Litografi
Lysmål: 76x63
Signert nede t.h.: Weidemann

NOK 3 000–4 000
Tilslag NOK 2 700
{lot.title}
45

Litografi
Lysmål: 63x76
Signert nede t.h.: Weidemann

NOK 3 000–4 000
Tilslag NOK 2 000
{lot.title}
46
Rumohr, Knut(1916-2002)Flammer 1961(1961)

Fargetresnitt
Lysmål: 42x52
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr -61

{lot.title}
47
Moore, Henry(1898-1986)Sittende mor og barn

Radering, lysmål
25x19
Signert med blyant nede t.h.: Moore

Tilslag NOK 6 500
{lot.title}
48
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Sittende kvinne

Blyant på papir
Lysmål: 29x20
Signert nede t.h.: L. Eikaas

NOK 2 000
{lot.title}
49
Fjell, Kai(1907-1989)Høst

Litografi, delvis håndkolorert
Lysmål: 45,5x55
Signert nede t.h.: Kai Fjell

{lot.title}
50
Fjell, Kai(1907-1989)Venninner(1978)

Serigrafi
Lysmål: 33,5x40
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 20 000–25 000
{lot.title}
51
Fjell, Kai(1907-1989)Pike med katt(1971)

Serigrafi
Lysmål: 46,5x55,5
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 20 000–25 000
Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
52
Miró, Joan(1893-1983)Komposisjon

Litografi, lysmål
81x60,5
Signert nede t.h.: Miró.

NOK 20 000–25 000
Tilslag NOK 26 000
{lot.title}
53
Sugaï, Kumi(1919-1996)Rød djevel(1955)

Fargelitografi
Lysmål: 55,5x41
Signert nede t.h.: K Sugaï

Tilslag NOK 4 000
{lot.title}
54
Riis, Bendik(1911-1988)Ringe i klokkene

Blyant på papir
Lysmål: 37x26,5
Signert nede t.h.: Bendik Riis

Tilslag NOK 2 400
{lot.title}
55
Riis, Bendik(1911-1988)Generasjoner

Blyant og pastell på papir
Lysmål: 45x63

{lot.title}
56
Winge, Sigurd(1909-1970)Stranden 1957(1957)

Radering
Lysmål: 44x83
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -57

Tilslag NOK 6 200
{lot.title}
57
Nesch, Rolf(1893-1975)Fru Sauerlandts døtre, Hamburg (1930/1972)

Radering trykket i svart på middels tynt gulhvitt, riflet papir
Arket: 615x525 mm Motivet: 444x331 mm
Signert med blyant nede t.h.: Rolf Nesch.

{lot.title}
58
Braque, Georges(1882-1963)Elvebåter(Ca. 1960)

Litografi
Lysmål: 45,5x74
Signert nede t.h.: G Braque

Tilslag NOK 6 000
{lot.title}
59
Sohlberg, Harald(1869-1935)Vinternatt i Rondane 1917(1917)

Fargelitografi
Arket: 65,5x73
Signert og datert i platen nede t.h.: Sohlberg 1917

NOK 200 000–250 000
Tilslag NOK 230 000
{lot.title}
60
Internasjonale grafiske mønster-prøver for tysk boktrykkerkunst 1895(1895)

Raderinger
32x27
Trykk av diverse tyske kunstnere, 33 stk.

{lot.title}
61
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Fra Vang, Hedemarken 1853(1853)

Blyant på papir, oppklebet på papp
17,5x38,5
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: HFG Vang. Hedemarken 10 Aug 53

Tilslag NOK 10 800
{lot.title}
62
Mordt, Gustav Adolph(1826-1856)Fossefall 1851(1851)

Olje på lerret
15x19
Signert og datert nede t.v.: Mordt 51.

NOK 10 000
Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
63
Bagge, Magnus Thulstrup(1825-1894)Fjordlandskap med hus

Olje på lerret
41x58
Signert nede t.h.: M Bagge

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
64
Schøyen, Carl(1848-1875)Lom stavkirke ved Ottaelven 1873(1873)

Olje på lerret
36x55
Signert og datert nede t.h.: C Schöyen 73.

Tilslag NOK 11 500
{lot.title}
65
Askevold, Anders(1834-1900)Høystakker 1863(1863)

Olje på plate
34x42,5
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold 1863.

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
66
Askevold, Anders(1834-1900)Strandparti med kampesteiner, Askevold 1869(1869)

Olje på plate
37x56
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. 7 d. Oct. 1869.

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
67
Askevold, Anders(1834-1900)Angivelig selvportrett 1875(1875)

Blandingsteknikk
27,5x21,5
Signert og datert på midten t.h.: A: Askevold 1875

{lot.title}
68
Askevold, Anders(1834-1900)Ku med kalv 1879(1879)

Olje på lerret
41x51
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. 1879.

NOK 30 000
{lot.title}
69
Askevold, Anders(1834-1900)Fjordlandskap 1894(1894)

Olje på lerret
37x54
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. 1894.

Tilslag NOK 29 000
{lot.title}
70
Müller, Morten(1828-1911)Fra Voss 1879(1879)

Olje på papir, oppklebet på lerret
32,5x58
Signert, datert og stedsbestemt nede t.v.: Morten -Müller 79. Voss

{lot.title}
71
Rasmussen, Anton(1842-1914)Kvinne og barn ved fossestryk 1879(1879)

Olje på lerret
39x67
Signert og datert nede t.v.: A Rasmussen 1879.

{lot.title}
72
Munthe, Gerhard(1849-1929)Kjøring på isen 1883(1883)

Olje på mahogniplate
20,5x26,5
Signert og datert nede t.h.: G. Munthe. 1883.

Tilslag NOK 11 500
{lot.title}
73
Oesterley, Carl(1839-1930)Ved isbreen

Olje på lerret
63x95
Signert nede t.h.: C Osterley Sekundær signatur nede t.v.: A Normann

NOK 15 000
Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
74
Oesterley, Carl(1839-1930)Veblungsnes i Romsdalen 1885(1885)

Olje på lerret
45x70
Signert og datert nede t.v.: C. Oesterley. jr. 1885.

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
75
Stenersen, Gudmund(1863-1934)Gjødslet mark

Olje på lerret
28x42,5
Signert nede t.v.: G Stenersen

{lot.title}
76
Grimelund, Johannes(1842-1917)Fra Bodø 1892(1892)

Olje på lerret
39x55,5
Signert og datert nede t.v.: Grimelund 1-7-1892

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
77
Aulie, Reidar(1904-1977)Barn på strand

Olje på plate
33x46
Signert nede t.h.: Aulie

Tilslag NOK 7 200
{lot.title}
78
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Pram ved elvebredd 1901(1901)

Olje på lerret
100x110
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1901

Tilslag NOK 10 500
{lot.title}
79
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kystlandskap med blomstrende syriner

Olje på lerret
60x75
Signert nede t.v. Th Holmboe

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
80
Reusch, Helga Ring(1865-1944)Fra Frankrike

Olje på lerret
24x35
Signert nede t.h.: H Ring

{lot.title}
81
Jorde, Lars(1865-1939)Alf Lundebys hus(1916)

Olje på lerret, oppklebet på plate
40,5x46
Signert, datert og påtegnet med dedikasjon nede t.h.: Til Per fra Lars Jorde 1916

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
82
Krohg, Per(1889-1965)Portrett av Guy

Olje på plate
11x10
Signert nede t.h.: Per Krohg

{lot.title}
83
Kaarbø, Ragnhild(1889-1949)Gjerde og hus

Olje på lerret
46,5x53
Signert nede t.h.: R Kaarbö

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
84
Kaarbø, Ragnhild(1889-1949)Fra Frankrike

Olje på plate
41x32,5
Signert nede t.h.: R. Kaarbø

{lot.title}
85
Sørensen, Henrik(1882-1962)Fra Holmsbu 1933(1933)

Olje på plate
46x54
Signert og datert nede t.h.: HS 33

{lot.title}
86
Torsteinson, Torstein(1876-1966)Høner i kamp

Olje på plate
38x46
Signert på baksiden av platen: Torsteinson

NOK 3 000–4 000
Tilslag NOK 2 000
{lot.title}
87
Torsteinson, Torstein(1876-1966)Fortifikasjonene bd. Victor (1919)

Olje på lerret
46x55
Signert og datert på baksiden av lerretet: Torsteinson 1919

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 7 500
{lot.title}
88
Engebret, Bjarne(1905-1985)Fra Kampen 1942(1942)

Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.h.: Bjarne Engebret 42

NOK 3 000–5 000
Tilslag NOK 2 000
{lot.title}
89
Hagen, Else(1914-2010)Norsk stilleben med Arbeiderbladet 1948(1948)

Olje på plate
48,5x54
Signert og datert nede t.v.: E.H.48.

NOK 10 000–15 000USD 1 300–1 900EUR 1 100–1 700
Tilslag NOK 6 000
{lot.title}
90
Rian, Johs.(1891-1981)Kystlandskap 1944(1944)

Olje på plate
32,5x40
Signert og datert nede t.v.: J Rian 44

{lot.title}
91
Storstein, Aage(1900-1983)Høstlandskap 1944(1944)

Olje på lerret
51x72
Signert og datert nede t.v.: Storstein -44

Tilslag NOK 9 000
{lot.title}
92
Uthaug, Jørleif(1911-1990)Spansk fiskerleie 1956(1955-56)

Olje på lerret
63x85
Signert og datert nede t.h.: Jørleif Uthaug 1956

{lot.title}
93
Heramb, Thore(1916-2014)Utenfor Tourrettes sur Loup, Alpes-Maritimes 1952(1952)

Gouache på papir, oppklebet til papp
Lysmål: 48x63
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb 52

{lot.title}
94
Heramb, Thore(1916-2014)Terningen 1960(1960)

Olje på papir, oppklebet på plate
50x65
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 60

NOK 18 000
{lot.title}
95
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon 1960(1960)

Blandingsteknikk, lysmål
48,5x63,5

NOK 20 000
{lot.title}
96
Enger, Erling(1899-1990)Høstsol Veien 1953(1953)

Olje på lerret
50,5x66,5
Signert og datert nede t.h.: EE 53

NOK 10 000
{lot.title}
97
Enger, Erling(1899-1990)Vinterlandskap 1965(1965)

Akvarell
Lysmål: 29x42
Signert og datert nede t.h.: EE -65

Tilslag NOK 1 000
{lot.title}
98
Enger, Erling(1899-1990)Vinterlandskap 1976(1976)

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: Erling Enger -76

NOK 10 000
{lot.title}
99
Kihle, Harald(1905-1997)Kløvhest i regnvær, Telemark

Olje på plate
33x41
Signert nede t.v.: H Kihle

NOK 13 000–16 000
Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
100
Opdahl, Ørnulf(1944-)Sula

Olje på lerret
20x60
Signert, datert og påtegnet med tittel av kunstneren på baksiden av lerretet.: Ørnulf Opdahl 2019 "Sula"

Tilslag NOK 28 500
{lot.title}
101
Nesjar, Carl(1920-2015)Svarte svaberg(1984)

Blandingsteknikk
Lysmål: 31x50
Signert nede t.h.: Nesjar

Tilslag NOK 6 500
{lot.title}
102
Sparre, Victor(1919-2008)Vinterlys over fjorden 1993(1993)

Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre -93

{lot.title}
103
Sinding, Stephan(1846-1922)Gammel kone

Bronse
H: 26 cm.
Signert: Stephan Sinding

NOK 3 000–5 000
Tilslag NOK 2 700
{lot.title}
104

Bronse
H: 26 cm.
Signert: Stephan Sinding

NOK 3 000–5 000
Tilslag NOK 2 800
{lot.title}
105
Storm, Per Palle(1910-1994)Utkast til Holbergmonument

Bronse
H: 35 cm
Signert på plinten: P. P. Storm og PPS Påtegnet samme sted: Oslo B. R. Stöp

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
106
Durban, Arne(1912-1993)Mor og barn

Bronse
H: 34 cm.
Signert på plinten: Durban

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
107
Ukjent, kunstnerVase

Glass
H: 12 cm
Usignert

NOK 400
{lot.title}
108
Ukjent, kunstnerVase

Glass
H: 17 cm
Usignert

NOK 400
Tilslag NOK 200
{lot.title}
109
Motzfeldt, Benny(1909-1995)Bolle 1980(1980)

Glass
H: 18 cm. Diam.: 23 cm.
Signert og datert: BM 80

NOK 3 000–4 000
Tilslag NOK 1 900
{lot.title}
110
Motzfeldt, Benny(1909-1995)Bolle

Glass
H: 17,5 cm Diam.: 20 cm
Stempelsignert: Plus BM Norway

NOK 800–1 000
Tilslag NOK 900
{lot.title}
111

Glass
H: 9 cm Diam.: 21 cm
Usignert

NOK 400
{lot.title}
112

Glass
H: 9,5 cm Diam.: 24,5 cm

NOK 800–1 000
Tilslag NOK 750
{lot.title}
113

Glass
H: 10 cm Diam.: 23 cm
Usignert

NOK 600
Tilslag NOK 300
{lot.title}
114

Glass
H: 5,5 cm Diam.: 15 cm
Usignert

NOK 400
Tilslag NOK 200
{lot.title}
115

Glass
H: 13 cm

NOK 800–1 000
Tilslag NOK 1 500
{lot.title}
116

Glass
H: 10,5 cm

NOK 700
{lot.title}
117
Motzfeldt, Benny(1909-1995)Vase 1979(1979)

Glass
H: 13 cm
Signert og datert: BM 79

NOK 1 000–1 500
Tilslag NOK 1 000
{lot.title}
118
Motzfeldt, Benny(1909-1995)Vase

Glass
H: 14,5 cm

NOK 700
Tilslag NOK 350
{lot.title}
119

Glass
H: 18 cm

NOK 800–1 000
{lot.title}
120

Glass
H: 15 cm
Usignert

NOK 400
{lot.title}
121

Glass
H: 23 cm

NOK 800–1 000
Tilslag NOK 900
{lot.title}
122

Glass
H: 22 cm

NOK 800–1 000
Tilslag NOK 1 000
{lot.title}
123

Glass
H: 21 cm
Usignert

NOK 600
Tilslag NOK 900
{lot.title}
124

Glass
H: 8,5 cm
Usignert

NOK 300
Tilslag NOK 700
{lot.title}
125

Glass
H: 17 cm

NOK 800–1 000
{lot.title}
126
Motzfeldt, Benny(1909-1995)Vase med utkraget munningsrand

Glass
H: 8 cm
Usignert

NOK 400
Tilslag NOK 200
{lot.title}
127

Glass
H: 15,5 cm.
Usignert

NOK 500
Tilslag NOK 400
{lot.title}
128

Glass
H: 15 cm

NOK 800–1 000
Tilslag NOK 500
{lot.title}
129

Glass
H: 14 cm

NOK 700
Tilslag NOK 350
{lot.title}
130

Glass
H: 10 cm
Usignert

NOK 400
Tilslag NOK 200
{lot.title}
131

Glass
H: 9 cm
Usignert

NOK 300
{lot.title}
132

Glass
H: 10,5 cm

NOK 700
Tilslag NOK 350
{lot.title}
133

Glass
H: 9 cm

NOK 600
{lot.title}
134

Glass
H: 18 cm
Usignert

NOK 500
{lot.title}
135

Glass
H: 10 cm.
Usignert

NOK 300
Tilslag NOK 150
{lot.title}
136

Glass
H: 11 cm

NOK 600
Tilslag NOK 300
{lot.title}
137

Glass
H: 17,5 cm
Usignert

NOK 600
Tilslag NOK 300
{lot.title}
138

Glass
H: 24 cm
Usignert

NOK 600
{lot.title}
139

Glass
H: 11 cm
Usignert

NOK 300
Tilslag NOK 150
{lot.title}
140

Glass
H: 11,5 cm
Usignert

NOK 300
Tilslag NOK 150
{lot.title}
141
Motzfeldt, Benny(1909-1995)Vase med hank

Glass
H: 23 cm

NOK 800
{lot.title}
142
Motzfeldt, Benny(1909-1995)Fat

Glass
H: 3 cm Diam.: 29 cm

NOK 700
{lot.title}
143

Glass
H: 4,5 cm Diam.: 26,5 cm

NOK 700
{lot.title}
144

Glass
H: 4 cm Diam.: 19 cm

NOK 800
Tilslag NOK 700
{lot.title}
145
Motzfeldt, Benny(1909-1995)Mugge

Glass
H: 18 cm

NOK 800
Tilslag NOK 850
{lot.title}
146

Glass
H: 23 cm

NOK 800
Tilslag NOK 600
{lot.title}
147
Motzfeldt, Benny(1909-1995)Lysestake

Glass
H: 24 cm

NOK 800
{lot.title}
148

Glass
H: 25 cm
Usignert

NOK 400
Tilslag NOK 200

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her