Kulturarv - Kunst og kunstgjenstander fra Kaare Berntsens samlinger.

Auksjon onsdag 18. mars 2020 kl 18:00

Strangersalen, Gamle Logen

Halvorsen, A.
Briggen Brevig af Thjømøe 1834

Akvarell på papir
Motivet: 33x43 Lysmål innbefattet tekst: 36x46
Signert og datert nede t.h.: Tegnet af A. Halvorsen 1834

Påtegnet nede på arket: Capt. C: Larsen Brevig af Thjømøe. Påtegnet nede t.v.: Kaholmen August 1834. I motivet midt på nede, et felt utformet som et skilt med påskrift: "C: Larsen. Rød & Sønner." Briggen er vist i to posisjoner. Briggen er nr. 45 i "Biørneregisteret" under "Tønsberg Kjendingsbokstavet H". Utført på Kaholmen i Drøbaksundet august 1834.
Original ramme i flammebjerk.

Auksjonert onsdag 18. mars 2020 kl 18:00

Vurdering
NOK 30 000–40 000 USD 3 200–4 300 EUR 3 000–4 000