Halvorsen, A.
Barken Sophie af Tønsberg 1833

Akvarell på papir
27x40,5 Lysmål innbefattet tekst: 30x45
Signert nede t.h.: Tegnet af A. Halvorsen 1833

Påtegnet nede på arket: Capt:T: H: Lindholm Sophie af Tønsberg. Påtegnet nede t.v.: Kaholmen May 1833. Barken er vist i to posisjoner med det rene norske flagg og svensk flagg. Barken er nr. 82 i "Biørneregisteret" under "Tønsberg Kjendingsbokstavet H". Utført på Kaholmen i Drøbaksundet mai 1833.
Original ramme i flammebjerk.

Vurdering
NOK 30 000–40 000USD 3 200–4 300EUR 3 000–4 000

Auksjonert onsdag 18. mars 2020 kl 18:00