Katalog
Moderne

Auksjon tirsdag 26. mai 2020 kl 18:00

Våre lokaler, Online-auksjon

Visning 9. - 26. mai.

Hverdager 10:00 - 18:00. Lørdag og søndag 12:00 - 16:00.

Olsen, Kjell Erik Killi (1952-)
Landsbyen som ikke hadde havn 1998-1999

Olje på lerret
120x150
Signert og datert på baksiden av lerretet: Kjell Erik Killi Olsen 1998-1999

Påtegnet med tittel på baksiden, på blindrammen.

Kommer for salg tirsdag 26. mai 2020 kl 18:00

Vurdering
NOK 120 000–150 000 USD 11 600–14 600 EUR 10 700–13 400

Gi forhåndsbud

LITTERATUR: Ulf Renberg, Harald Flor: Kjell Erik Killi Olsen, Oslo 1992.

Kjell Erik Killi Olsen uttaler selv:

Det er mange måter å skape bilder på, men felles for dem er det evige slitet med formen - samtidig som man er prøvende. Hele tiden arbeider man med komposisjonen, og det gjelder ikke bare for malerier og skulpturer, men måten vi beveger oss på gjennom hverdagen. Bevisst eller ubevisst blir rommene våre - med oppvasken, blomstene på bordet, og plenen i haven utenfor - til bilder og installasjoner. Vi har en drift mot form! Selv i rotet vårt må det være en viss orden, ellers greier vi ikke å takle dette livet, det er min overbevisning. S. 74.