Spesialister på Edvard Munch, og eldre og moderne kunst av høy kvalitet.

Innlevering pågår
Moderne

Auksjon tirsdag 26. mai 2020 kl 18:45

Strangersalen, Gamle Logen

Moderne

De siste 20 årene har GWPA gang på gang satt auksjonsrekorder og oppnådd de høyeste prisene i det norske markedet. At selgere av den mest verdifulle kunsten velger GWPA kan skyldes at vi:
+ Er spesialister på de mest kjente moderne og eldre kunstnerne og er kjent for den høye kvaliteten. Det gir GWPA en tydelig og klar profil.
+ Legger betydelig arbeid i hvert eneste objekt vi tar inn for salg, ekspertise, katalogarbeid og markedsføring.
+ Legger stor vekt på personlig service og individuelt tilpasset salgsopplegg for hver eneste kunde. Vi holder nær kontakt med kunden fra første hjembesøk til salget er gjennomført og pengene er på konto.
+ Har rimelige salgsomkostninger som står i forhold til resultatet.
+ Kan vise til markedets beste resultater for våre selgere.

«Moderne kunst» introduseres som begrep ved århundreskiftet 18- 1900-tallet. Det har blitt en omfattende betegnelse i løpet av de 120 årene som har gått. Vi bruker et halvt år på å oppspore representative verk av så høy kvalitet som mulig som vi setter sammen til vår spesialauksjon som nettopp heter «Moderne». Vi ser etter kjente navn helt fra begynnelsen av 1900-tallet og opp til våre egen tid. Alle epoker og uttrykk interesserer oss, selv om etterspørselen nok i de senere år har fokusert på 1930-tallet, og enda mer fra 1950 og fremover. Spesialauksjonen «Moderne» kan vise til en lang rekke prisrekorder i de senere årene og viser med all tydelighet at den høyeste kvaliteten betales bedre enn noen gang.
Her er noen priseksempler. Langt flere navn etterspørres.

Topp 20 Moderne 2016-2019
1. Andy Warhol, The Scream (After Munch): 1 250 000 (2019)
2. Gustav Vigeland, Sinnataggen: 1 100 000 (2018)
3. Anna-Eva Bergman, No 1 – 1957 Fjell: 880 000 (2018)
4. Nikolai Astrup, Soleienatt: 700 000 (2018)
5. Charlotte Wankel, Ved bryggen 1930: 660 000 (2018)
6. Gunnar S. Gundersen, Uten tittel 1966-67: 600 000 (2018)
7. Anna-Eva Bergman, No 6 – 1957 Fjell: 540 000 (2018)
8. Johs. Rian, Den blå Madonna: 520 000 (2018)
9. Kai Fjell, Dansen 1942: 500 000 (2017)
10. Nikolai Astrup, Juninatt, Prestegårdshagen: 500 000 (2016)
11. Johs Rian, Pike ved piano 1949: 470 000 (2016)
12. Nikolai Astrup, Kvernhus ved Eikaas: 460 000 (2017)
13. Gunnar S. Gundersen, Komposisjon: 420 000 (2017)
14. Johs. Rian, Kvinne i interiør 1931: 410 000 (2018)
15. Nikolai Astrup, Vårnatt og seljekall: 400 000 (2016)
16. Jakob Weidemann, Epletreet blomstrer 1967: 400 000 (2018)
17. Andy Warhol, Mona Lisa (Retrospektiv serie): 400 000 (2018)
18. Søren Onsager, Amerikanerinnen 1931: 400 000 (2016)
19. Ludvig Karsten, I tanker 1920: 400 000 (2016)
20. Ludvig Karsten, Sittende akt 1916: 390 000 (2017)

Kostnadsfri verdivurdering

Ta kontakt med Hans Richard Elgheim for en uforpliktende samtale, eller avtale om hjembesøk:

Tlf: 22 86 21 86
Mob: 920 42 306
Epost: hansrichard.elgheim@gwpa.no

Du kan også sende oss bilder og en beskrivelse av verket du ønsker å selge på epost, så gjør vi en kostnadsfri vurdering.

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Bli den første til å motta nyheter om auksjoner og salg, få beskjed når kataloger er tilgjengelige på nett og få invitasjoner til visninger, utstillinger og foredrag.

Meld deg på

Ønsker du å holde deg oppdatert om hva som skjer i kunstmarkedet?

Grev Wedels Plass Auksjoner utarbeider kataloger med fotos, beskrivelse og forhåndsvurdering av alle objekter som skal auksjoneres. Fyldige tekster som setter verkene i en kunsthistorisk sammenheng, er også et viktig element i utarbeidelsen av katalogene. Bestill enkeltkataloger eller årsabonnement.

Bestill her