Nettauksjon
Kunst på papir mm

Auksjon torsdag 11. juni 2020 kl 18:00

Nettauksjon

Visning i våre lokaler, Gamle Logen. 5. - 11. juni

Riis, Bendik (1911-1988)
Hellig Olav i Roma 1951

Blandingsteknikk på skissepapir
Arket: 37x29
Signert nede på arket: Bendik Riis

Påtegnet oppe t.h.: Kronprins Olav. Datert nede t.v.: 1951. -mai- Påtegnet nede t.v.: Hellig Olavs Billede i Chiesa San Carlo al Corso gave fra Pave Leo XIII Norge
Skrift på verso.

Auksjonert torsdag 11. juni 2020 kl 18:00

Vurdering
NOK 15 000–20 000 USD 1 600–2 100 EUR 1 400–1 900

Tilslag NOK 15 000