Nettauksjon
Kunst på papir mm

Auksjon torsdag 11. juni 2020 kl 18:00

Nettauksjon

Visning i våre lokaler, Gamle Logen. 5. - 11. juni

Sparre, Victor (1919-2008)
Vinterlys over fjorden 1993

Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre -93

Signert og påtegnet med tittel av kunstneren, på blindrammen.

Auksjonert torsdag 11. juni 2020 kl 18:00

Vurdering
NOK 7 000–9 000 USD 700–1 000 EUR 700–800

Tilslag NOK 8 000

LITTERATUR: Norsk kunstnerleksikon, nkl.no.

I 60-årene fremholdt Sparre at han ikke ønsket å lage estetisk vakker kunst, men skildre individets eksistensielle vilkår. Rundt 1970 vendte han likevel tilbake til sin ungdoms poetisk-fabulerende billedverden.