Auksjon onsdag 25. november 2020 kl 18:00
Holger Drachmann

Litografi trykket i svart på tynt japanpapir
Arket: 525x397 mm Motivet: 507x397 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

1902
Woll 197.

Vurdering
NOK 50 000–70 000USD 5 500–7 600EUR 4 600–6 500

Auksjonert onsdag 25. november 2020 kl 18:00

Tilslag NOK 120 000

LITTERATUR: Gerd Woll: Edvard Munch – Samlede malerier, Oslo 2008.

Gerd Woll: Edvard Munch - Samlede grafiske verk, Oslo 2012.

Holger Drachmann (1846-1908), dansk dikter og maler, og en kjent skikkelse innen den skandinaviske bohemklikken i Berlin på 1890-tallet. Han var nær venn av Frits Thaulow og Christian Krohg. Munch har også malt et portrett av ham, sannsynligvis i 1898 (MM M 985, Woll 418). S. 193.