Munch-Auksjonen 2020

Auksjon onsdag 25. november 2020 kl 18:00

Online-auksjon med live-bidding, uten kjøpere i salen.

Vising i våre lokaler, Gamle Logen. 7.-25. november.

Mandag-fredag kl. 10.00-18.00, lørdag og søndag kl. 12.00-16.00.

Munch, Edvard (1863-1944)
Holger Drachmann

Litografi trykket i svart på tynt japanpapir
Arket: 525x397 mm Motivet: 507x397 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

1902
Woll 197.

Auksjonert onsdag 25. november 2020 kl 18:00

Vurdering
NOK 50 000–70 000 USD 5 500–7 600 EUR 4 600–6 500

Tilslag NOK 120 000

LITTERATUR: Gerd Woll: Edvard Munch – Samlede malerier, Oslo 2008.

Gerd Woll: Edvard Munch - Samlede grafiske verk, Oslo 2012.

Holger Drachmann (1846-1908), dansk dikter og maler, og en kjent skikkelse innen den skandinaviske bohemklikken i Berlin på 1890-tallet. Han var nær venn av Frits Thaulow og Christian Krohg. Munch har også malt et portrett av ham, sannsynligvis i 1898 (MM M 985, Woll 418). S. 193.