Auksjon onsdag 25. november 2020 kl 18:30
Tandberg, Vibeke(1967-)
Untitled 2008

B/W lightjet print, paper cut-out and acrylic glue
112x70

Signert og datert på baksiden av innrammingen: "Vibeke Tandberg Untitled 2008 B/W lightjet print, paper cut-out acrylic glue 112x70 Unique". Unikat.

Vurdering
NOK 50 000

Auksjonert onsdag 25. november 2020 kl 18:30

Tilslag NOK 45 000

LITTERATUR: Wikipedia.

Vibeke Tandberg er en norsk billedkunstner og fotograf. Hun er utdannet ved Institutt for fotografi ved SHKD i Bergen samt Högskolan för fotografi och film i Göteborg i Sverige.

Tandberg er mest kjent for serier av manipulerte fotografier hvor hun selv spiller en fremtredende rolle og hun regnes i dag som en av Norges mest sentrale nålevende kunstnere. Verket «Living Together» (1996) er kåret til et av Morgenbladets "12 viktigste kunstverk".