Grev Wedels Klassiske

Auksjon tirsdag 22. mai 2001 kl 18:00

Peterssen, Eilif (1852-1928)
Anemoner 1924

Olje på lerret
50x41
Signert og datert nede t.h.: Eilif P 24

Auksjonert tirsdag 22. mai 2001 kl 18:00

Vurdering

Tilslag NOK 15 000

LITTERATUR: Eilif Peterssen, Bukowskis sommerutstilling katalog, Oslo 1990.

Blomster malte Eilif Peterssen i alle faser av sin utvikling, men særlig i senere år hadde han en forkjærlighet for slike motiv. S. 48.