Peterssen, Eilif(1852-1928)
Anemoner 1924
Olje på lerret
50x41
Signert og datert nede t.h.: Eilif P 24
Vurdering
Auksjonert tirsdag 22. mai 2001 kl 18:00
Tilslag NOK 15 000
Olje på lerret
50x41
Vurdering
LITTERATUR: Eilif Peterssen, Bukowskis sommerutstilling katalog, Oslo 1990.
Blomster malte Eilif Peterssen i alle faser av sin utvikling, men særlig i senere år hadde han en forkjærlighet for slike motiv. S. 48.