Grev Wedels Klassiske

Auksjon tirsdag 22. mai 2001 kl 18:00

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Anker, Annette(1851-1885)Fra Hegdehaugen 1885

Olje på lerret
30x42
Signert og datert nede t.h.: Annette Anker. 1885.

Tilslag NOK 70 000
{lot.title}
2
Tannæs, Marie(1854-1939)Interiør fra Våge 1903

Olje på lerret
55x70
Signert og datert nede t.h.: Marie Tannæs. 1903.

Tilslag NOK 52 000
{lot.title}
3
Gundersen, Helene(1858-1934)Gammelt interiør

Olje på lerret
75x95
Signert nede t.v.: Helene Gundersen

NOK 40 000
Tilslag NOK 42 000
{lot.title}
4
Soot, Eyolf(1859-1928)I lampelys 1885

Olje på lerret
125x97
Signert og datert nede t.v.: Eyolf Soot 1885

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 320 000
{lot.title}
5
Dahl, Hans(1849-1937)Til kirke på Strynsvannet i Nordfjord

Olje på lerret
93x145
Signert nede t.h.: Hans - Dahl.

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 200 000
{lot.title}
6
Lorck, Karl(1829-1882)Kjøkkeninteriør med kvinne, høne og vaktler 1876

Olje på lerret
63x51
Signert og datert nede t.v.: C Lorck 76

Tilslag NOK 72 000
{lot.title}
7
Lerche, Vincent Stoltenberg(1837-1892)Klosterbibliotek 1881

Olje på lerret
53x79
Signert og datert nede t.h.: Vinc. St-Lerche 81.

{lot.title}
8
Barlag, Philip(1840-1913)Kvinne i fjellandskap

Olje på lerret
27x21
Signert nede t.v. : Barlag.

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
9
Thaulow, Frits(1847-1906)Kvinne med risknippe i vinterlandskap 1875

Olje på papir, oppklebet på plate
27,5x21,5
Signert og datert nede t.h.: Fritz Thaulow. 75

Tilslag NOK 62 000
{lot.title}
10
Ulving, Even(1863-1952)Hummerfisker, Hankø

Olje på lerret
37x51
Signert nede t.v.: E. Ulving.

Tilslag NOK 26 000
{lot.title}
11
Ulving, Even(1863-1952)Robåt i vinteropplag

Olje på lerret
45x59
Signert nede t.h.: E. Ulving.

NOK 20 000–25 000
Tilslag NOK 14 000
{lot.title}
12
Werenskiold, Sophie Thomesen(1849-1926)Terningspillende gategutter

Olje på lerret
92x70
Usignert

{lot.title}
13
Grønvold, Bernt(1859-1923)Kvinne og gutt i interiør

Olje på lerret
80x64
Signert oppe t.h.: Bernt Grønvold

Tilslag NOK 46 000
{lot.title}
14
Kielland, Kitty(1843-1914)Interiør med rød stol

Olje på plate
41x32
Signert nede t.h.: Kitty L Kielland

NOK 300 000–400 000
Tilslag NOK 800 000
{lot.title}
15
Rasmussen, Anton(1842-1914)Fjordlandskap med folkeliv 1880

Olje på lerret
63x97
Signert og datert nede t.v.: A Rasmussen. Df 1880-

{lot.title}
16
Normann, Adelsteen(1848-1918)Tettsted i Sognefjorden med sognejakter

Olje på lerret
38x58
Signert nede t.v.: A Normann Dsf

Tilslag NOK 42 000
{lot.title}
17
Askevold, Anders(1834-1900)Sæbø i Sundfjord 1892

Olje på lerret
45x75
Signert og datert nede t. h.: A. Askevold. 1892.

Tilslag NOK 75 000
{lot.title}
18
Skredsvig, Christian(1854-1924)To vassende kyr 1881

Olje på mahogniplate
24x33
Signert og datert nede t.v.: Chr. Skredsvig Paris. 1881.

NOK 50 000
Tilslag NOK 110 000
{lot.title}
19
Skredsvig, Christian(1854-1924)Etter solnedgang, Eggedal 1896

Olje på lerret
94x120
Signert og datert nede t.h.: Skredsvig. 96.

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 320 000
{lot.title}
20
Thaulow, Frits(1847-1906)Vår

Olje på lerret
81x65
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

NOK 600 000–800 000
Tilslag NOK 680 000
{lot.title}
21
Thaulow, Frits(1847-1906)Vår

Fargeradering, lysmål
62x47
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Tilslag NOK 60 000
{lot.title}
22
Thaulow, Frits(1847-1906)Ved Canale Grande, Venezia

Olje på lerret
56x47
Signert nede t. h.: Frits Thaulow.

Tilslag NOK 165 000
{lot.title}
23
Thaulow, Frits(1847-1906)Natt. Nord-Frankrike

Olje på lerret
27x34
Signert nede t. v.: F. T.

{lot.title}
24
Thaulow, Frits(1847-1906)Fransk landsbygate 1905

Olje på plate
32x40
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow 1905

Tilslag NOK 90 000
{lot.title}
25
Dubois, Valborg Olsen(1860-1908)Blomsterstudie 1887

Pastell på lerret
80x44
Signert og datert oppe t.h.: Valborg-Olsen 1887

Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
26
Bølling, Sigrid(1852-1917)Høyonn

Olje på lerret
61x99
Signert nede t.v.: S. Bølling:

Tilslag NOK 85 000
{lot.title}
27
Krohg, Christian(1852-1925)Ivan Wolkof med sin balalaika

Olje på lerret
48x32
Signert nede t.h.: C Krohg

Tilslag NOK 36 000
{lot.title}
28
Scheel, Benedicte(1851-1929)Portrett av Johanne Henrikke Scheel 1879

Olje på lerret, oppklebet på plate
27x20
Signert og datert på midten t.h.: B. Scheel. 1879.

{lot.title}
29
Ancher, Michael(1849-1927)Los

42x34
Signert nede t. h.: MA

{lot.title}
30
Krohg, Christian(1852-1925)Portrett av Barbra Ihlen Larssen

Olje på plate
87x85
Signert nede t.v.: C Krohg

NOK 80 000
Tilslag NOK 70 000
{lot.title}
31
Tidemand, Adolph(1814-1876)Bestemors fortelling 1854

Olje på lerret
40x33
Signert og datert nede t.v.: A Tidemand. 54.

NOK 600 000–800 000
Tilslag NOK 840 000
{lot.title}
32
Barlag, Philip(1840-1913)To mennesker i robåt

Olje på lerret
27x44
Signert nede t.h.: Barlag.

Tilslag NOK 17 500
{lot.title}
33
Barlag, Philip(1840-1913)Bunadkledd kvinne i skogslandskap

Olje på lerret
42x63
Signert nede t.h.: Barlag.

Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
34
King, Yeend(1855-1924)Stien ved bondegården

Olje på lerret
51x76
Signert nede t.h.: Yeend King.

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
35
Müller, Morten(1828-1911)Fra Holmestrand

Olje på lerret
43x70
Signert nede t.v.: Morten Müller

NOK 25 000–30 000
Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
36
Skredsvig, Christian(1854-1924)Kyr og budeie ved tjern

Olje på lerret
45x67
Signert nede t.v.: Skredsvig

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 200 000
{lot.title}
37
Balke, Peder(1804-1887)Gaustatoppen

Olje på plate
47x58
Signert nede t.h.: Balke

Tilslag NOK 44 000
{lot.title}
38
Balke, Peder(1804-1887)Fra Melsomvik

Olje på lerret
50x64
Signert nede t.h.: Balke.

NOK 200 000
{lot.title}
39
Gram Kleen, Andrea(1853-1927)Kunstnerens søster Margrethe 1880

Olje på lerret
36,5x36,5
Signert og datert nede t.h.: 80 AG

Tilslag NOK 39 000
{lot.title}
40
Askevold, Anders(1834-1900)Fire kyr i landskap 1885

Olje på lerret
36x50
Signert og datert nede t.h.: A. Askevold Ddf. 1885.

Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
41
Askevold, Anders(1834-1900)Fjellandskap med gård og to kyr

Olje på lerret
40x58
Signert nede t.h.: A Askevold.

Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
42
Krohg, Christian(1852-1925)Sittende kvinne

Olje på plate
92x52
Usignert

Tilslag NOK 90 000 med forbehold
{lot.title}
43
Thaulow, Frits(1847-1906)Slagscene

Olje på plate og collage
27x80
Usignert. Påtegnet nede t.v.: Alfonso Neuville -77. Parodi på Neuvilles slagscener. Antagelig malt i 1877.

Tilslag NOK 52 000
{lot.title}
44
Thaulow, Frits(1847-1906)Fossefall i Norge 1894

Olje på lerret
59x93
Signert og datert nede t.v.: Frits Thaulow 94.

NOK 300 000
Tilslag NOK 290 000
{lot.title}
45
Peterssen, Eilif(1852-1928)Anemoner 1924

Olje på lerret
50x41
Signert og datert nede t.h.: Eilif P 24

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
46
Peterssen, Eilif(1852-1928)Fra Sandø 1899

Olje på lerret
36x44
Signert og datert nede t. h.: Eilif P 99.

Tilslag NOK 80 000
{lot.title}
47
Eckersberg, Johan Fredrik(1822-1870)Utsikt fra Borgen mot Bygdøy 1859

23x28
Signert og datert nede t.v.: JF Eckersberg. 1859.

NOK 100 000
Tilslag NOK 80 000
{lot.title}
48
Saal, Georg(1818-1870)Norsk landskap 1855

Olje på lerret
90x139
Signert og datert nede t.h.: G. Saal Baden Baden 1855.

Tilslag NOK 100 000
{lot.title}
49
Collett, Frederik(1839-1914)Fra Jæren. Ogna, sommer 1901

Olje på lerret
47x73
Signert og datert nede t.v.: FC 01

{lot.title}
50
Munthe, Ludvig(1841-1896)Kvinner og mann på landevei ved landsby

Olje på lerret
67x100
Signert nede t.v.: L Munthe.

Tilslag NOK 64 000
{lot.title}
51
Kavli, Arne(1878-1970)Teatermotiver

Olje på ovalt lerret, oppklebet på oval plate
85x58
og olje på plate Alle signert: A. K.

Tilslag NOK 36 000
{lot.title}
52
Kavli, Arne(1878-1970)Oppstilling med blomster i vase

Olje på lerret
76x64
Signert nede t.h.: A. Kavli

NOK 40 000
Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
53
Munthe, Gerhard(1849-1929)Kommer han ikke snart? 1917. Fra kunstnerens hjem

Olje på lerret
69x100
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Gerhard Munthe 1917 Lysaker.

NOK 800 000–1 000 000
{lot.title}
54
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fra Sandvikselven

Olje på lerret
70x100
Signert nede t.h.: Th Holmboe

NOK 25 000–35 000
Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
55
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kystlandskap

Olje på lerret
88x120
Signert nede t.v.: Th Holmboe

NOK 150 000
Tilslag NOK 80 000 med forbehold
{lot.title}
56
Peterssen, Eilif(1852-1928)Fra Sevilosen ved Savallen 1907

Olje på lerret
75x95
Signert og datert nede på midten: Eilif P 07

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 130 000
{lot.title}
57
Hansteen, Nils(1855-1912)Skibbrudd 1890

Olje på lerret
36x54
Signert og datert nede t.v.: Nils Hansteen 1890

{lot.title}
58
Sinding, Otto(1842-1909)Fisketorv

Olje på lerret
38x50
Signert nede t. v.: Otto Sinding

Tilslag NOK 52 000
{lot.title}
59
Svarstad, Anders(1869-1943)Høstaften

Olje på lerret
57x74
Signert nede t.h.: A C Svarstad

Tilslag NOK 30 000 med forbehold
{lot.title}
60
Kolstø, Fredrik(1860-1945)Regnfull høstdag motiv fra Lilleaker

Olje på lerret
57x74
Signert nede t.v.: Fredrik Kolstö.

{lot.title}
61
Onsager, Søren(1878-1946)Måneskinn Capri

Olje på plate
46x37
Signert nede t.h.: S. O.

{lot.title}
62
Onsager, Søren(1878-1946)Stashatt 1904

Olje på lerret
100x73
Signert og datert nede t.v.: Søren Onsager 1904.

{lot.title}
63
Tidemand, Adolph(1814-1876)Fiskeren og hans datter 1861

Olje på lerret
30x33,5
Signert og datert nede t.v.: A. Tidemand. 1861.

NOK 500 000–600 000
{lot.title}
64
Grimelund, Johannes(1842-1917)Fiskeboder Svolvær i Lofoten 1893

Olje på lerret
92x148
Signert og datert nede t.v.: Grimelund. 1893.

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
65
Grimelund, Johannes(1842-1917)Havneparti 1885

Olje på lerret
38x56
Signert og datert nede t.v.: Grimelund 1885

NOK 40 000
Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
66
Berg, Gunnar(1863-1893)Fembøring i storm

24x38
Signert nede t.v.: Gunnar Berg

NOK 70 000
Tilslag NOK 58 000
{lot.title}
67
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fjordlandskap

Olje på lerret
50x70
Signert nede t.h.: A Normann.

Tilslag NOK 46 000
{lot.title}
68
Ender, Axel(1853-1920)Ung bunadkledd kone med hund

Olje på lerret
46x38
Signert nede t.v.: Axel Ender-

Tilslag NOK 70 000
{lot.title}
69
Ender, Axel(1853-1920)Hest og vogn med to kvinner og mann

Olje på lerret
58x84
Signert nede t.h.: Axel Ender -

NOK 120 000–150 000
{lot.title}
70
Ender, Axel(1853-1920)Skiløpere

Olje på lerret
60x90
Signert nede t.h.: Axel Ender.

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 155 000
71
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Streik

Olje på papir, oppklebet på lerret
42x57
Signert nede t.v.: Th. Kittelsen

NOK 70 000
{lot.title}
72
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Aspen blør 1908

Pastell på papir, oppklebet på plate, lysmål
66x52
Signert og datert nede t.h.: Th Kittelsen 1908.

NOK 400 000
{lot.title}
73
Egedius, Halfdan(1877-1899)Fra Olav den Helliges saga

Blyant på papir
11x9 til 11x27
8 stk. Selges samlet. Skisser til Snorre.

NOK 25 000–35 000
Tilslag NOK 17 000
{lot.title}
74
Egedius, Halfdan(1877-1899)Markarbeidere Eika 1893

Blyant på papir, lysmål
11x18
Usignert. Stedsbestemt og datert nede t.v.: Eika Septbr. 93.

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
75
Egedius, Halfdan(1877-1899)Bislettbekken, Vestre Aker

28x24
Signert nede t.h.: HE.

NOK 150 000–200 000
{lot.title}
76
Peterssen, Eilif(1852-1928)Jaktnymfe 1875

Olje på plate
50x39
Signert og datert nede t.h.: Eilif Peterssen 75.

Tilslag NOK 280 000
{lot.title}
77
Gundersen, Helene(1858-1934)Oppstilling med epler og potpourrikrukke

Olje på lerret
55x70
Signert nede t.v.: H Gundersen

Tilslag NOK 52 000
{lot.title}
78
Gundersen, Helene(1858-1934)Interiør sommer

Olje på lerret
51x61
Signert nede t.h.: Helene Gundersen

Tilslag NOK 32 000
{lot.title}
79
Gundersen, Helene(1858-1934)Interiør vinter

Olje på lerret
65x70

Tilslag NOK 29 000
{lot.title}
80
Thaulow, Frits(1847-1906)Norsk landskap med bondegård

Olje på plate
30x45
Signert nede t.v.: Frits Th.

Tilslag NOK 72 000
{lot.title}
81
Thaulow, Frits(1847-1906)Seilbåt ved kysten

Olje på plate
24x32
Signert nede t.h.: FT

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 54 000
{lot.title}
82
Bennetter, Johan Jacob(1822-1904)Havneparti med seilskuter og folkeliv 1855

Olje på lerret
70x116
Signert nede t.v.: J: Bennetter.

NOK 150 000–200 000
{lot.title}
83
Bennetter, Johan Jacob(1822-1904)Vi ror i land 1887

Olje på lerret
42x53
Signert og datert nede t.h.: J Bennetter. 1887.

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
84
Bøe, Frants(1820-1891)Midnattsol ved Hestmanøy i Nordland 1883

Olje på lerret
25x37
Signert og datert nede t. h.: F Böe Bergen 1883.

Tilslag NOK 31 000
{lot.title}
85
Bøe, Frants(1820-1891)Roser og liljekonvall 1889

Olje på plate
20x26
Signert og datert nede t.h.: F Bøe 1889.

Tilslag NOK 17 000
{lot.title}
86
Bøe, Frants(1820-1891)Epler 1866

Olje på lerret
40x48
Signert og datert nede t.h.: F. Bøe 1866.

Tilslag NOK 50 000 med forbehold
{lot.title}
87
Tidemand, Adolph(1814-1876)En spåkvinne spår to unge piker 1854

Olje på plate
21x19,5
Signert og datert nede t.v.: A Tidemand 54

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 210 000
{lot.title}
88
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Fra Nord-Aurdal 1891

Olje på lerret
65x115
Signert og datert nede t.h.: H F Gude 1891

NOK 500 000–700 000
Tilslag NOK 800 000
{lot.title}
89
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Skogsjø i måneskinn 1853

Olje på lerret
64x88
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1853

NOK 400 000–600 000
Tilslag NOK 400 000
{lot.title}
90
Thaulow, Frits(1847-1906)Mann i renessansedrakt sett bakfra

Olje på plate
41x31
Usignert

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
91
Thaulow, Frits(1847-1906)En munk 1874

31x20
Signert nede t.h.: Frits Thaulow Stedsbestemt og datert nede t.v.: Carlsruhe 74

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
92
Thaulow, Frits(1847-1906)Elveparti med fisker 1879

Olje på mahogniplate
40x31
Signert, noe utydelig stedsbestemt, eller dedisert, og datert nede t.h.: An..(?) 79 FT.

Tilslag NOK 58 000
{lot.title}
93
Thaulow, Frits(1847-1906)Kunstnerens far

Olje på plate
27x23
Usignert

Tilslag NOK 18 500
{lot.title}
94
Sinding, Stephan(1846-1922)Hornblåser

Bronse
H: 32 cm.
Signert på plinten: Stephan Sinding.

NOK 12 000
Tilslag NOK 15 500
{lot.title}
95
Grønneberg, Hulda(1844-1924)Kølnerdomen 1889

28x41
Signert nede t.h.: Hulda Grønneberg

NOK 5 000
{lot.title}
96
Jacobsen, Sophus(1833-1912)Fisker i måneskinn

Olje på lerret
106x86
Signert nede t.v.: S. Jacobsen

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 65 000
{lot.title}
97
Ekenæs, Jahn(1847-1920)Isfiske 1916

Olje på lerret
45x80
Signert og datert nede t.h.: J. Ekenæs. 1916.

NOK 200 000–300 000
{lot.title}
98
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Studie fra Balholm 1845

22x38
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: HFG Balholm 21de Juli 45

NOK 40 000
Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
99
Mønsted, Peder(1859-1941)Isskjæring ved Lillehammer 1922

Olje på lerret
42x56
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: P Mönsted. Lillehammer. 1922.

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 100 000
{lot.title}
100
Kavli, Arne(1878-1970)Oppstilling med blomster 1919

Olje på lerret
76x64
Signert og datert nede t.v.: A. Kavli. 19.

Tilslag NOK 72 000
101
Dahl, Cecilie(1858-1943)Sittende gutt i landskap 1911

Olje på lerret
80x101
Signert og datert nede t.h.: Cecilie Dahl 1911

{lot.title}
102
Berg, Hans Johan Frederik(1813-1874)Gutteportretter

Akvarell, lysmål
43x28
Begge signert nede t.v.: HJF Berg Den ene stedsbestemt og datert nede t.v.: London 1871

NOK 15 000
{lot.title}
103
Askevold, Anders(1834-1900)Fra Stalheim

Olje på plate, oppklebet på lerret
52x40
Signert nede t.v.: A. Askevold

Tilslag NOK 28 000
{lot.title}
104
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fra Bodø havn syd

Olje på lerret
76x95
Signert nede t.h.: A Normann

Tilslag NOK 150 000
{lot.title}
105
Skramstad, Ludvig(1855-1912)Skogstjern

Olje på lerret
65x63
Signert nede t.v.: Ludv. Skramstad

Tilslag NOK 29 000
{lot.title}
106
Ukjent, kunstnerVinglass

Gråligglass
H: 20cm.
"Chrystal Desert". Nøstetangen, ca. 1750-60.

NOK 40 000–50 000
Tilslag NOK 72 000
{lot.title}
107
Mønsted, Peder(1859-1941)UTGÅR Langseth ved Lillehammer 1919

Olje på lerret
65x101
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: P Mønsted. Langseth. 1919.

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her