Grev Wedels Klassiske

Auksjon torsdag 25. mai 2000 kl 20:00

Gamle Logen Store sal

Rasmussen, Anton (1842-1914)
Fjærlandsfjorden sett fra Mundal 1897

Olje på lerret
38x57
Signert og noe utydelig datert nede t.v.:
A. Rasmussen 97

Påtegnet med tittel på baksiden: Fjaerlands Fiord (fra Mundal).

Auksjonert torsdag 25. mai 2000 kl 20:00

Vurdering

Tilslag NOK 81 000

Dette maleriet kan være malt mens Rasmussen oppholdt seg på stedet, for det er umiddelbart sett og ikke så "komponert" som vanlig i hans bilder.