Grev Wedels Klassiske

Auksjon torsdag 25. mai 2000 kl 20:00

Gamle Logen Store sal

Katalog med tilslag

1
Munthe, Gerhard(1849-1929)St. Hans bål

Penn og lavering på papir, lysmål
21x18
Signert nede t.v.: G.M.

NOK 5 000
Tilslag NOK 33 000
2
Skredsvig, Christian(1854-1924)April

23x28
Signert nede t.h.: Skredsvig.

NOK 10 000
Tilslag NOK 34 000
3
Haaland, Lauritz(1855-1938)Skute ved kyst 1901

Olje på lerret
40x70
Signert og datert nede t.v.: Lauritz Haaland 1901

NOK 40 000–50 000
Tilslag NOK 42 000
4
Haaland, Lauritz(1855-1938)Seilskute mellom klipper 1918

Olje på lerret
90x150
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1918.

Tilslag NOK 145 000
5
Munthe, Gerhard(1849-1929)Gutten ved peisen

Olje på lerret
47x54
Signert nede t.v.: Gerh. Munthe.

Tilslag NOK 88 000
6
Munthe, Gerhard(1849-1929)Fra Røisheim 1904

Olje på lerret
50x68
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.:
Gerhard Munthe. Röisheim. 1904.

NOK 70 000–80 000
Tilslag NOK 94 000
7
Jorde, Lars(1865-1939)Kveldsstemning ved middelalderkirke 1897

Olje på lerret
60x101
Signert og datert nede t.v.: Lars Jorde 97

Tilslag NOK 155 000
{lot.title}
8
Flintoe, Johannes(1787-1870)Tollersrud-Kleven i Hallingdal 1819

Gouache på papir, lysmål
43x50
Signert og datert nede t.h.: Optaget af Flintoe 1819.

NOK 150 000
Tilslag NOK 210 000
9
Flintoe, Johannes(1787-1870)Rukkedals-Elven Næs i Hallingdal 1819

Gouache, lysmål
51x41

NOK 150 000
Tilslag NOK 220 000
{lot.title}
10
Gram, Gyda(1851-1906)Liten pike med pærer 1875

Olje på lerret
34x29
Signert, stedsbestemt og datert oppe t.h.: Gyda Dahm München 1875.

Tilslag NOK 60 000
11
Dahl, Hans Andreas(1881-1919)Jente med vannåk og gutt som fisker

Olje på lerret
127x102
Signert nede t.v.: Hans Andreas Dahl.

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 180 000
12
Dahl, Hans(1849-1937)To jenter og mann seilende i oselver

Olje på lerret
85x146
Signert nede t.v.: Hans - Dahl Berlin.

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 150 000 med forbehold
13
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Fjordlandskap med båter og folkeliv 1877

Olje på lerret
37x60
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1877

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 190 000
14
Baade, Knud(1808-1879)Tysk landskap 1850

Olje på lerret
85x120
Signert og datert nede t.v.: K Baade 1850

NOK 70 000–90 000
15
Baade, Knud(1808-1879)Kvinne på terrasse betrakter månen 1849

Olje på lerret
88x68
Signert og datert nede t.v.: Baade 49

16
Dietrichson, Mathilde(1837-1921)Oppstilling med vinflaske, blomster og frukt 1890

Olje på lerret
99x69
Signert og datert nede t.h.: 1890 Mathilde Dietrichson

NOK 200 000
17
Fearnley, Thomas(1802-1842)Fra Gudvangen 1839

Olje på papir, oppklebet på lerret
25x35
Signert, stedsbestemt og datert nede på midten: Gudvangen 22 july 1839. TF

NOK 100 000
Tilslag NOK 58 000
{lot.title}
18
Fearnley, Thomas(1802-1842)Fra Ramsau 1830

28x27
Ramsau 30.9. 30 TF

NOK 200 000
Tilslag NOK 360 000
{lot.title}
19
Tidemand, Adolph(1814-1876)Den yngste sønns avskjed 1867

Olje på lerret
52x59
Signert og datert nede t.h.: A. Tidemand 1867.

NOK 1 500 000–2 000 000
Tilslag NOK 4 000 000
{lot.title}
20
Thaulow, Frits(1847-1906)Kone med barn på armen i landsbygate

Olje på lerret
46x55
Signert nede t.v.: Frits Thaulow

NOK 400 000–500 000
21
Soot, Eyolf(1859-1928)Pike med risknippe

Olje på lerret
58x46
Signert nede t.v.: Eyolf Soot

Tilslag NOK 35 000
22
Ross, Christian Meyer(1843-1904)Dame i silkekjole

Olje på plate
42x23
Signert nede t.v.: CM Ross.

NOK 20 000
Tilslag NOK 21 000
{lot.title}
23
Astrup, Nikolai(1880-1928)Juninatt i hagen

Farvetresnitt med håndkolorering,
31x41
Signert nede t.v.: N. Astrup

NOK 400 000–600 000
Tilslag NOK 400 000
24
Hansteen, Nils(1855-1912)Vinter i Norge

Olje på lerret
58x89
Signert nede t.v.: Nils Hansteen

NOK 60 000
Tilslag NOK 62 000
25
Sinding, Stephan(1846-1922)Valkyrien

Bronse
H: 54 cm
Signert på plinten: Stephan Sinding.

NOK 40 000
Tilslag NOK 44 000
26
Borch, Christopher(1817-1896)Den første undervisning

Bemalt gips
H: 90 cm.
Signert og datert på plinten: C Borch Roma 1875.

Tilslag NOK 15 000
27
Ekenæs, Jahn(1847-1920)Lekende gutter 1887

Olje på lerret
95x75
Signert og datert nede t.h.: J. Ekenæs 87.

NOK 150 000–200 000
28
Ekenæs, Jahn(1847-1920)Fisker og barn 1913

Olje på lerret
59x107
Signert og datert nede t.v.: J. Ekenæs. 1913.

NOK 300 000–400 000
Tilslag NOK 260 000
29
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Fjordlandskap 1894

32x55
Signert og datert nede t.h.: Amaldus Nielsen 1894.

NOK 60 000–70 000
Tilslag NOK 64 000
30
Bennetter, Johan Jacob(1822-1904)Fra Ostende i Belgia 1874

Olje på lerret
26x38
Signert nede t.v.: J Bennetter.
Datert nede t.h.: 25/2.1874.

31
Sinding, Otto(1842-1909)Pløying med hest

38x50
Signert to ganger nede t.v.: Otto Sinding.

Tilslag NOK 38 000
32
Gløersen, Jakob(1852-1912)Elvefisker 1888

Olje på lerret
40x35
Signert og datert nede t.h.: J Gløersen - 88

NOK 30 000
Tilslag NOK 38 000 med forbehold
33
Dahl, Johan Christian(1788-1857)Foss i Hemsedal 1845

Olje på lerret
154x126
Signert og datert nede t.v.: Dahl 1845.

NOK 1 500 000
34
Rasmussen, Anton(1842-1914)Fjærlandsfjorden sett fra Mundal 1897

Olje på lerret
38x57
Signert og noe utydelig datert nede t.v.:
A. Rasmussen 97

Tilslag NOK 81 000
35
Rasmussen, Anton(1842-1914)Fjordlandskap med folkeliv 1877

Olje på lerret
61x96
Signert og datert nede t.v.: A Rasmussen Df. 1877

NOK 100 000–120 000
Tilslag NOK 105 000
36
Astrup, Nikolai(1880-1928)Fra Jølster

Olje på lerret
56x85
Signert nede t.v.: Astrup

NOK 200 000–300 000
{lot.title}
37
Thaulow, Frits(1847-1906)Vindkastet

Olje på lerret
60x73
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

NOK 600 000
Tilslag NOK 620 000
38
Askevold, Anders(1834-1900)Fjordlandskap med dampbåt 1890

Olje på lerret
55x84
Signert og datert nede t.v.: A. Askevold 1890.

NOK 100 000–120 000
Tilslag NOK 115 000
39
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fjordlandskap med fjordabåt

Olje på lerret
139x208
Signert nede t.v.: A Normann

NOK 200 000
Tilslag NOK 380 000
40
Dahl, Hans(1849-1937)Skarp seiling med oselver

Olje på lerret
170x300
Signert nede t.v.: Hans - Dahl.

NOK 250 000–300 000
Tilslag NOK 300 000
41
Bodom, Erik(1829-1879)Havneparti 1869

Olje på lerret
37x52
Signert og datert nede t.v.: E Bodom 69
Signert i seilet: EB

Tilslag NOK 35 000
42
Bodom, Erik(1829-1879)Bautasteiner 1868

Olje på lerret
84x118
Signert og datert nede t.v.: E. Bodom 1868.

NOK 200 000
{lot.title}
43
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Fjellandskap 1848

Olje på lerret
83x68
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1848.

NOK 400 000
Tilslag NOK 520 000
44
Thaulow, Frits(1847-1906)Solnedgang over elven ved Pecquigny i nærheten av

Olje på lerret
61x74
Rouen. Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

NOK 600 000–800 000
Tilslag NOK 660 000
45
Krøyer, Peder Severin(1851-1909)Dal i berglandskap. Pyrenées 1886

40x33
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: S K Pyrenées -86

NOK 200 000
Tilslag NOK 120 000 med forbehold
46
Krøyer, Peder Severin(1851-1909)Aftenstemning

Olje på plate
27x35
Usignert

47
Dietrichson, Mathilde(1837-1921)Guttehode, studie

Olje på lerret
41x34
Signert nede t.v.: Math Dietrichson

Tilslag NOK 15 000
48
Ancher, Michael(1849-1927)Skagensfisker med sin pipe

Olje på lerret
32x27
Signert oppe t.h.: MA

Tilslag NOK 72 000
49
Tannæs, Marie(1854-1939)Høst

Olje på lerret
44x64
Signert nede t.v.: Marie Tannæs

NOK 30 000
Tilslag NOK 25 000 med forbehold
50
Tannæs, Marie(1854-1939)Vøyen Gård, Sagene

Olje på lerret, oppklebet på plate
30x43
Signert nede t.h.: Marie Tannæs.

51
Dahl, Hans(1849-1937)Strikkende jente ved fjellvann

Olje på lerret
67x99

NOK 150 000
Tilslag NOK 100 000 med forbehold
52
Stenersen, Gudmund(1863-1934)Fra Akerselva 1890

Olje på lerret
49x64
Signert og datert nede t.v.: G Stenersen 90

Tilslag NOK 25 000
53
Kaulum, Haakon(1863-1933)Båter i havn. Vinter

Olje på lerret
42x54
Signert nede t.v.: Kaulum

Tilslag NOK 20 000
54
Rasmussen, Anton(1842-1914)Kvinne og barn i fjordlandskap

Olje på lerret
67x100
Signert nede t.h.: A. Rasmussen.

Tilslag NOK 100 000
55
Hansteen, Nils(1855-1912)Fiskere i havn 1889

Olje på lerret
35x50
Signert og datert nede t.h.: Nils Hansteen 1889

NOK 30 000
Tilslag NOK 20 000 med forbehold
56
Sørensen, Jørgen(1861-1894)Folkeliv på øy 1885

37x50
Signert, noe utydelig stedsbestemt og datert nede t.v.: Jørgen Sørensen ...erøen 85.

NOK 30 000
57
Mordt, Gustav Adolph(1826-1856)Gutt ved fossefall i fjellandskap 1853

Olje på lerret
76x90
Signert og datert nede t.v.: G Mordt 1853

NOK 50 000
Tilslag NOK 60 000
58
Eckersberg, Johan Fredrik(1822-1870)Parti fra Sognefjorden 1850

Olje på lerret
39x51
Signert og datert nede t.h.: J Eckersberg 1850

Tilslag NOK 90 000
59
Tannæs, Marie(1854-1939)"Vår" Motiv fra Bygdø

Olje på lerret
59x85
Signert nede t.h.: Marie Tannæs

NOK 50 000–80 000
60
Krohg, Christian(1852-1925)Dameportrett

Olje på lerret
42x35
Signert nede t.h.: C Krohg

NOK 30 000
Tilslag NOK 38 000
{lot.title}
61
Ender, Axel(1853-1920)Barn i interiør

Olje på plate
46x37
Signert nede t.v.: Axel Ender.

Tilslag NOK 100 000
62
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fra Nord-Norge

Olje på lerret
25x40
Signert nede t.h.: A Normann

Tilslag NOK 48 000
63
Nielsen, Carl(1848-1908)Fjordlandskap med folkeliv 1880

Olje på lerret
41x75
Signert og datert nede t.h.: Carl Nielsen 1880

NOK 30 000
64
Bergh, Anton(1828-1907)To jegere 1871

Olje på lerret
41x59
Signert og datert nede t.h.: A Bergh 1871

NOK 30 000
Tilslag NOK 42 000
65
Kielland, Kitty(1843-1914)Landskap

Olje på lerret
38x83
Signert nede t.h.: Kitty L Kielland

Tilslag NOK 40 000
66
Frich, Joachim(1810-1858)Fjordlandskap med høystakker

Olje på papp, oppklebet på plate
35x49
Signert nede t.h.: J Frich

67
Bergslien, Nils(1853-1928)Slaget ved Svolder

Olje på lerret
171x212
Signert nede t.v.: Nils Bergslien

NOK 100 000
Tilslag NOK 80 000
68
Balke, Peder(1804-1887)Seilskuter

Olje på plate
8x10
Usignert

NOK 20 000
Tilslag NOK 20 000
69
Hansteen, NilsStille sommeraften ved den norske kyst

Olje på lerret
63x95

NOK 50 000
Tilslag NOK 78 000
{lot.title}
70
Uchermann, Karl(1855-1940)Jakthunder med fuglevilt

Olje på lerret
107x159
Signert nede t.h.: Karl Uchermann.

NOK 120 000
Tilslag NOK 195 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her