Auksjon torsdag 25. mai 2000 kl 20:00

Grev Wedels Klassiske

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

St. Hans bål
1
Munthe, Gerhard(1849-1929)St. Hans bål

Penn og lavering på papir, lysmål
21x18
Signert nede t.v.: G.M.

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 33 000
April
2
Skredsvig, Christian(1854-1924)April

23x28
Signert nede t.h.: Skredsvig.

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 34 000
Skute ved kyst 1901
3
Haaland, Lauritz(1855-1938)Skute ved kyst 1901

Olje på lerret
40x70
Signert og datert nede t.v.: Lauritz Haaland 1901

Vurdering
NOK 40 000–50 000
Tilslag
NOK 42 000
Seilskute mellom klipper 1918
4
Haaland, Lauritz(1855-1938)Seilskute mellom klipper 1918

Olje på lerret
90x150
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1918.

Vurdering
Tilslag
NOK 145 000
Gutten ved peisen
5
Munthe, Gerhard(1849-1929)Gutten ved peisen

Olje på lerret
47x54
Signert nede t.v.: Gerh. Munthe.

Vurdering
Tilslag
NOK 88 000
Fra Røisheim 1904
6
Munthe, Gerhard(1849-1929)Fra Røisheim 1904

Olje på lerret
50x68
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.:
Gerhard Munthe. Röisheim. 1904.

Vurdering
NOK 70 000–80 000
Tilslag
NOK 94 000
Kveldsstemning ved middelalderkirke 1897
7
Jorde, Lars(1865-1939)Kveldsstemning ved middelalderkirke 1897

Olje på lerret
60x101
Signert og datert nede t.v.: Lars Jorde 97

Vurdering
Tilslag
NOK 155 000
Tollersrud-Kleven i Hallingdal 1819
8
Flintoe, Johannes(1787-1870)Tollersrud-Kleven i Hallingdal 1819

Gouache på papir, lysmål
43x50
Signert og datert nede t.h.: Optaget af Flintoe 1819.

Vurdering
NOK 150 000
Tilslag
NOK 210 000
Rukkedals-Elven Næs i Hallingdal 1819
9
Flintoe, Johannes(1787-1870)Rukkedals-Elven Næs i Hallingdal 1819

Gouache, lysmål
51x41

Vurdering
NOK 150 000
Tilslag
NOK 220 000
Liten pike med pærer 1875
10
Gram, Gyda(1851-1906)Liten pike med pærer 1875

Olje på lerret
34x29
Signert, stedsbestemt og datert oppe t.h.: Gyda Dahm München 1875.

Vurdering
Tilslag
NOK 60 000
Jente med vannåk og gutt som fisker
11
Dahl, Hans Andreas(1881-1919)Jente med vannåk og gutt som fisker

Olje på lerret
127x102
Signert nede t.v.: Hans Andreas Dahl.

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 180 000
To jenter og mann seilende i oselver
12
Dahl, Hans(1849-1937)To jenter og mann seilende i oselver

Olje på lerret
85x146
Signert nede t.v.: Hans - Dahl Berlin.

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 150 000 med forbehold
Fjordlandskap med båter og folkeliv 1877
13
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Fjordlandskap med båter og folkeliv 1877

Olje på lerret
37x60
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1877

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 190 000
Tysk landskap 1850
14
Baade, Knud(1808-1879)Tysk landskap 1850

Olje på lerret
85x120
Signert og datert nede t.v.: K Baade 1850

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Kvinne på terrasse betrakter månen 1849
15
Baade, Knud(1808-1879)Kvinne på terrasse betrakter månen 1849

Olje på lerret
88x68
Signert og datert nede t.v.: Baade 49

Vurdering
Oppstilling med vinflaske, blomster og frukt 1890
16
Dietrichson, Mathilde(1837-1921)Oppstilling med vinflaske, blomster og frukt 1890

Olje på lerret
99x69
Signert og datert nede t.h.: 1890 Mathilde Dietrichson

Vurdering
NOK 200 000
Fra Gudvangen 1839
17
Fearnley, Thomas(1802-1842)Fra Gudvangen 1839

Olje på papir, oppklebet på lerret
25x35
Signert, stedsbestemt og datert nede på midten: Gudvangen 22 july 1839. TF

Vurdering
NOK 100 000
Tilslag
NOK 58 000
Fra Ramsau 1830
18
Fearnley, Thomas(1802-1842)Fra Ramsau 1830

28x27
Ramsau 30.9. 30 TF

Vurdering
NOK 200 000
Tilslag
NOK 360 000
Den yngste sønns avskjed 1867
19
Tidemand, Adolph(1814-1876)Den yngste sønns avskjed 1867

Olje på lerret
52x59
Signert og datert nede t.h.: A. Tidemand 1867.

Vurdering
NOK 1 500 000–2 000 000
Tilslag
NOK 4 000 000
Kone med barn på armen i landsbygate
20
Thaulow, Frits(1847-1906)Kone med barn på armen i landsbygate

Olje på lerret
46x55
Signert nede t.v.: Frits Thaulow

Vurdering
NOK 400 000–500 000
Pike med risknippe
21
Soot, Eyolf(1859-1928)Pike med risknippe

Olje på lerret
58x46
Signert nede t.v.: Eyolf Soot

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
Dame i silkekjole
22
Ross, Christian Meyer(1843-1904)Dame i silkekjole

Olje på plate
42x23
Signert nede t.v.: CM Ross.

Vurdering
NOK 20 000
Tilslag
NOK 21 000
Juninatt i hagen
23
Astrup, Nikolai(1880-1928)Juninatt i hagen

Farvetresnitt med håndkolorering,
31x41
Signert nede t.v.: N. Astrup

Vurdering
NOK 400 000–600 000
Tilslag
NOK 400 000
Vinter i Norge
24
Hansteen, Nils(1855-1912)Vinter i Norge

Olje på lerret
58x89
Signert nede t.v.: Nils Hansteen

Vurdering
NOK 60 000
Tilslag
NOK 62 000
Valkyrien
25
Sinding, Stephan(1846-1922)Valkyrien

Bronse
H: 54 cm
Signert på plinten: Stephan Sinding.

Vurdering
NOK 40 000
Tilslag
NOK 44 000
Den første undervisning
26
Borch, Christopher(1817-1896)Den første undervisning

Bemalt gips
H: 90 cm.
Signert og datert på plinten: C Borch Roma 1875.

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Lekende gutter 1887
27
Ekenæs, Jahn(1847-1920)Lekende gutter 1887

Olje på lerret
95x75
Signert og datert nede t.h.: J. Ekenæs 87.

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Fisker og barn 1913
28
Ekenæs, Jahn(1847-1920)Fisker og barn 1913

Olje på lerret
59x107
Signert og datert nede t.v.: J. Ekenæs. 1913.

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Tilslag
NOK 260 000
Fjordlandskap 1894
29
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Fjordlandskap 1894

32x55
Signert og datert nede t.h.: Amaldus Nielsen 1894.

Vurdering
NOK 60 000–70 000
Tilslag
NOK 64 000
Fra Ostende i Belgia 1874
30
Bennetter, Johan Jacob(1822-1904)Fra Ostende i Belgia 1874

Olje på lerret
26x38
Signert nede t.v.: J Bennetter.
Datert nede t.h.: 25/2.1874.

Vurdering
Pløying med hest
31
Sinding, Otto(1842-1909)Pløying med hest

38x50
Signert to ganger nede t.v.: Otto Sinding.

Vurdering
Tilslag
NOK 38 000
Elvefisker 1888
32
Gløersen, Jakob(1852-1912)Elvefisker 1888

Olje på lerret
40x35
Signert og datert nede t.h.: J Gløersen - 88

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 38 000 med forbehold
Foss i Hemsedal 1845
33
Dahl, Johan Christian(1788-1857)Foss i Hemsedal 1845

Olje på lerret
154x126
Signert og datert nede t.v.: Dahl 1845.

Vurdering
NOK 1 500 000
Fjærlandsfjorden sett fra Mundal 1897
34
Rasmussen, Anton(1842-1914)Fjærlandsfjorden sett fra Mundal 1897

Olje på lerret
38x57
Signert og noe utydelig datert nede t.v.:
A. Rasmussen 97

Vurdering
Tilslag
NOK 81 000
Fjordlandskap med folkeliv 1877
35
Rasmussen, Anton(1842-1914)Fjordlandskap med folkeliv 1877

Olje på lerret
61x96
Signert og datert nede t.v.: A Rasmussen Df. 1877

Vurdering
NOK 100 000–120 000
Tilslag
NOK 105 000
Fra Jølster
36
Astrup, Nikolai(1880-1928)Fra Jølster

Olje på lerret
56x85
Signert nede t.v.: Astrup

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Vindkastet
37
Thaulow, Frits(1847-1906)Vindkastet

Olje på lerret
60x73
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

Vurdering
NOK 600 000
Tilslag
NOK 620 000
Fjordlandskap med dampbåt 1890
38
Askevold, Anders(1834-1900)Fjordlandskap med dampbåt 1890

Olje på lerret
55x84
Signert og datert nede t.v.: A. Askevold 1890.

Vurdering
NOK 100 000–120 000
Tilslag
NOK 115 000
Fjordlandskap med fjordabåt
39
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fjordlandskap med fjordabåt

Olje på lerret
139x208
Signert nede t.v.: A Normann

Vurdering
NOK 200 000
Tilslag
NOK 380 000
Skarp seiling med oselver
40
Dahl, Hans(1849-1937)Skarp seiling med oselver

Olje på lerret
170x300
Signert nede t.v.: Hans - Dahl.

Vurdering
NOK 250 000–300 000
Tilslag
NOK 300 000
Havneparti 1869
41
Bodom, Erik(1829-1879)Havneparti 1869

Olje på lerret
37x52
Signert og datert nede t.v.: E Bodom 69
Signert i seilet: EB

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
Bautasteiner 1868
42
Bodom, Erik(1829-1879)Bautasteiner 1868

Olje på lerret
84x118
Signert og datert nede t.v.: E. Bodom 1868.

Vurdering
NOK 200 000
Fjellandskap 1848
43
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Fjellandskap 1848

Olje på lerret
83x68
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1848.

Vurdering
NOK 400 000
Tilslag
NOK 520 000
Solnedgang over elven ved Pecquigny i nærheten av
44
Thaulow, Frits(1847-1906)Solnedgang over elven ved Pecquigny i nærheten av

Olje på lerret
61x74
Rouen. Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

Vurdering
NOK 600 000–800 000
Tilslag
NOK 660 000
Dal i berglandskap. Pyrenées 1886
45
Krøyer, Peder Severin(1851-1909)Dal i berglandskap. Pyrenées 1886

40x33
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: S K Pyrenées -86

Vurdering
NOK 200 000
Tilslag
NOK 120 000 med forbehold
Aftenstemning
46
Krøyer, Peder Severin(1851-1909)Aftenstemning

Olje på plate
27x35
Usignert

Vurdering
Guttehode, studie
47
Dietrichson, Mathilde(1837-1921)Guttehode, studie

Olje på lerret
41x34
Signert nede t.v.: Math Dietrichson

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Skagensfisker med sin pipe
48
Ancher, Michael(1849-1927)Skagensfisker med sin pipe

Olje på lerret
32x27
Signert oppe t.h.: MA

Vurdering
Tilslag
NOK 72 000
Høst
49
Tannæs, Marie(1854-1939)Høst

Olje på lerret
44x64
Signert nede t.v.: Marie Tannæs

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 25 000 med forbehold
Vøyen Gård, Sagene
50
Tannæs, Marie(1854-1939)Vøyen Gård, Sagene

Olje på lerret, oppklebet på plate
30x43
Signert nede t.h.: Marie Tannæs.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000 med forbehold
Strikkende jente ved fjellvann
51
Dahl, Hans(1849-1937)Strikkende jente ved fjellvann

Olje på lerret
67x99

Vurdering
NOK 150 000
Tilslag
NOK 100 000 med forbehold
Fra Akerselva 1890
52
Stenersen, Gudmund(1863-1934)Fra Akerselva 1890

Olje på lerret
49x64
Signert og datert nede t.v.: G Stenersen 90

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Båter i havn. Vinter
53
Kaulum, Haakon(1863-1933)Båter i havn. Vinter

Olje på lerret
42x54
Signert nede t.v.: Kaulum

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Kvinne og barn i fjordlandskap
54
Rasmussen, Anton(1842-1914)Kvinne og barn i fjordlandskap

Olje på lerret
67x100
Signert nede t.h.: A. Rasmussen.

Vurdering
Tilslag
NOK 100 000
Fiskere i havn 1889
55
Hansteen, Nils(1855-1912)Fiskere i havn 1889

Olje på lerret
35x50
Signert og datert nede t.h.: Nils Hansteen 1889

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 20 000 med forbehold
Folkeliv på øy 1885
56
Sørensen, Jørgen(1861-1894)Folkeliv på øy 1885

37x50
Signert, noe utydelig stedsbestemt og datert nede t.v.: Jørgen Sørensen ...erøen 85.

Vurdering
NOK 30 000
Gutt ved fossefall i fjellandskap 1853
57
Mordt, Gustav Adolph(1826-1856)Gutt ved fossefall i fjellandskap 1853

Olje på lerret
76x90
Signert og datert nede t.v.: G Mordt 1853

Vurdering
NOK 50 000
Tilslag
NOK 60 000
Parti fra Sognefjorden 1850
58
Eckersberg, Johan Fredrik(1822-1870)Parti fra Sognefjorden 1850

Olje på lerret
39x51
Signert og datert nede t.h.: J Eckersberg 1850

Vurdering
Tilslag
NOK 90 000
"Vår" Motiv fra Bygdø
59
Tannæs, Marie(1854-1939)"Vår" Motiv fra Bygdø

Olje på lerret
59x85
Signert nede t.h.: Marie Tannæs

Vurdering
NOK 50 000–80 000
Dameportrett
60
Krohg, Christian(1852-1925)Dameportrett

Olje på lerret
42x35
Signert nede t.h.: C Krohg

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 38 000
Barn i interiør
61
Ender, Axel(1853-1920)Barn i interiør

Olje på plate
46x37
Signert nede t.v.: Axel Ender.

Vurdering
Tilslag
NOK 100 000
Fra Nord-Norge
62
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fra Nord-Norge

Olje på lerret
25x40
Signert nede t.h.: A Normann

Vurdering
Tilslag
NOK 48 000
Fjordlandskap med folkeliv 1880
63
Nielsen, Carl(1848-1908)Fjordlandskap med folkeliv 1880

Olje på lerret
41x75
Signert og datert nede t.h.: Carl Nielsen 1880

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 20 000 med forbehold
To jegere 1871
64
Bergh, Anton(1828-1907)To jegere 1871

Olje på lerret
41x59
Signert og datert nede t.h.: A Bergh 1871

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 42 000
Landskap
65
Kielland, Kitty(1843-1914)Landskap

Olje på lerret
38x83
Signert nede t.h.: Kitty L Kielland

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Fjordlandskap med høystakker
66
Frich, Joachim(1810-1858)Fjordlandskap med høystakker

Olje på papp, oppklebet på plate
35x49
Signert nede t.h.: J Frich

Vurdering
Slaget ved Svolder
67
Bergslien, Nils(1853-1928)Slaget ved Svolder

Olje på lerret
171x212
Signert nede t.v.: Nils Bergslien

Vurdering
NOK 100 000
Tilslag
NOK 80 000
Seilskuter
68
Balke, Peder(1804-1887)Seilskuter

Olje på plate
8x10
Usignert

Vurdering
NOK 20 000
Tilslag
NOK 20 000
Stille sommeraften ved den norske kyst
69
Hansteen, NilsStille sommeraften ved den norske kyst

Olje på lerret
63x95

Vurdering
NOK 50 000
Tilslag
NOK 78 000
Jakthunder med fuglevilt
70
Uchermann, Karl(1855-1940)Jakthunder med fuglevilt

Olje på lerret
107x159
Signert nede t.h.: Karl Uchermann.

Vurdering
NOK 120 000
Tilslag
NOK 195 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på