Katalog
Kunst på papir mm

Nettauksjon 1. juni – 10. juni

Visning 5. - 10. juni i våre lokaler i Gamle Logen.

Lør-søn 12.00-16.00, man-tor 10.00-18.00.

Kittelsen, Theodor (1857-1914)
Stavkirke i snø

Blyant på transparentpapir
Arket: 76,5x56
Usignert

Skisse til akvarellen "Stavkirke i snø". Den eneste skissen som finnes av dette motivet. Skissen er større enn det som ble det ferdige verket.

PROVENIENS:

Kunstnerens familie.

Auksjonert 1. juni – 10. juni

Vurdering

Tilslag NOK 24 000