Kittelsen, Theodor(1857-1914)
Landskap med akvedukt, Snetunge graner og Ett strå
Blyant og tusj på papir montert på papirark
35,5x27
Tegning med ett strå er slutt-vignetten til "Kvitebjørn Kong Valemon". Signert nede t.h.: Th. Kittelsen.
Tre skisser montert 2+1 på hver side av papirark.
Proveniens:
Kunstnerens familie.
Vurdering
Auksjonert tirsdag 1. juni 2021 kl 10:00
Tilslag NOK 1 700