Auksjon tirsdag 1. juni 2021 kl 10:00
Kittelsen, Theodor(1857-1914)
Landskap med akvedukt, Snetunge graner og Ett strå

Blyant og tusj på papir montert på papirark
35,5x27
Tegning med ett strå er slutt-vignetten til "Kvitebjørn Kong Valemon". Signert nede t.h.: Th. Kittelsen.

Tre skisser montert 2+1 på hver side av papirark.

Proveniens:

Kunstnerens familie.

Vurdering

Auksjonert tirsdag 1. juni 2021 kl 10:00

Tilslag NOK 1 700