Katalog
Kunst på papir mm

Nettauksjon 1. juni – 10. juni

Visning 5. - 10. juni i våre lokaler i Gamle Logen.

Lør-søn 12.00-16.00, man-tor 10.00-18.00.

Kittelsen, Theodor (1857-1914)
Landskap med akvedukt, Snetunge graner og Ett strå

Blyant og tusj på papir montert på papirark
35,5x27
Tegning med ett strå er slutt-vignetten til "Kvitebjørn Kong Valemon". Signert nede t.h.: Th. Kittelsen.

Tre skisser montert 2+1 på hver side av papirark.

PROVENIENS:

Kunstnerens familie.

Auksjonert 1. juni – 10. juni

Vurdering

Tilslag NOK 1 700