Katalog
Kunst på papir mm

Nettauksjon 1. juni – 10. juni

Visning 5. - 10. juni i våre lokaler i Gamle Logen.

Lør-søn 12.00-16.00, man-tor 10.00-18.00.

Kittelsen, Theodor (1857-1914)
Bjørnen som ble stubrumpet

Blyant på papir
Arket: 29x25,5
Usignert

Påtegnet på baksiden av bakplaten: "Skisse til eventyret om hvordan bjørnen blev stubrumpet. - Denne skisse er utført av Th. Kittelsen. H. Th. Kittelsen." Eventyret er fra Asbjørnsen og Moe: "Reven som skulle lære bjørnen å fiske".

PROVENIENS:

Kunstnerens familie.

Auksjonert 1. juni – 10. juni

Vurdering

Tilslag NOK 6 500