Auksjon tirsdag 1. juni 2021 kl 10:00
Kittelsen, Theodor(1857-1914)
Et hønsehue

Blyant på tykt papir
Lysmål: 15x10
Usignert

Påtegnet med tusj av kunstneren nede t.v.: Et hönsehue.
Påteget på baksiden av bakplaten: "Denne skisse er utført av Th. Kittelsen
H. Th. Kittelsen."
Påtegnet på baksiden av bakplaten: "Denne originaltegning "Et hønsehue" tilhører Per Th. Kittelsen."

Kunstnernes Hus, Oslo 1941 kat.nr. 379
Kunstnernes Hus, Oslo 1957 kat.nr.
Blaafarveværket 1980 kat.nr.

Proveniens:

Kunstnerens familie.

Vurdering

Auksjonert tirsdag 1. juni 2021 kl 10:00

Tilslag NOK 8 000