Katalog
Kunst på papir mm

Nettauksjon 1. juni – 10. juni

Visning 5. - 10. juni i våre lokaler i Gamle Logen.

Lør-søn 12.00-16.00, man-tor 10.00-18.00.

Kittelsen, Theodor (1857-1914)
Et hønsehue

Blyant på tykt papir
Lysmål: 15x10
Usignert

Påtegnet med tusj av kunstneren nede t.v.: Et hönsehue.
Påteget på baksiden av bakplaten: "Denne skisse er utført av Th. Kittelsen
H. Th. Kittelsen."
Påtegnet på baksiden av bakplaten: "Denne originaltegning "Et hønsehue" tilhører Per Th. Kittelsen."

UTSTILT:

Kunstnernes Hus, Oslo 1941 kat.nr. 379
Kunstnernes Hus, Oslo 1957 kat.nr.
Blaafarveværket 1980 kat.nr.

PROVENIENS:

Kunstnerens familie.

Auksjonert 1. juni – 10. juni

Vurdering

Tilslag NOK 8 000