Auksjon tirsdag 1. juni 2021 kl 10:00
Kittelsen, Theodor(1857-1914)
En besteborger

Tusj på tykt papir
Arket: 14x9
Signert nede på arket: TK.

Påtegnet nede på arket: Kjære Trusten! Her ser du hvordan Folk ser ud her i Kristiania: Sola gaar op lige over Floshatten paa dem. Hjærtelig fra ... Din TK.
Skrevet med tusj på baksiden av arket, som er et brevkort med påtrykket 5-øres frimerke: Hr Trusten Lauvlia Sigdal. Præstfos P.O.
Poststemplet Kristiania 19.3.09.

Proveniens:

Kunstnerens familie.

Vurdering

Auksjonert tirsdag 1. juni 2021 kl 10:00

Tilslag NOK 14 500