Katalog
Kunst på papir mm

Nettauksjon 1. juni – 10. juni

Visning 5. - 10. juni i våre lokaler i Gamle Logen.

Lør-søn 12.00-16.00, man-tor 10.00-18.00.

Kittelsen, Theodor (1857-1914)
En besteborger

Tusj på tykt papir
Arket: 14x9
Signert nede på arket: TK.

Påtegnet nede på arket: Kjære Trusten! Her ser du hvordan Folk ser ud her i Kristiania: Sola gaar op lige over Floshatten paa dem. Hjærtelig fra ... Din TK.
Skrevet med tusj på baksiden av arket, som er et brevkort med påtrykket 5-øres frimerke: Hr Trusten Lauvlia Sigdal. Præstfos P.O.
Poststemplet Kristiania 19.3.09.

PROVENIENS:

Kunstnerens familie.

Auksjonert 1. juni – 10. juni

Vurdering

Tilslag NOK 14 500