Katalog
Kunst på papir mm

Nettauksjon 1. juni – 10. juni

Visning 5. - 10. juni i våre lokaler i Gamle Logen.

Lør-søn 12.00-16.00, man-tor 10.00-18.00.

Kittelsen, Theodor (1857-1914)
Sittende gutt

Blyant på papir, oppklebet på papir
Arket: 21x11 oppklebet på papirark: 35,5x27,5
Usignert

Påtegnet i tusj på oppklebingsarket av kunstneren: "Je skulle saa nödvendig nyse men det e som de sitter en Papirstul i Naasa mi." Tegningen brukt i eventyret "Gale-Mattis", hvor den sittende gutten er dekket med fjær.

PROVENIENS:

Kunstnerens familie.

Auksjonert 1. juni – 10. juni

Vurdering

Tilslag NOK 5 500