Kittelsen, Theodor(1857-1914)
Sittende gutt
Blyant på papir, oppklebet på papir
Arket: 21x11 oppklebet på papirark: 35,5x27,5
Usignert
Påtegnet i tusj på oppklebingsarket av kunstneren: "Je skulle saa nödvendig nyse men det e som de sitter en Papirstul i Naasa mi." Tegningen brukt i eventyret "Gale-Mattis", hvor den sittende gutten er dekket med fjær.
Proveniens:
Kunstnerens familie.
Vurdering
Auksjonert tirsdag 1. juni 2021 kl 10:00
Tilslag NOK 5 500