Katalog
Kunst på papir mm

Nettauksjon 1. juni – 10. juni 2021

Visning 5. - 10. juni i våre lokaler i Gamle Logen.

Lør-søn 12.00-16.00, man-tor 10.00-18.00.

Alveng, Dag (1953-)
Elektrisk gjerde 1997

Fotografi
Arket: 50x60,5 Motivet: 37,5x49
Signert og senere datert på verso: Dag Alveng 2014

Stemplet med rundt, rødt stempel samme sted med bl.a.: "Dag Alveng Bispegt. 16 0191 Oslo Norway".

Fra serien "Sommerlys" som Dag Alveng har arbeidet med i årene 1979 til 2012. Boken Sommerlys ble utgitt i 2001 som en presentasjon av fotografier fra Dag Alvengs Sommerlys-serie. Motivene for fotografiene er hentet fra Hvasser og Koster i 1979 - 2000. Sommerlys/Summer light består av 60 fotografier i sort/hvitt, tatt i landskapene på Hvasser i Vestfold og på øya Koster i Sverige, og boken ble utgitt i forbindelse med Dag Alvengs utstillinger på Sprengel Museum i Hannover og på Museet for Samtidskunst, Oslo, våren og sommeren 2001. Serien også utstilt på Henie Onstad Kunstsenter i 2018.

Auksjonert 1. juni – 10. juni 2021

Vurdering
NOK 10 000–12 000