Kihle, Harald(1905-1997)
Fra Arabygdi mot Totak Telemark 1940
Olje på plate
26x32
Signert og datert nede t.h.: H Kihle 40
Påtegnet med tittel og signert på baksiden av platen: Harald Kihle Studie, Telemark 1940. P.E. fra Arabygdi - Utover mot Totak og Myllarheimen (sett fra gamle-tunet på sud-fyggarden (?) der jeg bodde i 1938-41.
Statens kunstutstilling, Kunstnernes Hus, Oslo 1940, kat.nr.45.
Vurdering
NOK 10 000–12 000
Auksjonert torsdag 7. juni 2001 kl 18:00
Tilslag NOK 10 500