Munch-Auksjonen 2021

Auksjon lørdag 11. desember 2021 kl 15:00

Visning i våre lokaler 4. - 10. desember

Munch, Edvard (1863-1944)
Fiolinkonserten

Litografi trykket i svart på tynt hvitt japanpapir
Arket: 678-684x728-731 mm Motivet: 480x560 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch
Stemplet med rødt stempel i ligatur i nedre marg t.v.: HS: Heinrich Stinnes (1867-1932), en kjent, tysk Munch-samler.

1903
Woll 243.

PROVENIENS:

Kunstneren Kjell Nupen.

Auksjonert lørdag 11. desember 2021 kl 15:00

Vurdering
NOK 700 000–900 000 USD 78 100–100 400 EUR 69 500–89 400

Tilslag NOK 700 000