Katalog
Munch-Auksjonen 2021

Auksjon lørdag 11. desember 2021 kl 15:00

Visning i våre lokaler 4. - 10. desember

Katalog

{lot.title}
1
Munch, Edvard(1863-1944)Nattkafé(1901)

Radering trykket i svart på middels tykt gulhvitt papir
Arket: 290x380 mm Motivet: 147x197 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch
Påtegnet med blyant av kunstneren nede t.h. under signaturen: avant lettre

NOK 60 000–80 000USD 6 700–8 900EUR 6 000–7 900
Gi bud
{lot.title}
2
Munch, Edvard(1863-1944)Hopfenblüte(1902)

Arket: 240+35+70=345x335+75+70=480 mm Motivet: 125x245 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

Gi bud
{lot.title}
3
Munch, Edvard(1863-1944)Kristiania-Boheme I

Radering trykket i svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 388x464 mm Motivet: 206x285 mm

NOK 150 000–200 000USD 16 700–22 300EUR 14 900–19 900
Gi bud
{lot.title}
4
Munch, Edvard(1863-1944)Kristiania-Boheme II(1895)

Arket: 388x495 mm Motivet: 275x373 mm
Påtegnet av kunstneren med blyant under signaturen, noe utvisket: avant lettre

NOK 300 000USD 33 500EUR 29 800
Gi bud
{lot.title}
5
Munch, Edvard(1863-1944)Dagen derpå(1894)

Radering trykket i brunsvart på tykt gulhvitt papir
Arket: 321-322x418-420 mm Motivet: 196x275 mm

NOK 300 000–400 000USD 33 500–44 600EUR 29 800–39 700
Gi bud
{lot.title}
6
Munch, Edvard(1863-1944)Det syke barn(1894)

Arket: 628x449-451 mm Motivet: 363x269 mm

NOK 700 000–900 000USD 78 100–100 400EUR 69 500–89 400
Gi bud
{lot.title}
7
Munch, Edvard(1863-1944)Cally Monrad(1912)

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt papir
Arket: 524x680 mm, Motivet: 480x580 mm
Signert med blyant nede t.h.: E Munch

NOK 40 000–60 000USD 4 500–6 700EUR 4 000–6 000
Gi bud
{lot.title}
8
Munch, Edvard(1863-1944)Fru Schwarz(1906)

Litografi trykket i svart på tynt japanpapir
Arket: 536-542x375-385 mm Motivet: 270x245 mm

Gi bud
{lot.title}
9
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinneportrett(1920)

Arket: 502x376 mm Motivet: 385x267 mm

NOK 70 000USD 7 800EUR 7 000
Gi bud
{lot.title}
10
Munch, Edvard(1863-1944)Dr. Daniel Jacobson(1908-09)

Litografi trykket i svart på tykt gulhvitt papir med en gulbrun tone i tillegg
Arket: 647x480 mm, Motivet inkludert tonplate: 549x347 mm

Gi bud
{lot.title}
11
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinnene ved skjelettet(1896)

Arket: 420x539 mm Motivet: 300x414 mm
Påtegnet av kunstneren med blyant nede t.h. (under passepartout): avant lettre

NOK 180 000–200 000USD 20 100–22 300EUR 17 900–19 900
Gi bud
{lot.title}
12
Munch, Edvard(1863-1944)Badende kvinner(1895)

Arket: 290x388 mm Motivet: 210x312 mm
Signert med blyant nede t.h.: E. Munch

NOK 100 000–150 000USD 11 200–16 700EUR 9 900–14 900
Gi bud
{lot.title}
13
Munch, Edvard(1863-1944)Bordellpike(1904)

Radering trykket i svart på tykt hvitt japanpapir
Arket: 442x312 mm Motivet: 235x170 mm

NOK 50 000–70 000USD 5 600–7 800EUR 5 000–7 000
Gi bud
{lot.title}
14
Munch, Edvard(1863-1944)Hjørdis Gierløff 1914

Radering trykket i svart på middels tynt gulhvitt papir
Arket: 402-405x258 mm Motivet: 235-238x160 mm
Signert og datert med blyant nede t.h.: E Munch 1914

Gi bud
{lot.title}
15
Munch, Edvard(1863-1944)Gammel kvinne på benk(1902)

Arket: 395x297 mm Motivet: 200x149 mm

Gi bud
{lot.title}
16
Munch, Edvard(1863-1944)Den store torsken(1902)

Arket: 334x433 mm Motivet: 122x171 mm

Gi bud
{lot.title}
17
Munch, Edvard(1863-1944)Tiltrekning I(1896)

Litografi trykket i svart på tynt hvitt papir, oppklebet av kunstneren på middels tykt beige papir
Beige ark: 575-577x447-450 mm Hvitt ark: 480x354 mm Motivet: 470x354 mm
Signert med blyant nede t.h. på trykket: E Munch
Signert med blyant nede t.h. på det beige papiret: E Munch

NOK 400 000–600 000USD 44 600–66 900EUR 39 700–59 600
Gi bud
{lot.title}
18
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett 1895(1895)

Litografi trykket i svart på middels tykt gulhvitt papir
Arket: 556x424 mm Motivet: 455x315-320 mm
Signert og påtegnet med dedikasjon fra kunstneren med penn nede t.v.: Til Skredsvig fra Munch-

NOK 800 000–1 000 000USD 89 200–111 500EUR 79 500–99 300
Gi bud
{lot.title}
19
Munch, Edvard(1863-1944)Liggende halvakt I(1920)

Arket: 516x697 mm Motivet: 450x600 mm

NOK 250 000–350 000USD 27 900–39 000EUR 24 800–34 800
Gi bud
{lot.title}
20
Munch, Edvard(1863-1944)Madonna(1895/1902)

Fargelitografi trykket i tre farger, svart, rødt og blått på tynt Kinapapir
Arket: 645x490 mm Motivet: 604x445 mm

NOK 3 000 000–5 000 000USD 334 500–557 500EUR 298 000–496 700
Gi bud
{lot.title}
21
Munch, Edvard(1863-1944)Nøytralien(1915)

Fargelitografi trykket i fem farger, mørkeblå, to grønnfarger, rosa og olivengrønn på tynt gulhvitt papir
Arket: 555x494 mm Motivet: 540x500 mm

NOK 80 000–100 000USD 8 900–11 200EUR 7 900–9 900
Gi bud
{lot.title}
22
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinne med rødt hår og grønne øyne. Synden(1902)

Fargelitografi trykket i gult, rødt og grønt på tynt japanpapir
Arket: 785x491-493 mm Motivet: 695x400 mm

NOK 1 200 000–1 500 000USD 133 800–167 300EUR 119 200–149 000
Gi bud
{lot.title}
23
Munch, Edvard(1863-1944)Fiolinkonserten (1903)

Litografi trykket i svart på tynt hvitt japanpapir
Arket: 678-684x728-731 mm Motivet: 480x560 mm

Gi bud
{lot.title}
24
Munch, Edvard(1863-1944)Sjalusi II(1896)

Arket: 655x955-970 mm Motivet: 460x567 mm

NOK 1 500 000–2 000 000USD 167 300–223 000EUR 149 000–198 700
Gi bud
{lot.title}
25
Munch, Edvard(1863-1944)Gammel fisker 1897(1897)

Tresnitt trykket i svart på tynt japanpapir, med håndkolorering i gult, blått og rødt
Arket: 507-510x365-380 mm Motivet: 440x352 mm
Signert og datert med blyant nede t.h.: E Munch 97.

Gi bud
{lot.title}
26
Munch, Edvard(1863-1944)Løsrivelse II(1896)

Fargelitografi trykket i blått på middels tynt gulhvitt papir med håndkolorering i gult
Arket: 543x767 mm Motivet: 410x645 mm
Signert med dedikasjon med blyant nede t.h.: Til Holst Halvorsen vennligst Edv. Munch.

Gi bud
{lot.title}
27
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinne i rød kjole

Olje på kalkerpapir, oppklebet på sponplate
72x38 cm
Usignert

Gi bud
{lot.title}
28
Munch, Edvard(1863-1944)Høstarbeid ved drivhuset

Olje på lerret
73x91
Signert nede t.h.: E. Munch

NOK 6 000 000–8 000 000USD 669 000–892 000EUR 596 100–794 800
Gi bud
{lot.title}
29
Munch, Edvard(1863-1944)Hode ved hode(1905)

Fargetresnitt trykket i fire farger, svart, blågrønt, rødt og rødbrunt på middels tykt gulhvitt papir
Arket: 583-587x692-695 mm Motivet: 395x540 mm

NOK 1 000 000–1 500 000USD 111 500–167 300EUR 99 300–149 000
Gi bud
{lot.title}
30
Munch, Edvard(1863-1944)Pikene på broen

Fargetresnitt trykket i blått og sinkografi trykket i grønt, gult og rødt på middels tynt gulhvitt papir
Arket: 652x558 mm Motivet: 499x430 mm

Gi bud
{lot.title}
31
Munch, Edvard(1863-1944)Landskap(Ca. 1920)

Akvarell på papir
294x415 mm
Signert med pensel i brun akvarell nede t.v.: E Munch

NOK 250 000USD 27 900EUR 24 800
Gi bud
{lot.title}
32
Munch, Edvard(1863-1944)Hage med rødt hus 1882(1882)

Olje på papp
23x30,5 cm
Signert og datert nede t.h.: E. Munch 82

Gi bud
{lot.title}
33
Munch, Edvard(1863-1944)Panikk(1915)

Tresnitt trykket i svart på tynt japanpapir
Arket: 418x700 mm Motivet: 320x581 mm

Gi bud
{lot.title}
34
Munch, Edvard(1863-1944)Stormen(1908-09)

Tresnitt trykket i svart på tynt gråhvitt papir
Arket: 254-257x360-365 mm Motivet: 217x328 mm

Gi bud
{lot.title}
35
Munch, Edvard(1863-1944)Brann(1920)

Arket: 643x820 mm, Motivet: 540x740 mm
Usignert

Gi bud
{lot.title}
36
Munch, Edvard(1863-1944)Skogen(1908-1909)

Litografi trykket i svart på tykt gråhvitt papir
Arket: 412x547 mm Motivet: 330x420 mm

Gi bud
{lot.title}
37
Munch, Edvard(1863-1944)Mannsakt

Litografi trykket i svart på tynt gulhvitt japanpapir
Arket: 607x448 mm Motivet: 483-499x365-370 mm

NOK 70 000–90 000USD 7 800–10 000EUR 7 000–8 900
Gi bud
{lot.title}
38
Munch, Edvard(1863-1944)P. A. Munchs grav i Roma(1927)

Litografi trykket i svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 492x380 mm Motivet: 270x215 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edvard Munch

NOK 30 000–40 000USD 3 300–4 500EUR 3 000–4 000
Gi bud
{lot.title}
39
Munch, Edvard(1863-1944)Plakat: Stoffveksling(1901)

Litografi trykket i svart på tynt gråhvitt papir
Arket: 830-840x660 mm Motivet: 775x640 mm
Signert med blyant nede t.v. ved håndleddet: Edv Munch

NOK 150 000USD 16 700EUR 14 900
Gi bud
{lot.title}
40
Munch, Edvard(1863-1944)Historien (1914)

Arket: 511-514x865-867 mm Motivet: 420x790 mm

Gi bud
{lot.title}
41
Munch, Edvard(1863-1944)Arv(1916 (?))

Litografi trykket i svart på tynt gulhvitt riflet papir
Arket: 564x447 mm Motivet: 442x315 mm

NOK 200 000–300 000USD 22 300–33 500EUR 19 900–29 800
Gi bud
{lot.title}
42
Munch, Edvard(1863-1944)Sjalusi IV(1930)

Arket: 509-514x370 mm Motivet: 230x226 mm
Sekundær signatur med blyant nede t.h.: Edv Munch

NOK 120 000–150 000USD 13 400–16 700EUR 11 900–14 900
Gi bud
{lot.title}
43
Munch, Edvard(1863-1944)Bondepike(1920)

Arket: 712-715x485 mm Motivet: 560x435 mm
Usignert

Gi bud
{lot.title}
44
Munch, Edvard(1863-1944)Karikatur: Pengesekken og den fattige maler(1910)

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt riflet papir
Arket: 373x565 mm Motivet: 230x350 mm
Usignert

NOK 30 000USD 3 300EUR 3 000
Gi bud
{lot.title}
45
Munch, Edvard(1863-1944)Omega og svinet

Arket: 355-357x505-508 mm Motivet: 325x465 mm
Usignert

NOK 30 000USD 3 300EUR 3 000
Gi bud
{lot.title}
46
Munch, Edvard(1863-1944)Tiger og bjørn(1908-09)

Arket: 270x507-510 mm Motivet: 240x470 mm

Gi bud
{lot.title}
47
Munch, Edvard(1863-1944)Knut Hamsun(1896)

Arket: 531x330 mm Motivet: 270x180 mm
Usignert

NOK 8 000–10 000USD 900–1 100EUR 800–1 000
Gi bud
{lot.title}
48
Munch, Edvard(1863-1944)Mannshode(1906)

Radering trykket i svart på middels tykt hvitt papir
Arket: 248x180 mm Motivet: 113x83 mm
Usignert

NOK 10 000–15 000USD 1 100–1 700EUR 1 000–1 500
Gi bud
{lot.title}
49
Munch, Edvard(1863-1944)Norsk landskap(1908)

Radering trykket i svart på tynt gulhvitt papir
Arket: 269x390 mm Motivet: 105x150 mm

NOK 25 000–30 000USD 2 800–3 300EUR 2 500–3 000
Gi bud
{lot.title}
50

Arket: 182x228 mm Motivet: 105x150 mm
Usignert

NOK 15 000–20 000USD 1 700–2 200EUR 1 500–2 000
Gi bud

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her