Auksjon lørdag 11. desember 2021 kl 15:00
Løsrivelse II

Fargelitografi trykket i blått på middels tynt gulhvitt papir med håndkolorering i gult
Arket: 543x767 mm Motivet: 410x645 mm
Signert med dedikasjon med blyant nede t.h.: Til Holst Halvorsen vennligst Edv. Munch.

Påtegnet av kunstneren med blyant nede t.h.: Lashaly. Påtegnet med penn nede t.v.: Fått av Edv. Munch 13/7 1941 Farvelagt av ham selv Harald Holst Halvorsen.

1896
Woll 78.

Vurdering
NOK 1 500 000–2 000 000USD 167 300–223 000EUR 149 000–198 700

Auksjonert lørdag 11. desember 2021 kl 15:00

Tilslag NOK 2 100 000