Kunst på papir + Malerier og kunstgjenstander

Nettauksjon 19. november – 1. desember 2021

Visning 27. november - 1. desember i våre lokaler

Eng, Turid (1937-)
Heptakord

Bronse på sokkel av polert granitt
H: 27 cm
Signert: T. Eng

Stemplet Oslo Metallstøperi.
Påtegnet på lapp på undersiden av sokkelen: "Billedhugger Turid Eng "Heptakkord". Reist 1985 som vinnerskulptur i Konserthusplassutsmykningskonkurransen, 90 deltakere.".

Den store skulpturen befinner seg utenfor inngangen til Konserthuset i Oslo.

Auksjonert 19. november – 1. desember 2021

Vurdering

Tilslag NOK 10 000