Auksjon lørdag 11. desember 2021 kl 15:00
Landskap

Akvarell på papir
294x415 mm
Signert med pensel i brun akvarell nede t.v.: E Munch

Malt ca. 1920. Registrert i Munch-Museets samlinger, se: https://munch.emuseum.com/objects/38732/landskap?ctx=0909734e-a8f1-4af7-af74-081252115730&idx=34

Kunstnerforbundet, "Munch-Bilder i privat eie", Oslo 1958, kat.nr. 70.
Marlborough Fine Art (London) Ltd. "Edvard Munch / Emil Nolde The relationship of their Art", London 1969, kat.nr. 31.

Proveniens:

Gave fra kunstneren til Arild Wahlstrøm (1909-1994), som var Edvard Munchs nabo på Ekely.
Arv i familien Wahlstrøm.

Vurdering
NOK 250 000USD 27 900EUR 24 800

Auksjonert lørdag 11. desember 2021 kl 15:00

Tilslag NOK 250 000