Auksjon torsdag 2. juni 2022 kl 18:00
Hans Fredrik Gude, Anders Askevold
Høyfjell med reinsdyr 1851

Olje på lerret
37x50
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1851. A: Askevold.

Samarbeid mellom de to kunstnerne, hvor Gude (Gude, Hans Fredrik 1825-1903) har malt landskapet og Askevold (Askevold, Anders 1834-1900), kun 17 år, dyrene.

Vurdering
NOK 70 000–90 000

Auksjonert torsdag 2. juni 2022 kl 18:00

Tilslag NOK 270 000