Olje på lerret
37x50
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1851. A: Askevold.
NOK 70 000–90 000
Olje på lerret
37x50
Olje på lerret
41,5x43
Signert og datert nede t.v.: A Clarin Nielsen. 1862
Olje på plate
44x77
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: A: Askevold. Dale 7de Aug. 1866.
Olje på lerret
56x90
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. 1893.
Olje på lerret
39x63
Signert og datert nede t.h.: A. Normann Düsseldorf 76
Olje på lerret
48x53
Signert nede t.h.: Frits Thaulow
Olje på lerret
46x38
Signert nede t.v.: Frits Thaulow.
Olje på lerret
54x65
Signert nede t.v.: Frits Thaulow
Olje på lerret
94x120
Signert og datert nede t.h.: Chr. Skredsvig. 1902
Olje på lerret
25x35
Usignert
Olje på lerret
65x81
Signert nede t.h: Thv. E
Olje på lerret
72x104
Signert og datert nede t.v.: Johan Krouthén 1915
Olje på lerret
70x78
Signert nede t.v.: A-Kavli-
Olje på lerret
70x82
Signert nede t.h.: A-Kavli-
Olje på lerret
65x81
Signert nede t.h.: Søren Onsager
Bronse
H: 100 cm
Signert på plinten: Per Ung
Bronse
H: 37 cm
Signert på plinten: Ung
Bronse
H: 32 cm
Signert på plinten: Per Ung
Bronse og granitt
H: 44 cm
Signert og datert under sokkelen: Kirsten Kokkin -87
Bronse
H: 38,5
Signert på plinten: Durban
Olje på lerret
58x85
Signert og datert nede t.h.: Aage Storstein -31
Olje på lerret
120x97
Signert og datert nede t.h.: Aage Storstein. -29
Olje på lerret
119x119
Signert nede t.h.: Storstein.
Olje på lerret
160x198
Signert nede t.h.: Else Hagen
Olje på plate
55x46
Dobbeltsignert og datert nede t.v.: Weidemann. 51
Olje på plate
61x50
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 51.
Olje på lerret
60x70
Signert nede t.h.: Weidemann
Olje på plate
55x46
Signert nede t.h.: JR
Olje på plate
33x41
Dobbeltsignert nede t.v.: J Rian
Bronse
H: 33 cm
Usignert
Sink på stål, relieff
L: 70 cm B: 12 cm
Usignert
Bemalt treverk og fiberbust
H: 208 cm B: 50 cm
Usignert
Litografi
Arket: 66x50,5 cm Motivet: 64x50 cm
Signert nede t.h.: Picasso
Olje på lerret
135x150
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -65
Billedvev
110x100
Signatur og tittel innvevet: Broen EMJ
Olje på lerret
146x105
Signert og datert nede t.h.: Sitter 75
Olje på papir, oppklebet på plate
64x48
Signert og datert nede t.h.: Sitter -67
Olje på lerret
180x150
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 68
Olje på lerret
80x80
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 77
Olje på lerret
46x55
Signert og datert nede t.h.: OD 71
Olje på lerret
110x150
Signert og datert nede t.v.: Th Heramb -99
Akryl, trekull og kritt på lerret
134x85
Signert og datert nede t.h.: Nesjar 10
Olje på lerret
120x160
Signert på ombretten oppe til høyre på baksiden: S Bjertnæs
Oljespray og resin på lerret av polyester
190x134
Signert og datert på baksiden av lerretet: Henrik Placht H Plt 2006
Olje på lerret
27x39
Signert nede t.v.: Kitty L. Kielland
Olje på lerret
96x128
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1864
Olje på lerret
33x40
Signert nede t.h.: FT.
Olje på lerret
55x46
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.
Olje på lerret
30x45
Signert nede t.v.: C Krohg
Olje på lerret
107x139
Signert nede t.v. og nede t.h.: C Krohg
Olje på lerret
46x37
Signert nede t.h.: C Krohg
Olje på lerret
40,5x33,5
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Heyerdahl München 85
Lavering på papir
Arket: 28x38 Lysmål: 28x37,5
Signert nede t.h.: Th. Kittelsen
Lavering på papir
Arket: 21x38 Lysmål: 16x34
Signert nede t.h.: Th. Kittelsen.
Olje på lerret
100x126
Signert og datert nede t.h.: Gustav Wentzel 1893
Olje på lerret
100x129
Signert nede t.v.: Gustav Wentzel
Akvarell på papir
Arket: 37,5x51,5
Signert nede t.v.: Th. Kittelsen.
Olje på lerret
53x65
Signert og datert nede t.v.: Halfdan Ström -1907.
Olje på lerret
40x47
Signert nede t.v.: A. Kavli.
Olje på lerret
61x67
Signert nede t.h.: A -Kavli
Pulverteknikk
109,5x95,5
Signert og datert nede t.h.: Erling Enger -35
Olje på lerret
71x85
Signert og datert nede t.h.: Weidemann. 53.
Olje på lerret
80x50
Signert, påtegnet med noe utydelig tittel og datert nede t.v.: Sang i skog Bendik Riis -42
Olje på plate
42x51
Signert nede på midten: Bendik Riis
Bronse og mahogny
H: 87+5=92 cm
Signert og datert under sokkelen: Fritz Røed 1973
Bronse
H: 64 cm
Signert på plinten: Per Ung
Bronse
H: 87 cm
Signert på plinten: Anne Grimdalen
Bronse
H: 45 cm
Signert på plinten: Dyre Vaa
Bronse
H: 30 cm
Signert og datert på plinten: Skule W 1980
Bronse
H: 39 cm + Tresokkel H: 9,5 cm
Signert på plinten: Skule W
Patinert bronse
H: 27,5 cm
Signert på plinten: Skule W
Messing og bronse
H: 95 L: 162 B: 94
Signert og datert på plinten: Skule W 2003
Olje på lerret
90x90
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 86
Olje på lerret
160x180
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 81
Olje på lerret
72x92
Signert oppe t.h.: Roar Wold
Akryl på lerret
113x130
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Olje på lerret
132x160
Signert nede t.h.: Knut Rose
Olje på lerret
160x132
Signert nede t.v.: Knut Rose
Olje på plate
122x81, 140x100 inkludert ramme
Signert nede t.h.: BC.
Akryl på lerret
105x118
Signert og datert nede t.h.: HB -11
Olje på plate
140x85
Signert nede t.h.: Ransve
Olje på plate
114x122
Signert nede t.h.: Ransve
Olje på lerret
100x75
Signert nede t.h.: Gullvåg
Olje på lerret
100x100
Signert og datert nede t.h.: K. A. Vikshåland. 07