Katalog
Vårens Utvalgte

Auksjon torsdag 2. juni 2022 kl 18:00

Visning kat.nr. 1-44: 7. - 15. mai. Kat.nr. 45-84: 21. mai - 2. juni.

Våre lokaler i Gamle Logen, Grev Wedels Plass 2. Man-fre 10.00-18.00, lør & søn 12.00-16.00

Katalog

{lot.title}
1
Hans Fredrik Gude, Anders AskevoldHøyfjell med reinsdyr 1851(1851)

Olje på lerret
37x50
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1851. A: Askevold.

NOK 70 000–90 000
Gi bud
{lot.title}
2
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Fjordlandskap med folkeliv 1862(1862)

Olje på lerret
41,5x43
Signert og datert nede t.v.: A Clarin Nielsen. 1862

Gi bud
{lot.title}
3
Askevold, Anders(1834-1900)Fra Dale i Sunnfjord 1866(1866)

Olje på plate
44x77
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: A: Askevold. Dale 7de Aug. 1866.

Gi bud
{lot.title}
4
Askevold, Anders(1834-1900)Fjordlandskap med folkeliv 1893(1893)

Olje på lerret
56x90
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. 1893.

Gi bud
{lot.title}
5
Normann, Adelsteen(1848-1918)Folkeliv ved fjordbredd 1876(1876)

Olje på lerret
39x63
Signert og datert nede t.h.: A. Normann Düsseldorf 76

Gi bud
{lot.title}
6
Thaulow, Frits(1847-1906)Elveparti

Olje på lerret
48x53
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

NOK 250 000–350 000
Gi bud
{lot.title}
7
Thaulow, Frits(1847-1906)Fransk landsby

Olje på lerret
46x38
Signert nede t.v.: Frits Thaulow.

NOK 150 000–200 000
Gi bud
{lot.title}
8
Thaulow, Frits(1847-1906)Fra Kristianias østkant(Ca. 1888)

Olje på lerret
54x65
Signert nede t.v.: Frits Thaulow

NOK 300 000–400 000
Gi bud
{lot.title}
9
Skredsvig, Christian(1854-1924)Jupsjøen 1902(1902)

Olje på lerret
94x120
Signert og datert nede t.h.: Chr. Skredsvig. 1902

NOK 300 000–400 000
Gi bud
{lot.title}
10
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Regnværsdag fra Arendal

Olje på lerret
25x35
Usignert

Gi bud
{lot.title}
11
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Fra Gausdal

Olje på lerret
65x81
Signert nede t.h: Thv. E

Gi bud
{lot.title}
12
Krouthén, Johan(1858-1932)Gårdsbruk med frittgående høns 1915(1915)

Olje på lerret
72x104
Signert og datert nede t.v.: Johan Krouthén 1915

Gi bud
{lot.title}
13
Kavli, Arne(1878-1970)Fra Rønnes

Olje på lerret
70x78
Signert nede t.v.: A-Kavli-

Gi bud
{lot.title}
14
Kavli, Arne(1878-1970)Seilbåter, fra Rønnes

Olje på lerret
70x82
Signert nede t.h.: A-Kavli-

Gi bud
{lot.title}
15
Onsager, Søren(1878-1946)Kvinne ved speilet

Olje på lerret
65x81
Signert nede t.h.: Søren Onsager

Gi bud
{lot.title}
16
Ung, Per(1933-2013)Omfavnelse(1978)

Bronse
H: 100 cm
Signert på plinten: Per Ung

NOK 150 000–200 000
Gi bud
{lot.title}
17
Ung, Per(1933-2013)Mor og barn

Bronse
H: 37 cm
Signert på plinten: Ung

NOK 40 000
Gi bud
{lot.title}
18
Ung, Per(1933-2013)Kvinneakt

Bronse
H: 32 cm
Signert på plinten: Per Ung

Gi bud
{lot.title}
19
Kokkin, Kirsten(1951-)Stående kvinneakt med klede 1987(1987)

Bronse og granitt
H: 44 cm
Signert og datert under sokkelen: Kirsten Kokkin -87

Gi bud
{lot.title}
20
Durban, Arne(1912-1993)Gråtende pike

Bronse
H: 38,5
Signert på plinten: Durban

Gi bud
{lot.title}
21
Storstein, Aage(1900-1983)Stilleben 1931(1931)

Olje på lerret
58x85
Signert og datert nede t.h.: Aage Storstein -31

NOK 150 000–200 000
Gi bud
{lot.title}
22
Storstein, Aage(1900-1983)Badende gutter 1929(1929)

Olje på lerret
120x97
Signert og datert nede t.h.: Aage Storstein. -29

Gi bud
{lot.title}
23
Storstein, Aage(1900-1983)Badende gutter 1954-68(1954-68)

Olje på lerret
119x119
Signert nede t.h.: Storstein.

Gi bud
{lot.title}
24
Hagen, Else(1914-2010)Rollene utdelt(1949-1951)

Olje på lerret
160x198
Signert nede t.h.: Else Hagen

NOK 800 000–1 000 000
Gi bud
{lot.title}
25
Weidemann, Jakob(1923-2001)Figurkomposisjon 1951(1951)

Olje på plate
55x46
Dobbeltsignert og datert nede t.v.: Weidemann. 51

Gi bud
{lot.title}
26
Weidemann, Jakob(1923-2001)Rensing av garn 1951(1951)

Olje på plate
61x50
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 51.

NOK 130 000–150 000
Gi bud
{lot.title}
27
Weidemann, Jakob(1923-2001)Kvinne sittende i hage

Olje på lerret
60x70
Signert nede t.h.: Weidemann

NOK 70 000–90 000
Gi bud
{lot.title}
28
Rian, Johs.(1891-1981)Couleur Malade(1950)

Olje på plate
55x46
Signert nede t.h.: JR

Gi bud
{lot.title}
29
Rian, Johs.(1891-1981)Kloster i Syracuse(1952)

Olje på plate
33x41
Dobbeltsignert nede t.v.: J Rian

Gi bud
{lot.title}
30
Rygh, Aase Texmon(1925-)Torso(1954)

Bronse
H: 33 cm
Usignert

Gi bud
{lot.title}
31
Breivik, Bård(1948-2016)Komposisjon/Båtform

Sink på stål, relieff
L: 70 cm B: 12 cm
Usignert

NOK 30 000
Gi bud
{lot.title}
32

Bemalt treverk og fiberbust
H: 208 cm B: 50 cm
Usignert

Gi bud
{lot.title}
33
Picasso, Pablo(1881-1973)Figure(1948)

Litografi
Arket: 66x50,5 cm Motivet: 64x50 cm
Signert nede t.h.: Picasso

NOK 200 000–300 000
Gi bud
{lot.title}
34
Kleiva, Per(1933-2017)Den uverkelege verkelegheit kan i teorien kanskje vera like verkeleg som den verkelege verkelegheit 1965(1965)

Olje på lerret
135x150
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -65

NOK 120 000–150 000
Gi bud
{lot.title}
35
Jakobsen, Else Marie(1927-2012)Broen

Billedvev
110x100
Signatur og tittel innvevet: Broen EMJ

Gi bud
{lot.title}
36
Sitter, Inger(1929-2015)Piemonte 1975(1975)

Olje på lerret
146x105
Signert og datert nede t.h.: Sitter 75

NOK 200 000–300 000
Gi bud
{lot.title}
37
Sitter, Inger(1929-2015)Komposisjon 1967(1967)

Olje på papir, oppklebet på plate
64x48
Signert og datert nede t.h.: Sitter -67

Gi bud
{lot.title}
38
Weidemann, Jakob(1923-2001)The tree and the light 1968(1968)

Olje på lerret
180x150
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 68

NOK 400 000–600 000
Gi bud
{lot.title}
39
Weidemann, Jakob(1923-2001)Mot lyset 1977(1977)

Olje på lerret
80x80
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 77

NOK 180 000–200 000
Gi bud
{lot.title}
40
Debré, Olivier(1920-1999)Geiranger 1971(1971)

Olje på lerret
46x55
Signert og datert nede t.h.: OD 71

NOK 70 000–90 000
Gi bud
{lot.title}
41
Heramb, Thore(1916-2014)Vinter på Sandøy 1999(1999)

Olje på lerret
110x150
Signert og datert nede t.v.: Th Heramb -99

NOK 70 000–90 000
Gi bud
{lot.title}
42
Nesjar, Carl(1920-2015)Storm 2010(2010)

Akryl, trekull og kritt på lerret
134x85
Signert og datert nede t.h.: Nesjar 10

Gi bud
{lot.title}
43
Koren Bjertnæs, Sverre(1976-)En varmere vind(2020)

Olje på lerret
120x160
Signert på ombretten oppe til høyre på baksiden: S Bjertnæs

NOK 120 000–150 000
Gi bud
{lot.title}
44
Placht, Henrik(1973-)Vigilante VIII "Malachite & Sugilite"(2006)

Oljespray og resin på lerret av polyester
190x134
Signert og datert på baksiden av lerretet: Henrik Placht H Plt 2006

NOK 70 000–90 000
Gi bud
{lot.title}
45
Kielland, Kitty(1843-1914)Torvmyr

Olje på lerret
27x39
Signert nede t.v.: Kitty L. Kielland

NOK 50 000
Gi bud
{lot.title}
46
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Brenning, norsk kystbilde 1864(1864)

Olje på lerret
96x128
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1864

NOK 400 000–600 000
Gi bud
{lot.title}
47
Thaulow, Frits(1847-1906)Fra Venezia

Olje på lerret
33x40
Signert nede t.h.: FT.

Gi bud
{lot.title}
48

Olje på lerret
55x46
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

NOK 120 000–150 000
Gi bud
{lot.title}
49
Krohg, Christian(1852-1925)I tussmørket

Olje på lerret
30x45
Signert nede t.v.: C Krohg

Gi bud
{lot.title}
50
Krohg, Christian(1852-1925)Østenfor sol og vestenfor måne(Ant. 1887)

Olje på lerret
107x139
Signert nede t.v. og nede t.h.: C Krohg

NOK 1 000 000–1 200 000
Gi bud
{lot.title}
51
Krohg, Christian(1852-1925)Utsikt over Pension Laurents hage, Grez(1882)

Olje på lerret
46x37
Signert nede t.h.: C Krohg

NOK 70 000–90 000
Gi bud
{lot.title}
52
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Nymfe 1885(1885)

Olje på lerret
40,5x33,5
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Heyerdahl München 85

NOK 70 000–90 000
Gi bud
{lot.title}
53
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Hilder 1888(1888)

Lavering på papir
Arket: 28x38 Lysmål: 28x37,5
Signert nede t.h.: Th. Kittelsen

NOK 70 000–90 000
Gi bud
{lot.title}
54
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Nøkkerose

Lavering på papir
Arket: 21x38 Lysmål: 16x34
Signert nede t.h.: Th. Kittelsen.

NOK 30 000–50 000
Gi bud
{lot.title}
55
Wentzel, Gustav(1859-1927)Interiør med ammende kvinne 1893(1893)

Olje på lerret
100x126
Signert og datert nede t.h.: Gustav Wentzel 1893

NOK 200 000
Gi bud
{lot.title}
56
Wentzel, Gustav(1859-1927)Pike og geiter ved fjellgård

Olje på lerret
100x129
Signert nede t.v.: Gustav Wentzel

Gi bud
{lot.title}
57
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Sommer

Akvarell på papir
Arket: 37,5x51,5
Signert nede t.v.: Th. Kittelsen.

NOK 60 000
Gi bud
{lot.title}
58
Strøm, Halfdan(1863-1949)Fra Oslofjorden 1907(1907)

Olje på lerret
53x65
Signert og datert nede t.v.: Halfdan Ström -1907.

NOK 30 000
Gi bud
{lot.title}
59
Kavli, Arne(1878-1970)Sommerdag ved Rønnes

Olje på lerret
40x47
Signert nede t.v.: A. Kavli.

Gi bud
{lot.title}
60
Kavli, Arne(1878-1970)Kvinne på hagetrapp

Olje på lerret
61x67
Signert nede t.h.: A -Kavli

NOK 150 000–200 000
Gi bud
{lot.title}
61
Enger, Erling(1899-1990)Skogsinteriør 1935(1935)

Pulverteknikk
109,5x95,5
Signert og datert nede t.h.: Erling Enger -35

NOK 200 000–300 000
Gi bud
{lot.title}
62
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1953(1953)

Olje på lerret
71x85
Signert og datert nede t.h.: Weidemann. 53.

NOK 70 000–90 000
Gi bud
{lot.title}
63
Riis, Bendik(1911-1988)Sang i skog 1942(1942)

Olje på lerret
80x50
Signert, påtegnet med noe utydelig tittel og datert nede t.v.: Sang i skog Bendik Riis -42

Gi bud
{lot.title}
64
Riis, Bendik(1911-1988)Stil Leben Nature Morte: to Pærer 1950(1950)

Olje på plate
42x51
Signert nede på midten: Bendik Riis

Gi bud
{lot.title}
65
Røed, Fritz(1928-2002)Leif Trondstad-monument 1973(1973)

Bronse og mahogny
H: 87+5=92 cm
Signert og datert under sokkelen: Fritz Røed 1973

Gi bud
{lot.title}
66
Ung, Per(1933-2013)Polfareren Otto Sverdrup(Ca. 1999)

Bronse
H: 64 cm
Signert på plinten: Per Ung

Gi bud
{lot.title}
67
Grimdalen, Anne(1899-1961)Stående kvinneakt

Bronse
H: 87 cm
Signert på plinten: Anne Grimdalen

Gi bud
{lot.title}
68
Vaa, Dyre(1903-1980)Kari Trestakk

Bronse
H: 45 cm
Signert på plinten: Dyre Vaa

Gi bud
{lot.title}
69
Waksvik, Skule(1927-2018)Binne med unger 1980(1980)

Bronse
H: 30 cm
Signert og datert på plinten: Skule W 1980

Gi bud
{lot.title}
70
Waksvik, Skule(1927-2018)Havørnfamilien

Bronse
H: 39 cm + Tresokkel H: 9,5 cm
Signert på plinten: Skule W

Gi bud
{lot.title}
71
Waksvik, Skule(1927-2018)Steilende føll

Patinert bronse
H: 27,5 cm
Signert på plinten: Skule W

Gi bud
{lot.title}
72
Waksvik, Skule(1927-2018)Sel 2003(2003)

Messing og bronse
H: 95 L: 162 B: 94
Signert og datert på plinten: Skule W 2003

NOK 200 000
Gi bud
{lot.title}
73
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1986(1986)

Olje på lerret
90x90
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 86

Gi bud
{lot.title}
74
Weidemann, Jakob(1923-2001)Impressions de la Nature 1981(1981)

Olje på lerret
160x180
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 81

NOK 400 000–600 000
Gi bud
{lot.title}
75
Wold, Roar(1926-2001)Uten tittel(1965)

Olje på lerret
72x92
Signert oppe t.h.: Roar Wold

Gi bud
{lot.title}
76
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Akryl på lerret
113x130
Signert nede t.h.: Gunnar S.

NOK 250 000–350 000
Gi bud
{lot.title}
77
Rose, Knut(1936-2002)Ludvig E 1978(1978)

Olje på lerret
132x160
Signert nede t.h.: Knut Rose

Gi bud
{lot.title}
78
Rose, Knut(1936-2002)Neste offer 1984(1984)

Olje på lerret
160x132
Signert nede t.v.: Knut Rose

Gi bud
{lot.title}
79
Carlsen, Bjørn(1945-)Overgangsbilde(1990)

Olje på plate
122x81, 140x100 inkludert ramme
Signert nede t.h.: BC.

Gi bud
{lot.title}
80
Borchgrevink, Hanne(1951-)Jensebu 2 2011(2011)

Akryl på lerret
105x118
Signert og datert nede t.h.: HB -11

NOK 50 000
Gi bud
{lot.title}
81
Ransve, Bjørn(1944-)Sittende ape(2004)

Olje på plate
140x85
Signert nede t.h.: Ransve

Gi bud
{lot.title}
82
Ransve, Bjørn(1944-)Indianer Profil(2003)

Olje på plate
114x122
Signert nede t.h.: Ransve

NOK 120 000–150 000
Gi bud
{lot.title}
83
Gullvåg, Håkon(1959-)Selvportrett 1993-1999(1993-1999)

Olje på lerret
100x75
Signert nede t.h.: Gullvåg

Gi bud
{lot.title}
84
Vikshåland, Knut André(1968-)Ung pike 2007(2007)

Olje på lerret
100x100
Signert og datert nede t.h.: K. A. Vikshåland. 07

Gi bud

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på