Auksjon torsdag 2. juni 2022 kl 18:00
Røed, Fritz(1928-2002)
Leif Trondstad-monument 1973

Bronse og mahogny
H: 87+5=92 cm
Signert og datert under sokkelen: Fritz Røed 1973

Nummerert under sokkelen: 6/7

Mindre versjon av Tronstad-monumentet ved Leif Tronstads plass i Sandvika i Bærum kommune. Reist til minne om forskeren og motstandsmannen Leif Tronstad (1903-1945), som kom fra Bærum.

Vurdering

Auksjonert torsdag 2. juni 2022 kl 18:00