Gude, Hans Fredrik(1825-1903)
Brenning, norsk kystbilde 1864
Olje på lerret
96x128
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1864
Haverkamp 379.
Påtegnet på lapp på baksiden, på blindrammen: "No 1. Norwegian Coast by Hans Gude Bettws-y-Coed North Wales".
Grosse Berliner Kunst-Ausstellung XLIV 1864, kat.nr. 216 med tittel: Sturm. Norwegische Küste.
Vurdering
NOK 400 000–600 000
Auksjonert torsdag 2. juni 2022 kl 18:00
Tilslag NOK 300 000