Vårens Utvalgte

Auksjon torsdag 2. juni 2022 kl 18:00

Visning kat.nr. 1-44: 7. - 15. mai. Kat.nr. 45-84: 21. mai - 2. juni.

Våre lokaler i Gamle Logen, Grev Wedels Plass 2. Man-fre 10.00-18.00, lør & søn 12.00-16.00

Gude, Hans Fredrik (1825-1903)
Brenning, norsk kystbilde 1864

Olje på lerret
96x128
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1864

Haverkamp 379.

Påtegnet på lapp på baksiden, på blindrammen: "No 1. Norwegian Coast by Hans Gude Bettws-y-Coed North Wales".

UTSTILT:

Grosse Berliner Kunst-Ausstellung XLIV 1864, kat.nr. 216 med tittel: Sturm. Norwegische Küste.

Auksjonert torsdag 2. juni 2022 kl 18:00

Vurdering
NOK 400 000–600 000

Tilslag NOK 300 000