Jubileumsauksjonen GWPA30

Auksjon tirsdag 29. november 2022 kl 18:00

Strangersalen, Gamle Logen

Visning: kat.nr. 1-50: 5.-13. november. kat.nr. 51-90: 19.-29. november

Man-fre 10.00-18.00, lør & søn 12.00-16.00, i våre lokaler

Kielland, Kitty (1843-1914)
Jærlandskap i aftenlys

Olje på lerret
63x108
Usignert
Attestert av Dr. Philos. Marit Lange
Motiv antagelig fra Tananger, antagelig malt på 1890-tallet.

UTSTILT:

"Kitty Kielland-utstillingen", Stavanger faste galleri 1976, kat.nr. 24.

Auksjonert tirsdag 29. november 2022 kl 18:00

Vurdering
NOK 200 000

Tilslag NOK 410 000