Jubileumsauksjonen GWPA30

Auksjon tirsdag 29. november 2022 kl 18:00

Strangersalen, Gamle Logen

Visning: kat.nr. 1-50: 5.-13. november. kat.nr. 51-90: 19.-29. november

Man-fre 10.00-18.00, lør & søn 12.00-16.00, i våre lokaler

Krohg, Per (1889-1965)
To kvinner, Utsnitt til Avreisen II 1924

Olje på lerret
73x60
Signert og datert nede t.h.: Per Krohg -24

Utsnitt av Avreisen II, freske på Sjømannskolen, Hovedvestibylen, fra 1924.

LITTERATUR: A. Nygård-Nielsen: Moderne norske veggmalerier, Oslo 1928, detalj avbildet s. 83, hele fresken avbildet s. 81.

Auksjonert tirsdag 29. november 2022 kl 18:00

Vurdering