Auksjon tirsdag 29. november 2022 kl 18:00
Krohg, Per(1889-1965)
To kvinner, Utsnitt til Avreisen II 1924

Olje på lerret
73x60
Signert og datert nede t.h.: Per Krohg -24

Utsnitt av Avreisen II, freske på Sjømannskolen, Hovedvestibylen, fra 1924.

LITTERATUR: A. Nygård-Nielsen: Moderne norske veggmalerier, Oslo 1928, detalj avbildet s. 83, hele fresken avbildet s. 81.

Vurdering

Auksjonert tirsdag 29. november 2022 kl 18:00