Jubileumsauksjonen GWPA30

Auksjon tirsdag 29. november 2022 kl 18:00

Strangersalen, Gamle Logen

Visning: kat.nr. 1-50: 5.-13. november. kat.nr. 51-90: 19.-29. november

Man-fre 10.00-18.00, lør & søn 12.00-16.00, i våre lokaler

Kittelsen, Theodor (1857-1914)
På vei til Kvinnesaksforeningen 1894

Blyant, penn og lavering på papir, oppklebet på papp
27,7x37,2
Signert og datert nede t.v.: Th. Kittelsen. 94.

Påtegnet med tittel på baksiden av innrammingen: "På vej til Kvinnesaks-foreningen".

UTSTILT:

Kunstnernes Hus, Oslo 1941, kat.nr. 260.
Kunstnernes Hus, Oslo 1957, kat.nr. 231.

Auksjonert tirsdag 29. november 2022 kl 18:00

Vurdering
NOK 100 000

Tilslag NOK 220 000