Jubileumsauksjonen GWPA30

Auksjon tirsdag 29. november 2022 kl 18:00

Strangersalen, Gamle Logen

Visning: kat.nr. 1-50: 5.-13. november. kat.nr. 51-90: 19.-29. november

Man-fre 10.00-18.00, lør & søn 12.00-16.00, i våre lokaler

Kittelsen, Theodor (1857-1914)
Fra Biørnsborgbakken, Kragerø 1883

Olje på lerret
36x27,5
Signert og datert nede t.v.: Th. Kittelsen. 1883.

Påtegnet på baksiden, på blindrammen: "Gate i Kragerö".

UTSTILT:

Kunstnernes Hus, Oslo 1941, kat.nr. 4.
Kunstnernes Hus, Oslo 1957, kat.nr. 10.
Berg-Kragerø Museum, Kittelsenhuset 1996.

Auksjonert tirsdag 29. november 2022 kl 18:00

Vurdering

Tilslag NOK 230 000