Auksjon tirsdag 29. november 2022 kl 18:00
Fjell, Kai(1907-1989)
Akt i interiør

Olje på lerret
61x50,5
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
NOK 150 000–200 000

Auksjonert tirsdag 29. november 2022 kl 18:00

Kaj Fjell kan beskrives som en ekspressiv romantisk maler, med motiver som gir assosiasjoner til psykoanalysen og symbolismen. Fjells motiver bærer preg av norsk folkloristisk tradisjon med motiver av arketyper som vi kjenner fra våre folkeeventyr, formidlet med en dyp psykologisk nerve. Motivene har ofte en forenklet og dekorativ form, men innehar samtidig en form for musikalitet og spontanitet i komposisjonen.