Jubileumsauksjonen GWPA30

Auksjon tirsdag 29. november 2022 kl 18:00

Strangersalen, Gamle Logen

Visning: kat.nr. 1-50: 5.-13. november. kat.nr. 51-90: 19.-29. november

Man-fre 10.00-18.00, lør & søn 12.00-16.00, i våre lokaler

Warhol, Andy (1928-1987)
The Scream (After Munch)

Serigrafi trykket i sort og blågrønt
Arket=Motivet: 101,6x81,3
Usignert

Trykker: Rupert Jasen Smith, New York. Basert på Edvard Munchs litografi fra 1893-95 "Skrik". Bestilt for et opplag, som ikke ble publisert.

Feldman-Schellmann (F. & S.) IIIA.58.

Auksjonert tirsdag 29. november 2022 kl 18:00

Vurdering
NOK 700 000–900 000