Auksjon onsdag 14. desember 2022 kl 18:00

Auksjonen avholdes streamet, uten publikum i salen. Bud kan gis på forhånd, pr. telefon eller online.

Vising 5.-14. desember: Hverdager kl. 10.00-17.00 og søndag kl. 12.00-16.00.

NB! Ikke åpent for visning lørdag 10. desember, grunnet Munch-Auksjonen 2022.

Røtterud, Bjarne (1929-2011)
Soleil du soir, Une Fleur og Un petit poème de nuit 1970

Olje og collage på lerret
27x35, 35x27 og 35x27
Alle signert og datert nede t.h.: BJ Rötterud -70

Tre stk. selges samlet (En seire som hører sammen, i følge eier).
Påtegnet med tittel på fransk på baksiden, på blindrammen: "Kveldssol", "En blomst", "Et lite dikt for natten".
Påtegnet på baksiden av lerretet: 4., 5., 6.

Auksjonert onsdag 14. desember 2022 kl 18:00

Vurdering
NOK 15 000–20 000 USD 1 500–2 000 EUR 1 400–1 900