Auksjon onsdag 14. desember 2022 kl 18:00

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Mountains of the Mind 3
1
Heske, Marianne(1946-)Mountains of the Mind 3

Digitalgrafikk
Arket: 91x67, Motivet: 87,5x60
Signert nede t.h.: Marianne Heske

Vurdering
NOK 4 000USD 400EUR 400
Tilslag
NOK 3 000
Uten tittel (lilla)
2
Dronning Sonja, H. M.(1937-)Uten tittel (lilla)

Dyptrykk
Arket = Motivet: 50x50
Signert nede t.h.: S

Vurdering
NOK 6 000USD 600EUR 600
Tilslag
NOK 5 000
Uten tittel (brun)
3
Dronning Sonja, H. M.(1937-)Uten tittel (brun)

Dyptrykk
Arket = Motivet: 50x50
Signert nede på midten: S

Vurdering
NOK 6 000USD 600EUR 600
Tilslag
NOK 5 000
Next
4
Dronning Sonja, H. M.(1937-)Next

Dyptrykk
Arket:50x50, Motivet: 32,5x33
Signert nede t.h.: S
Signert nede t.v.: Magne F

Vurdering
NOK 3 000USD 300EUR 300
Tilslag
NOK 3 500
5
Nupen, Kjell(1955-2014)Komposisjon(1984)

Litografi
Arket: 64,5x48,5
Signert nede t.h.: K. Nupen.

Vurdering
NOK 3 000–5 000USD 300–500EUR 300–500
Tilslag
NOK 3 500
6
Nupen, Kjell(1955-2014)Komposisjon

Litografi
Arket: 50,5x39 Motivet: 24x18
Signert nede t.h.: K. Nupen.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
Mappe à 4 trykk: Komposisjon
7
Nupen, Kjell(1955-2014)Mappe à 4 trykk: Komposisjon

Litografi
Arket: 76,5x57
Alle signert nede t.h.: K. Nupen.

Vurdering
NOK 15 000–20 000USD 1 500–2 000EUR 1 400–1 900
Tilslag
NOK 18 500
Mappe à 4 trykk: Komposisjon
8

Litografi
Arket: 76,5x57

Vurdering
Tilslag
NOK 21 000
Mappe à 5 trykk: Horisont 1986
9
Nupen, Kjell(1955-2014)Mappe à 5 trykk: Horisont 1986(1986)

Litografi
Arket=Motivet: 46x65,5

Vurdering
10

Litografi
Arket=Motivet: 46x65,5
Alle signert nede t.h. K. Nupen.

Vurdering
Det høyeste høye
11
MappeDet høyeste høye

Blandingsteknikk
60x43

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
12
Slettemark, Kjartan(1932-2008)Komposisjon

Blandingsteknikk/Collage
Lysmål: 79x56
Signert nede på midten: Kjartan Slettemark

Vurdering
NOK 40 000USD 4 000EUR 3 800
Magiker, blå kropp
13
Widerberg, Frans(1934-2017)Magiker, blå kropp(1986)

Litografi
Arket: 54x38 Motivet: 43x32
Signert nede t.h.: Frans W

Vurdering
NOK 5 000–7 000USD 500–700EUR 500–700
Tilslag
NOK 4 200
Grønn ildvandrer
14
Widerberg, Frans(1934-2017)Grønn ildvandrer(1986)

Litografi
Arket: 38x54 Motivet: 32x43
Signert nede t.h.: Frans W

Vurdering
Hest 1973
15
Widerberg, Frans(1934-2017)Hest 1973(1973)

Litografi
Lysmål: 63x52 Motivet: 57x47
Signert nede t.v.: Frans Widerberg

Vurdering
Komposisjon 1972
16
Bleken, Håkon(1929-)Komposisjon 1972(1972)

Litografi
Arket: 63x85 Motivet 49x65
Signert og datert nede t.h.: Håkon Bleken -72

Vurdering
NOK 4 000–6 000USD 400–600EUR 400–600
Tilslag
NOK 3 000
17
Sitter, Inger(1929-2015)Komposisjon

Blandingsteknikk på papir
Arket: 36x50,5
Signert nede t.v.: Sitter

Vurdering
NOK 3 000–4 000USD 300–400EUR 300–400
Tilslag
NOK 3 400
Uten tittel 1962
18
Sitter, Inger(1929-2015)Uten tittel 1962(1962)

Etsning trykket på japansk rispapir og tykt papir
Arket: 41x31,5, Motivet: 36,5x28,5
Signert og datert nede t.h.: Inger Sitter 1962

Vurdering
Uten tittel
19
Sitter, Inger(1929-2015)Uten tittel(Ca 1961?)

Etsning, fargeakvatint
Arket: 50x65,5, Motivet, 29x41
Signert nede t.h.: Inger Sitter

Vurdering
Komposisjon med figurer 1973
20
Sitter, Inger(1929-2015)Komposisjon med figurer 1973(1973)

Fargelitografi med tekst
Arket: 37,5x61, Motivet: 31x39
Signert nede t.h.: Inger Sitter Gunnar Larson

Vurdering
NOK 2 000USD 200EUR 200
Tilslag
NOK 1 700
Blå former
21
Sitter, Inger(1929-2015)Blå former(1973-74)

Fargelitografi
Arket: 76x57,5, Motivet: 72x48

Vurdering
NOK 6 000–8 000USD 600–800EUR 600–800
Tilslag
NOK 5 000
Uten tittel
22
Sitter, Inger(1929-2015)Uten tittel(1975)

Serigrafi
Arket: 50x67,5, Motivet: 34x52

Vurdering
NOK 4 000–5 000USD 400–500EUR 400–500
Til mor (variant)
23
Sitter, Inger(1929-2015)Til mor (variant)(1971)

Serigrafi
Arket: 79x67, Motivet: 59,5x49
Signert nede t.h.: Inger

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
Uten tittel
24
Sitter, Inger(1929-2015)Uten tittel(Ca. 1982-83)

Fargelitografi
Arket: 60x46, Motivet: 47x40,5

Vurdering
Tilslag
NOK 4 600
Uten tittel 1991
25
Sitter, Inger(1929-2015)Uten tittel 1991(1991)

Fargelitografi
Arket: 50,5x38, Motivet: 27x24
Signert nede t.h.: Inger

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Uten tittel 2003
26
Sitter, Inger(1929-2015)Uten tittel 2003(2003)

Fargelitografi
Arket: 62,5x45,5, Motivet: 53x38
Signert nede t.h.: Inger S.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Komposisjon 1979
27
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1979(1979)

Litografi
Lysmål: 38x49,5 Motivet: 27x38
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 79

Vurdering
Tilslag
NOK 4 400
28
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

Litografi
Lysmål: 42x58,5 Motivet: 37x56
Signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
Tilslag
NOK 3 600
29

Litografi
Lysmål: 57x45 Motivet: 42x36
Signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
NOK 2 000–3 000USD 200–300EUR 200–300
Tilslag
NOK 4 400
30
Johannessen, Jens(1934-)Komposisjon

Akvarell på papir
Arket: 58x38
Signert nede t.v.: JJ

Vurdering
NOK 10 000USD 1 000EUR 1 000
Tilslag
NOK 6 000
Gjertrudsfuglen 1968
31
Gauguin, Paul René(1911-1976)Gjertrudsfuglen 1968(1968)

Litografi
Lysmål: 68,5x51,5 Motivet: 61x42
Signert og datert nede t.v.: Paul René Gauguin 1968

Vurdering
Tilslag
NOK 4 300
Komposisjon 1972
32
Gauguin, Paul René(1911-1976)Komposisjon 1972(1972)

Litografi
Lysmål: 52x47,5 Motivet: 38,5x34
Signert og datert nede t.h i motivet.: PRG 72
Signert og datert nede t.h.: Paul René Gauguin 1972

Vurdering
Tilslag
NOK 5 500
Øyenstikker 1972
33
Gauguin, Paul René(1911-1976)Øyenstikker 1972(1972)

Litografi
Lysmål: 47x69,5 Motivet: 46x68,5

Vurdering
Tilslag
NOK 1 000
Komposisjon 1972
34

Litografi
Lysmål: 68x62 Motivet: 62x54

Vurdering
Tilslag
NOK 1 800
Komposisjon 1972
35

Litografi
Arket: 76x53,5 Motivet: 61x43

Vurdering
Tilslag
NOK 1 200
Fisk 1972
36
Gauguin, Paul René(1911-1976)Fisk 1972(1972)

Litografi
Arket: 75,5x53,5 Motivet: 63,5x48

Vurdering
Tilslag
NOK 2 200
Komposisjon 1972
37
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1972(1972)

Serigrafi
Lysmål: 66,5x50 Motivet: 64,5x49
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. -72.

Vurdering
NOK 10 000–15 000USD 1 000–1 500EUR 1 000–1 400
38
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Serigrafi
Arket: 69x51,5 Motivet: 62x46
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
S1 -1967 Jorden sett fra månen
39
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)S1 -1967 Jorden sett fra månen(1967)

Serigrafi
Arket: 55x76,5, Motivet: 40x56
Signert nede t.h.: Anna-Eva Bergman

Vurdering
NOK 12 000–15 000USD 1 200–1 500EUR 1 100–1 400
Tilslag
NOK 17 000
Komposisjon 1969
40
Tiller, Lars(1924-1994)Komposisjon 1969(1969)

Litografi på japanpapir
Arket: 25,5x22 Lysmål: 21x15
Signert og datert nede t.h.: Lars Tiller -69

Vurdering
Tilslag
NOK 1 800
Komposisjon 1961
41
Ljøsne, Halvdan(1929-2006)Komposisjon 1961(1961)

Linosnitt
Lysmål: 22x16
Signert og datert nede t.h.: HLJ-61

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Komposisjon 1954
42
Kongelf, Gudrun(1909-1987)Komposisjon 1954(1954)

Fargetresnitt
Lysmål: 43,5x31,5, Motivet: 41x30
Signert og datert nede t.h.: Gudrun Kongelf. 1954.

Vurdering
NOK 8 000–10 000USD 800–1 000EUR 800–1 000
Tilslag
NOK 26 000
Oppstilling med kopp og fruktfat
43
Rian, Johs.(1891-1981)Oppstilling med kopp og fruktfat

Akvarell på papir
Lysmål: 36x42
Signert nede t.v.: J. Rian

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
Fra Tostrup-kjelleren 1945
44
Krohn, Xan(1882-1959)Fra Tostrup-kjelleren 1945(1945)

Blyant, akvarell og collage på papir
Arket: 39x50,5
Signert nede t.v.: Xan Krohn

Vurdering
NOK 5 000USD 500EUR 500
Tilslag
NOK 5 000
Vårkveld
45
Fjell, Kai(1907-1989)Vårkveld(1976)

Serigrafi
Lysmål: 30x40 Motivet: 28x39
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Akt ved seng 1944
46
Rumohr, Knut(1916-2002)Akt ved seng 1944(1944)

Tresnitt på japanpapir
Lysmål: 21x22 Motivet: 19,5x20,5
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr -44

Vurdering
Tilslag
NOK 4 200
Guro 1997
47
Kihle, Harald(1905-1997)Guro 1997(1997)

Litografi
Arket: 47x42 Motivet: 40x37,5
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -97

Vurdering
Tilslag
NOK 3 400
Frise II 1955
48
Winge, Sigurd(1909-1970)Frise II 1955(1955)

Radering
Arket: 39x119,5 Motivet: 30x108,5
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Vinge -55

Vurdering
NOK 5 000–6 000USD 500–600EUR 500–600
Kamp
49
Savio, John(1902-1938)Kamp

Tresnitt
Arket: 27x37, Motivet: 20x26,5
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
NOK 20 000–25 000USD 2 000–2 500EUR 1 900–2 400
Tilslag
NOK 29 000
April
50
Savio, John(1902-1938)April

Tresnitt
Arket: 24x33
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
NOK 7 000–9 000USD 700–900EUR 700–900
Tilslag
NOK 33 000
Øen Lillemolla i bakgrunnen, Svolvær
51
Savio, John(1902-1938)Øen Lillemolla i bakgrunnen, Svolvær

Tresnitt
Arket: 29,5x37 Motivet: 24x31,5
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
NOK 7 000USD 700EUR 700
Tilslag
NOK 9 500
Tre hoder 1939
52
Storstein, Aage(1900-1983)Tre hoder 1939(1939)

Blyant på papir
Arket: 20,5x26,5
Signert og datert nede t.h.: Aa.S. -39

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
Stillheten II 1931
53
Sohlberg, Harald(1869-1935)Stillheten II 1931(1931)

Radering
Lysmål: 21x28, Motivet: 13,5x21
Signert og datert i platen nede t.h.: Sohlberg 1931

Vurdering
NOK 20 000–30 000USD 2 000–3 000EUR 1 900–2 900
Tilslag
NOK 26 000
Los med pipe
54
Krohg, Christian(1852-1925)Los med pipe

Penn og lavering
Lysmål: 20x19
Signert nede t.h.: C Krohg.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Gamle skipper Ellefsen
55
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Gamle skipper Ellefsen

Blyant, penn og lavering på papir
Arket: 15x20
Signert nede t.h.: Th. Kittelsen.

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Fra jordkloden før syndefloden
56
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Fra jordkloden før syndefloden

Tusj på papir
Lysmål: 15x8,5
Usignert

Vurdering
NOK 20 000USD 2 000EUR 1 900
Tilslag
NOK 15 000
Atlanterhavsdamperen
57
Thaulow, Frits(1847-1906)Atlanterhavsdamperen

Fargeradering
Lysmål: 52x62,5 Motivet: 48x60
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Vaskekoner i Quimperlé
58
Thaulow, Frits(1847-1906)Vaskekoner i Quimperlé

Fargeradering
Lysmål: 49x59 Motivet: 45x57

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
Elv
59
Thaulow, Frits(1847-1906)Elv

Fargeradering
Lysmål: 51x62 Motivet: 48x60

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Norsk landskap
60
Munch, Edvard(1863-1944)Norsk landskap(1908)

Radering trykket i svart på middels tykt gulhvitt papir
Arket: mm Motivet: 100x150 mm
Usignert

Vurdering
Kurt Glaser, Munch von Glaser
61
Munch, Edvard(1863-1944)Kurt Glaser, Munch von Glaser(1906)

Inneholder raderingen Mannshode trykket i svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 25,5x18,5 Motivet: 11x8,5
Usignert

Vurdering
Robåt i kystlandskap
62
Baade, Knud(1808-1879)Robåt i kystlandskap(1844)

Olje på papp, oppklebet på plate
23x36
Signert og datert nede t.h.: K Baade 1844

Vurdering
NOK 30 000–40 000USD 3 000–4 000EUR 2 900–3 800
Landskap med figurer ved fossefall 1834
63
Calmeyer, Jacob Mathias(1802-1883)Landskap med figurer ved fossefall 1834(1834)

Olje på lerret
38x52
Signert og datert nede t.h.: J. M. Calmeyer 1834.

Vurdering
Landskapsstudie 1838
64
Dahl, Johan Christian(1788-1857)Landskapsstudie 1838(1838)

Olje på papir oppklebet på plate
21x36,5
Signert og datert nede t.v.: d. 8. septbr 1838. JDahl.

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
Kyr ved vanningsstedet 1853
65
Müller, Morten(1828-1911)Kyr ved vanningsstedet 1853(1853)

Olje på lerret
47,5x63
Signert og datert nede t.v.: Morten Müller. 1853.

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Fra Dale i Sundfjord 1866
66
Askevold, Anders(1834-1900)Fra Dale i Sundfjord 1866(1866)

Olje på papp oppklebet på plate
42x64,5
Signert, datert og stedsbestemt nede t.h.: Dale 16de Juni 1866. A. Askevold.

Vurdering
NOK 40 000–60 000USD 4 000–6 000EUR 3 800–5 700
Tilslag
NOK 35 000
Gårdsbruk med folkeliv 1876
67
Smith-Hald, Frithjof(1846-1903)Gårdsbruk med folkeliv 1876(1876)

Olje på lerret
27x35,5
Signert og datert nede t.h.: F Smith-Hald Paris 76

Vurdering
NOK 30 000–50 000USD 3 000–5 000EUR 2 900–4 800
Dame med parasoll og pike med hund i bånd ved romleir 1876
68
Dahl, Hans(1849-1937)Dame med parasoll og pike med hund i bånd ved romleir 1876(1876)

Olje på lerret
42x77
Signert og datert nede t.v.: Hans Dahl. 1876.

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Les Grands Boulevards
69
Galien-Laloue, Eugene(1854-1941)Les Grands Boulevards

Gouache på middels tykt gulhvitt papir
Arket=Motivet: 19,5x31,5
Signert nede t.v: E Galien-Laloue

Vurdering
NOK 30 000USD 3 000EUR 2 900
Tilslag
NOK 39 000
En tyv 1895
70
Holck, Julius(1845-1911)En tyv 1895(1895)

Olje på lerret
89x68
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Julius Holck. Bergen. 95.

Vurdering
NOK 5 000USD 500EUR 500
Tilslag
NOK 10 000
Gutt henter vann i en elv 1997
71
Ulving, Even(1863-1952)Gutt henter vann i en elv 1997

Olje på lerret
40x61
Signert nede t.v.: E. Ulving. 97

Vurdering
NOK 15 000USD 1 500EUR 1 400
Kveld, Filtvet
72
Thaulow, Frits(1847-1906)Kveld, Filtvet

Olje på lerret
47x55
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

Vurdering
Pike med rive i fjordlandskap
73
Dahl, Hans(1849-1937)Pike med rive i fjordlandskap

Olje på lerret oppklebet på plate
20x29
Signert nede t.v.: Hans-Dahl.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 500
Blomstereng 1912
74
Dahl, Hans(1849-1937)Blomstereng 1912(1912)

Olje på plate
30x20
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Hans-Dahl. Hjelle. 12 Juni 1912.

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
I hagen
75
Kavli, Arne(1878-1970)I hagen

Olje på lerret
68x78
Signert nede t.h.: A -Kavli

Vurdering
NOK 30 000USD 3 000EUR 2 900
Tilslag
NOK 46 000
Fra Wold-Thornes hage, Holmsbu 1951
76
Storstein, Aage(1900-1983)Fra Wold-Thornes hage, Holmsbu 1951(1951)

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.v.: Storstein -51

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Dameportrett
77
Riis, Bendik(1911-1988)Dameportrett

Olje på plate
41x33
Signert på baksiden av platen: Bendik Riis

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Tjeld 1943
78
Krohg, Per(1889-1965)Tjeld 1943(1943)

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.v.: Per Krohg -7 juli 1943

Vurdering
NOK 5 000USD 500EUR 500
Tilslag
NOK 10 500
Tordivel 1946
79
Krohg, Per(1889-1965)Tordivel 1946(1946)

Olje på plate
33x41
Signert og datert nede t.h.: Per Krohg 1946

Vurdering
NOK 5 000USD 500EUR 500
Tilslag
NOK 7 000
Berg 1969
80
Ljøsne, Halvdan(1929-2006)Berg 1969(1969)

Olje og sand på plate
32x74,5
Signert og datert nede på midten: Halvdan Ljøsne 69

Vurdering
Soleil du soir, Une Fleur og Un petit poème de nuit 1970
81
Røtterud, Bjarne(1929-2011)Soleil du soir, Une Fleur og Un petit poème de nuit 1970(1970)

Olje og collage på lerret
27x35, 35x27 og 35x27
Alle signert og datert nede t.h.: BJ Rötterud -70

Vurdering
Sittende kvinneakt
82
Durban, Arne(1912-1993)Sittende kvinneakt

Bronse
H: 35 cm
Signert: Durban

Vurdering
Tilslag
NOK 36 000
Sittende akt
83
Ung, Per(1933-2013)Sittende akt

Bronsepatinert gips
H: 23 cm. B: 35 cm. D: 15 cm.
Signert: Ung

Vurdering
Ung kvinne
84
Ung, Per(1933-2013)Ung kvinne

Bronse
H: 34 cm.
Usignert

Vurdering
På stellebordet
85
Ung, Per(1933-2013)På stellebordet

Bronse
H: 14 cm. L: 32 cm.
Signert: Per Ung

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Elgkalv
86
Waksvik, Skule(1927-2018)Elgkalv

Bronse
H: 30 cm
Signert på plinten: Skule W

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på