Auksjon torsdag 8. juni 2023 kl 18:00
Kittelsen, Theodor(1857-1914)
Pesta

Blyant og lavering på papir
Arket: 10,5x15,5
Signert nede t.h.: Th. Kittelsen.

Påtegnet med tittel av kunstneren nede t.v.: "Pesta."

Kunstnernes Hus, Oslo, "Th. Kittelsen Malerier akvareller tegninger" 3.-25. mai 1941, kat.nr. 272
Kunstnernes Hus, Oslo, "Theodor Kittelsen" 27. april - 19. mai 1957, kat.nr 258

Vurdering
NOK 50 000USD 4 600EUR 4 200

Auksjonert torsdag 8. juni 2023 kl 18:00

Tilslag NOK 125 000