Nettauksjon 1. juni – 12. juni 2024
Clüver, Bernt(1897-1941)
Stilleben 1920

Olje på lerret, oppklebet på plate
45,5x38
Signert og datert nede t.h.: Klüver 20

Påtegnet utydelig nede t.v.: (Loth?)

Elev av Othon Friesz, André Lhote, Raoul Dufy, Charles Camoin og Pedro Araujo under opphold i Paris, ca 3 år i 1919-21.

Vurdering