Blyant og penn på papir
Lysmål: 47x52
En signert nede på midten: Frans
Sesongens nettauksjon inneholder denne gangen tre avdelinger:
Fra Henny Moans samlinger, Kunst på papir, og Skulpturer og Malerier
Blyant og penn på papir
Lysmål: 47x52
Blyant på papir
Lysmål: 28,5x20
Signert på baksiden av innrammingen: Frans Widerberg
Blyant på papir
Lysmål: 31,5x23,5
Akvarell på papir
Lysmål: 15x10,5
Signert og datert ned t.v.: FW 69.
Blyant på papir
To ark á 29,5x21 montert i samme ramme
Signert nede t.h.: F.W. og nede på midten: Frans
Bronse
H: 41 cm
Signert: Per Ung
Bronse
H: 31 cm
Usignert
Bronse
H med plinth: 82 cm
Gouache på papir
Arket=Motiver: 59x77
Signert nede t.h.: Bente Tønnessen
Olje og tusj på papir
Lysmål: 33x51
Signert og datert nede t.h.: Sitter 77
Litografi
Motivet: 46x45
Signert nede på midten: Inger
Linosnitt
Motivet: 49x35,5
Signert nede t.h.: JJ
Tresnitt
Motivet: 21,5x25,5
Signert nede t.h.: Ludvig Eikaas
Litografi
Motivet: 38x53
Signert og datert nede t.h.: Paul René Gauguin 1975
Litografi
Motivet: 38x162
Signert nede t.h.: Sugai
Litografi
Motivet: 19x20
Signert nede på midten: Sugai
Trykk på keramisk flis?
28x28
Signert nede t.h.: FW
Xylografi
Motivet: 13x18
Signert nede t.h.: Frans W
Silketrykk
21x19
Signert nede t.h.: FW
Litografi
Motivet: 60x80
Signert nede t.v.: Frans W
Litografi
Motivet: 69,5x48
Signert nede t.v.: Frans Widerberg
Olje på lerret
49,5x31,5
Signert nede t.h.: Frans W
Akvarell på papir
Lysmål: 20,5x25,5
Signert og datert nede t.h.: Knut Jørgensen 1974
Akvarell på papir
Lysmål: 29,5x46
Penn på papir
Lysmål: 20,5x25
Signert og datert nede t.h.: Findus Graff 83
Litografi
Lysmål: 29x20,5
Signert nede t.h.: Gösta Hammarlund
Tusj og lavering på papir
Arket: 21x21
Signert nede t.h.: Hammarlund -70
Tre og kobber
10x20 cm og H: 10 cm
Usignert
Blandingsteknikk på papir
Lysmål: 29x19,5
Signert nede t.h.: Yran
Akvarell på papir
To ark á 35x25
Signert nede t.h.: J. Grimeland
Olje på lerret
23,5x23
Usignert
Olje på lerret
38x47
Signert og datert nede t.h.: JJ 69
Olje på lerret
105x140
Signert og datert nede t.h.: Frans W 1972
Olje på lerret
68x95
Signert og datert nede t.v.: Frans W 1978
Olje på lerret
36x27
Signert vertikalt nede t.h.: Frans W 56
Olje på lerret
87x74
Signert nede t.h.: ON
Kull på papir
Lysmål: 62,5x74,5
Usignert
Tusj på papir
Lysmål: 77x54
Signert og datert nede på midten: Jo Stang -1981
Akvarell på papir
Lysmål: 29x20
Signert og datert nede t.v.: Jo Stang. 1995
Penn på papir
Arket=Motivet: 44x62
Signert og datert nede t.h.: RM 82
Penn på papir
Arket=Motivet: 43x61
Signert og datert nede t.h.: RM 69
Akvarell på papir
Lysmål: 17x24,5
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Math. Dietrichson (?) 1889
Penn på papir
Lysmål: 13x11,5
Signert nede t.v.: EW
Penn på papir
11x15
Signert nede t.v.: EW
Penn på papir
12x20 18,5x20
Begge signert nede t.h.: EW
Blyant og lavering på papir
Motivet: 26,5x17,5
Signert nede t.h.: Th. Kittelsen.
Blyant og lavering på papir
Motivet: 25,5x16,5
Penn og tusj på papir
Lysmål: 24x35
Usignert
Blyant og lavering på papir
Lysmål: 19x15
Signert nede t.v.: TK
Radering
Motivet: 27x15,5
Usignert
Blyant på papir
Lysmål: 34x22
Usignert
Blyant på papir
Lysmål: 24x17,5
Usignert
Penn på papir
Lysmål: 34x21
Signert nede t.h.: Louis Moe
Akvarell
Lysmål: 54x74
Signert og datert nede t.h.: Bj. Engebret
Pastell på papir
Lysmål: 27,5x34
Signert oppe t.v.: "tegnet av: Herr Kunstmaleren Bendik Riis"
Tresnitt
Motivet: 22x32,5
Signert nede t.h.: John Savio
Litografi
Motivet: 51x43
Signert nede t.h.: Espolin Johnson
Radering
Motivet: 29,5x49
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -57
Tresnitt
Motivet: 19,5x18
Signert i platen nede t.h.: SW
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge 1945
Radering
Motivet: 19,5x18
Signert og datert nede t.h: Sigurd Winge 45
Radering
Motivet: 23,5x19,5
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge 45
Radering
Motivet: 20x18
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge fdr. 1945
Radering
Motivet: 19,5x17,5
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge fdr 45
Radering
40,5x54,5
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -54
Serigrafi
58,5x40,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi
Arket: 72x51, Motivet: 55x43
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi
Motivet: 56,5x56,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi
Motivet: 59x42
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi
71x59
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi
Lysmål: 73x54
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi
67x60
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi
Motivet: 79x64
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Serigrafi
Motivet: 49x49
Signert nede t.h.: Per Kleiva -68
Serigrafi
Motivet: 62x45
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva 79
Radering
Arket: 52x39,5 Motivet: 39x32
Signert nede t.h.: Per Kleiva
Akvarell og tusj på papir
Lysmål: 21x30
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -82
Silketrykk
Arket: 100x70
Signert og datert nede på midten: Victor Lind. 72
Serigrafi
Motivet: 45x36
Signert og datert nede t.h.: Anders Kjær -83
Serigrafi
Motivet: 45x36
Signert nede t.h.: Anders Kjær
Litografi
76x56
Signert nede t.v.: Appel
Pastell på papir
Lysmål: 21x26
Signert nede t.v.: Kai Fjell
Blyant på papir
Arket: 23x27,5
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -41
Pastell og tusj på papir
Lysmål: 49x63,5
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -84
Pastell
Lysmål: 22,5x31
Signert og datert nede t.v.: Kai Fjell -41
Serigrafi
Lysmål: 37x33
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Serigrafi
Lysmål: 45x64,5
Usignert
Olje på papir
Arket: 51x42,5
Signert nede t.h.: Else Hagen
Litografi
Motivet: 42,5x37,5
Signert nede t.h.: Else Hagen
Litografi
Lysmål: 68,5x59
Signert nede t.h.: J Rian 1944
Litografi
Lysmål: 40x29
Radering
Lysmål: 54,5x43
Signert og datert nede t.h.: Jan Baker -71
Litografi
Motivet: 58x43,5
Signert nede t.h.: AE Bergman
Tresnitt
Motivet: 39,5x29
Signert nede t.h.: AE Bergman
Olje og metallfolie på papir
12x14,4
Usignert
Olje og metallfolie på papir
12x16
Signert og datert nede t.h.: AEB 1986
Silketrykk
100x66
Signert nede t.h.: Damien Hirst
Pastell? på papir
Begge 40x33
Begge signert og datert nede t.h.: Bjarne Melgaard 2007
Silketrykk og akryl på lerret
136x91
Signert nede t.h.: Kjartan
Silketrykk og akryl på lerret
49x49
Signert nede t.h.: Kjartan
Collage
89x69
Signert oppe t.v.: Isern
Kull på papir
Lysmål: 47x62
Etsning
Arket: 194x121, Motivet: 160x100
Signert nede t.h.: K. Nupen
Tresnitt
Motivet: 90x190
Signert og datert nede t.h.: Hanne Borchgrevink 2006
Kull på papir
Lysmål: 128x96
Signert nede t.h.: ER
Kull på papir
Lysmål: 58x76
Signert nede t.h.: Kolderup
Kull på papir
Lysmål: 49x45,5
Signert nede t.h.: Kolderup
Kull på papir
Lysmål: 67x92
Signert nede t.h. (?)
Kull på papir
Lysmål: 67x82
Signert nede t.h.: ER
Terrakotta
H: 28 cm
Signert: Per Ung
Bronse
H med plint: 36,5 cm
Signert på pliten: AaseTR.
Olje på lerret
58x85
Signert nede t.h.: Chr. Skredsvig
Olje på lerret
132x190
Signert nede t.v.: Amaldus Nielsen
Olje på lerret
52x37
Signert og datert nede t.h.: A. Kavli. 1894
Olje på plate
60x50
Signert nede t.h.: C Krohg
Olje på plate
46x54
Signert nede t.h.: Else Hagen
Olje på lerret
65x50
Signert nede t.h.: EH
Olje på plate
29x38,5
Signert nede t.h.: Else Hagen
Olje på lerret, oppklebet på plate
45,5x38
Signert og datert nede t.h.: Klüver 20
Olje på lerret
97x106
Signert nede t.v.: Einar Sandberg.
Olje på lerret
62x92
Signert, påtegnet og datert nede t.v.: B Arisholmen Januar 1940
Olje på lerret
38x46
Signert nede t.h.: Kåre Tveter
Olje på lerret
65x80
Olje på plate
Lysmål: 98x68
Signert og datert nede t.v.: Thorvald Lund Hansen 1992
Olje på lerret
140x123
Signert nede t.h.: Kolderup
Olje på lerret
115x120
Signert nede t.h.: Kolderup
Stål og skifer
H med plinth: 39 cm
Usignert