Nettauksjon 1. juni – 12. juni 2024

Vårens Nettauksjon

Sesongens nettauksjon inneholder denne gangen tre avdelinger:
Fra Henny Moans samlinger, Kunst på papir, og Skulpturer og Malerier

KatalogTilslagsliste

Status

Kategori

Kunstner

Vurdering

Skisser av Henny Moan
1
Widerberg, Frans(1934-2017)Skisser av Henny Moan

Blyant og penn på papir
Lysmål: 47x52
En signert nede på midten: Frans

Vurdering
Skisser av Henny Moan
2

Blyant på papir
Lysmål: 28,5x20
Signert på baksiden av innrammingen: Frans Widerberg

Vurdering
Skisse av Henny Moan sittende
3
Widerberg, Frans(1934-2017)Skisse av Henny Moan sittende

Blyant på papir
Lysmål: 31,5x23,5

Vurdering
Selvportrett 1969
4
Widerberg, Frans(1934-2017)Selvportrett 1969

Akvarell på papir
Lysmål: 15x10,5
Signert og datert ned t.v.: FW 69.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Mannsakt
5
Widerberg, Frans(1934-2017)Mannsakt

Blyant på papir
To ark á 29,5x21 montert i samme ramme
Signert nede t.h.: F.W. og nede på midten: Frans

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Henny Moan
6
Ung, Per(1933-2013)Henny Moan

Bronse
H: 41 cm
Signert: Per Ung

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Henny Moan
7
Grimeland, Joseph(1916-2002)Henny Moan

Bronse
H: 31 cm
Usignert

Vurdering
Grevling
8
Engelsen, Elena(1952-)Grevling

Bronse
H med plinth: 82 cm

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Rev
9
Tønnessen, Bente(1944-)Rev

Gouache på papir
Arket=Motiver: 59x77
Signert nede t.h.: Bente Tønnessen

Vurdering
Komposisjon 1977
10
Sitter, Inger(1929-2015)Komposisjon 1977

Olje og tusj på papir
Lysmål: 33x51
Signert og datert nede t.h.: Sitter 77

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
Uten tittel 1986
11
Sitter, Inger(1929-2015)Uten tittel 1986

Litografi
Motivet: 46x45
Signert nede på midten: Inger

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Menneskedrage 1975
12
Johannessen, Jens(1934-)Menneskedrage 1975

Linosnitt
Motivet: 49x35,5
Signert nede t.h.: JJ

Vurdering
Tilslag
NOK 2 900
Spinnekonen
13
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Spinnekonen

Tresnitt
Motivet: 21,5x25,5
Signert nede t.h.: Ludvig Eikaas

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Mygg
14
Gauguin, Paul René(1911-1976)Mygg

Litografi
Motivet: 38x53
Signert og datert nede t.h.: Paul René Gauguin 1975

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 3 000
15
Sugaï, Kumi(1919-1996)Komposisjon

Litografi
Motivet: 38x162
Signert nede t.h.: Sugai

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
16

Litografi
Motivet: 19x20
Signert nede på midten: Sugai

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Par og vingede hester
17
Widerberg, Frans(1934-2017)Par og vingede hester

Trykk på keramisk flis?
28x28
Signert nede t.h.: FW

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Stall 1956
18
Widerberg, Frans(1934-2017)Stall 1956

Xylografi
Motivet: 13x18
Signert nede t.h.: Frans W

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 2 000
Rytter 1996
19
Widerberg, Frans(1934-2017)Rytter 1996

Silketrykk
21x19
Signert nede t.h.: FW

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
Svever i lyskant 1996
20
Widerberg, Frans(1934-2017)Svever i lyskant 1996

Litografi
Motivet: 60x80
Signert nede t.v.: Frans W

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 11 000
Oppstandelse 1973
21
Widerberg, Frans(1934-2017)Oppstandelse 1973

Litografi
Motivet: 69,5x48
Signert nede t.v.: Frans Widerberg

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Selvportrett 1961
22
Widerberg, Frans(1934-2017)Selvportrett 1961

Olje på lerret
49,5x31,5
Signert nede t.h.: Frans W

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Hekseprosessen 1974
23
Jørgensen, Knut(1937-1991)Hekseprosessen 1974

Akvarell på papir
Lysmål: 20,5x25,5
Signert og datert nede t.h.: Knut Jørgensen 1974

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Den store fisken
24
Jørgensen, Knut(1937-1991)Den store fisken

Akvarell på papir
Lysmål: 29,5x46

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Norsk kulturlandskap: Elg i solnedgang 1983
25
Graff, Finn(1938-)Norsk kulturlandskap: Elg i solnedgang 1983

Penn på papir
Lysmål: 20,5x25
Signert og datert nede t.h.: Findus Graff 83

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 000
Henny Moan
26
Hammarlund, Gösta(1903-1987)Henny Moan

Litografi
Lysmål: 29x20,5
Signert nede t.h.: Gösta Hammarlund

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 1 500
Kjære Antoine 1970
27
Hammarlund, Gösta(1903-1987)Kjære Antoine 1970

Tusj og lavering på papir
Arket: 21x21
Signert nede t.h.: Hammarlund -70

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 1 500
Fisk og bein
28
Aas, Nils(1933-2004)Fisk og bein

Tre og kobber
10x20 cm og H: 10 cm
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 2 700
De dødes tjern
29
Yran, Knut(1920-1998)De dødes tjern

Blandingsteknikk på papir
Lysmål: 29x19,5
Signert nede t.h.: Yran

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 6 500
Henny Moan
30

Akvarell på papir
To ark á 35x25
Signert nede t.h.: J. Grimeland

Vurdering
31
Johannessen, Jens(1934-)Komposisjon

Olje på lerret
23,5x23
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Startblokk Øvrevoll
32
Johannessen, Jens(1934-)Startblokk Øvrevoll

Olje på lerret
38x47
Signert og datert nede t.h.: JJ 69

Vurdering
Fordrevet par (Flyktninger) 1972
33
Widerberg, Frans(1934-2017)Fordrevet par (Flyktninger) 1972

Olje på lerret
105x140
Signert og datert nede t.h.: Frans W 1972

Vurdering
Tilslag
NOK 75 000
Komposisjon 1978
34
Widerberg, Frans(1934-2017)Komposisjon 1978

Olje på lerret
68x95
Signert og datert nede t.v.: Frans W 1978

Vurdering
Henny Moan 1956
35
Widerberg, Frans(1934-2017)Henny Moan 1956

Olje på lerret
36x27
Signert vertikalt nede t.h.: Frans W 56

Vurdering
Henny Moan
36
Nerdrum, Odd(1944-)Henny Moan

Olje på lerret
87x74
Signert nede t.h.: ON

Vurdering
Tilslag
NOK 45 000
Henny Moan
37
Nerdrum, Odd(1944-)Henny Moan

Kull på papir
Lysmål: 62,5x74,5
Usignert

Vurdering
Tante Ulrikke ved Henny Moan 1981
38
Stang, Jo(1936-1998)Tante Ulrikke ved Henny Moan 1981

Tusj på papir
Lysmål: 77x54
Signert og datert nede på midten: Jo Stang -1981

Vurdering
Luftlek for 2 1995
39
Stang, Jo(1936-1998)Luftlek for 2 1995

Akvarell på papir
Lysmål: 29x20
Signert og datert nede t.v.: Jo Stang. 1995

Vurdering
NOK 2 000
Påske av August Strindberg
40
ManusPåske av August Strindberg
Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 1 900
Medea 1982
41
Monsen, Randi(1910-1997)Medea 1982

Penn på papir
Arket=Motivet: 44x62
Signert og datert nede t.h.: RM 82

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Scenebilde fra "Byggmester Solness" 1969
42
Monsen, Randi(1910-1997)Scenebilde fra "Byggmester Solness" 1969

Penn på papir
Arket=Motivet: 43x61
Signert og datert nede t.h.: RM 69

Vurdering
Landskap med akvedukt 1889
43
Dietrichson, Mathilde(1837-1921)Landskap med akvedukt 1889

Akvarell på papir
Lysmål: 17x24,5
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Math. Dietrichson (?) 1889

Vurdering
NOK 4 000–5 000
Olav Trygvason
44
Werenskiold, Erik(1855-1938)Olav Trygvason

Penn på papir
Lysmål: 13x11,5
Signert nede t.v.: EW

Vurdering
Slagscene
45
Werenskiold, Erik(1855-1938)Slagscene

Penn på papir
11x15
Signert nede t.v.: EW

Vurdering
Kong Olaf og Thore Hjort, og Olaf den Hellige
46
Werenskiold, Erik(1855-1938)Kong Olaf og Thore Hjort, og Olaf den Hellige

Penn på papir
12x20 18,5x20
Begge signert nede t.h.: EW

Vurdering
Fisker
47
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Fisker

Blyant og lavering på papir
Motivet: 26,5x17,5
Signert nede t.h.: Th. Kittelsen.

Vurdering
Tilslag
NOK 57 000
Høyfjell (Gamlen med likkisten)
48
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Høyfjell (Gamlen med likkisten)

Blyant og lavering på papir
Motivet: 25,5x16,5

Vurdering
Tilslag
NOK 55 000
Røst. Lofoten 1888
49
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Røst. Lofoten 1888

Penn og tusj på papir
Lysmål: 24x35
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Er tilårs jeg også
50
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Er tilårs jeg også

Blyant og lavering på papir
Lysmål: 19x15
Signert nede t.v.: TK

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Mann med lue i hånden
51
Kollwitz, Käthe(1867-1945)Mann med lue i hånden

Radering
Motivet: 27x15,5
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 2 200
Kvinneakt
52
Ness, Bjarne(1902-1927)Kvinneakt

Blyant på papir
Lysmål: 34x22
Usignert

Vurdering
NOK 4 000–5 000
Kvinneakt
53

Blyant på papir
Lysmål: 24x17,5
Usignert

Vurdering
NOK 4 000–5 000
Dommedag
54
Moe, Louis(1857-1945)Dommedag

Penn på papir
Lysmål: 34x21
Signert nede t.h.: Louis Moe

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Sirkus 1937
55
Engebret, Bjarne(1905-1985)Sirkus 1937

Akvarell
Lysmål: 54x74
Signert og datert nede t.h.: Bj. Engebret

Vurdering
Høstens blader faller 1946
56
Riis, Bendik(1911-1988)Høstens blader faller 1946

Pastell på papir
Lysmål: 27,5x34
Signert oppe t.v.: "tegnet av: Herr Kunstmaleren Bendik Riis"

Vurdering
Fra Trollfjorden
57
Savio, John(1902-1938)Fra Trollfjorden

Tresnitt
Motivet: 22x32,5
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
Slit
58
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Slit

Litografi
Motivet: 51x43
Signert nede t.h.: Espolin Johnson

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
Fyret 1957
59
Winge, Sigurd(1909-1970)Fyret 1957

Radering
Motivet: 29,5x49
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -57

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
Komposisjon 1945
60
Winge, Sigurd(1909-1970)Komposisjon 1945

Tresnitt
Motivet: 19,5x18
Signert i platen nede t.h.: SW
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge 1945

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Komposisjon 1945
61

Radering
Motivet: 19,5x18
Signert og datert nede t.h: Sigurd Winge 45

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Utdrivelsen fra paradis 1945
62
Winge, Sigurd(1909-1970)Utdrivelsen fra paradis 1945

Radering
Motivet: 23,5x19,5
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge 45

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
Hemmeligheten 1945
63
Winge, Sigurd(1909-1970)Hemmeligheten 1945

Radering
Motivet: 20x18
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge fdr. 1945

Vurdering
Mesias 1945
64
Winge, Sigurd(1909-1970)Mesias 1945

Radering
Motivet: 19,5x17,5
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge fdr 45

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Naken I 1954
65
Winge, Sigurd(1909-1970)Naken I 1954

Radering
40,5x54,5
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -54

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
66
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Serigrafi
58,5x40,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 18 500
67

Serigrafi
Arket: 72x51, Motivet: 55x43
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 10 500
68

Serigrafi
Motivet: 56,5x56,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 11 500
69

Serigrafi
Motivet: 59x42
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
70

Serigrafi
71x59
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 21 000
71

Serigrafi
Lysmål: 73x54
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
72

Serigrafi
67x60
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 7 500
Sort sol
73
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Sort sol

Serigrafi
Motivet: 79x64
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
NOK 100 000–120 000
Tilslag
NOK 110 000
Egget 1968
74
Kleiva, Per(1933-2017)Egget 1968(1968)

Serigrafi
Motivet: 49x49
Signert nede t.h.: Per Kleiva -68

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 35 000
Norwegian Wood 1979
75
Kleiva, Per(1933-2017)Norwegian Wood 1979

Serigrafi
Motivet: 62x45
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva 79

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 2 100
Maestro John Anton
76
Kleiva, Per(1933-2017)Maestro John Anton

Radering
Arket: 52x39,5 Motivet: 39x32
Signert nede t.h.: Per Kleiva

Vurdering
NOK 5 000
Ormens veg 1982
77
Kleiva, Per(1933-2017)Ormens veg 1982(1982)

Akvarell og tusj på papir
Lysmål: 21x30
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -82

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Potensial 1972
78
Lind, Victor(1940-)Potensial 1972

Silketrykk
Arket: 100x70
Signert og datert nede på midten: Victor Lind. 72

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Joanie 1983
79
Kjær, Anders(1940-)Joanie 1983

Serigrafi
Motivet: 45x36
Signert og datert nede t.h.: Anders Kjær -83

Vurdering
Tilslag
NOK 7 100
Eva
80
Kjær, Anders(1940-)Eva

Serigrafi
Motivet: 45x36
Signert nede t.h.: Anders Kjær

Vurdering
Tilslag
NOK 5 600
Rytter
81
Appel, Karel(1921-2006)Rytter

Litografi
76x56
Signert nede t.v.: Appel

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 7 000
Liggende kvinne med katt
82
Fjell, Kai(1907-1989)Liggende kvinne med katt

Pastell på papir
Lysmål: 21x26
Signert nede t.v.: Kai Fjell

Vurdering
Kvinne ved sengekanten 1941
83
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinne ved sengekanten 1941(1941)

Blyant på papir
Arket: 23x27,5
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -41

Vurdering
Hval ved broen 1984
84
Fjell, Kai(1907-1989)Hval ved broen 1984

Pastell og tusj på papir
Lysmål: 49x63,5
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -84

Vurdering
Tilslag
NOK 10 500
Liggende akt 1941
85
Fjell, Kai(1907-1989)Liggende akt 1941

Pastell
Lysmål: 22,5x31
Signert og datert nede t.v.: Kai Fjell -41

Vurdering
Pikehode
86
Fjell, Kai(1907-1989)Pikehode

Serigrafi
Lysmål: 37x33
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Tre kvinner
87
Fjell, Kai(1907-1989)Tre kvinner

Serigrafi
Lysmål: 45x64,5
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Utkast til Blindebukk
88
Hagen, Else(1914-2010)Utkast til Blindebukk

Olje på papir
Arket: 51x42,5
Signert nede t.h.: Else Hagen

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
89
Hagen, Else(1914-2010)Komposisjon

Litografi
Motivet: 42,5x37,5
Signert nede t.h.: Else Hagen

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 3 400
Blomstervase og fruktfat 1944
90
Rian, Johs.(1891-1981)Blomstervase og fruktfat 1944

Litografi
Lysmål: 68,5x59
Signert nede t.h.: J Rian 1944

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 2 200
Stilleben
91
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Stilleben

Litografi
Lysmål: 40x29

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
Figur 1971
92
Baker, Jan(1939-)Figur 1971

Radering
Lysmål: 54,5x43
Signert og datert nede t.h.: Jan Baker -71

Vurdering
L10-1970 Rød jord
93
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)L10-1970 Rød jord

Litografi
Motivet: 58x43,5
Signert nede t.h.: AE Bergman

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
H1979-1 Planetfragment
94
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)H1979-1 Planetfragment

Tresnitt
Motivet: 39,5x29
Signert nede t.h.: AE Bergman

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Seilbåt
95
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)Seilbåt

Olje og metallfolie på papir
12x14,4
Usignert

Vurdering
Seilbåt 1986
96
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)Seilbåt 1986

Olje og metallfolie på papir
12x16
Signert og datert nede t.h.: AEB 1986

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
The Soul on Jacob's Ladder (New religion)
97
Hirst, Damien(1965-)The Soul on Jacob's Ladder (New religion)(2005)

Silketrykk
100x66
Signert nede t.h.: Damien Hirst

Vurdering
Tilslag
NOK 92 000
Uten tittel (Hode)
98
Melgaard, Bjarne(1967-)Uten tittel (Hode)(2007)

Pastell? på papir
Begge 40x33
Begge signert og datert nede t.h.: Bjarne Melgaard 2007

Vurdering
Selvportrett som Marilyn
99
Slettemark, Kjartan(1932-2008)Selvportrett som Marilyn(2007)

Silketrykk og akryl på lerret
136x91
Signert nede t.h.: Kjartan

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 30 000
Selvportrett som Marilyn
100

Silketrykk og akryl på lerret
49x49
Signert nede t.h.: Kjartan

Vurdering
A Marino Marini 1984-86
101
Isern, Ramón(1914-1989)A Marino Marini 1984-86

Collage
89x69
Signert oppe t.v.: Isern

Vurdering
NOK 20 000
Tilslag
NOK 12 000
102
Wold, Roar(1926-2001)Komposisjon(ca. 1970)

Kull på papir
Lysmål: 47x62

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Flygende over vann 2003
103
Nupen, Kjell(1955-2014)Flygende over vann 2003

Etsning
Arket: 194x121, Motivet: 160x100
Signert nede t.h.: K. Nupen

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 30 000
Låven 2006
104
Borchgrevink, Hanne(1951-)Låven 2006

Tresnitt
Motivet: 90x190
Signert og datert nede t.h.: Hanne Borchgrevink 2006

Vurdering
Tilslag
NOK 42 000
To unge menn
105
Richardson, Even(1961-)To unge menn

Kull på papir
Lysmål: 128x96
Signert nede t.h.: ER

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Badende kvinner
106
Kolderup, Harald(1958-)Badende kvinner

Kull på papir
Lysmål: 58x76
Signert nede t.h.: Kolderup

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Mannsportrett
107
Kolderup, Harald(1958-)Mannsportrett

Kull på papir
Lysmål: 49x45,5
Signert nede t.h.: Kolderup

Vurdering
Fremoverbøyd mann
108
Richardson, Even(1961-)Fremoverbøyd mann

Kull på papir
Lysmål: 67x92
Signert nede t.h. (?)

Vurdering
To kvinner
109
Richardson, Even(1961-)To kvinner

Kull på papir
Lysmål: 67x82
Signert nede t.h.: ER

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
Mor og barn
110
Ung, Per(1933-2013)Mor og barn

Terrakotta
H: 28 cm
Signert: Per Ung

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 2 200
Liten torso (fjær)
111
Rygh, Aase Texmon(1925-2019)Liten torso (fjær)(1978)

Bronse
H med plint: 36,5 cm
Signert på pliten: AaseTR.

Vurdering
Tilslag
NOK 44 000
Morgen etter regn, Holmvassbu
112
Skredsvig, Christian(1854-1924)Morgen etter regn, Holmvassbu(ca. 1915)

Olje på lerret
58x85
Signert nede t.h.: Chr. Skredsvig

Vurdering
Tilslag
NOK 64 000
Aften
113
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Aften

Olje på lerret
132x190
Signert nede t.v.: Amaldus Nielsen

Vurdering
Tilslag
NOK 45 000
Kornstaur 1894
114
Kavli, Arne(1878-1970)Kornstaur 1894

Olje på lerret
52x37
Signert og datert nede t.h.: A. Kavli. 1894

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Skjærgård
115
Krohg, Christian(1852-1925)Skjærgård

Olje på plate
60x50
Signert nede t.h.: C Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 28 000
Par med barn
116
Hagen, Else(1914-2010)Par med barn

Olje på plate
46x54
Signert nede t.h.: Else Hagen

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Jente
117
Hagen, Else(1914-2010)Jente

Olje på lerret
65x50
Signert nede t.h.: EH

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Hesjing
118
Hagen, Else(1914-2010)Hesjing

Olje på plate
29x38,5
Signert nede t.h.: Else Hagen

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Stilleben 1920
119
Clüver, Bernt(1897-1941)Stilleben 1920(1920)

Olje på lerret, oppklebet på plate
45,5x38
Signert og datert nede t.h.: Klüver 20

Vurdering
Sommer, Kviteseid
120
Sandberg, Einar(1876-1947)Sommer, Kviteseid(1910)

Olje på lerret
97x106
Signert nede t.v.: Einar Sandberg.

Vurdering
Arisholmen, Krig 1940
121
Riis, Bendik(1911-1988)Arisholmen, Krig 1940

Olje på lerret
62x92
Signert, påtegnet og datert nede t.v.: B Arisholmen Januar 1940

Vurdering
Etter solnedgang
122
Tveter, Kåre(1922-2012)Etter solnedgang

Olje på lerret
38x46
Signert nede t.h.: Kåre Tveter

Vurdering
Tilslag
NOK 29 000
Fjell, Vinter
123
Tveter, Kåre(1922-2012)Fjell, Vinter

Olje på lerret
65x80

Vurdering
Tilslag
NOK 31 000
Ung jente på stol 1992
124
Lund-Hansen, Thorvald(1947-)Ung jente på stol 1992

Olje på plate
Lysmål: 98x68
Signert og datert nede t.v.: Thorvald Lund Hansen 1992

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 5 000
Badende kvinner
125

Olje på lerret
140x123
Signert nede t.h.: Kolderup

Vurdering
Tilslag
NOK 27 000
Tre kvinner på svaberget
126
Kolderup, Harald(1958-)Tre kvinner på svaberget

Olje på lerret
115x120
Signert nede t.h.: Kolderup

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
127
Haukeland, Arnold(1920-1983)Komposisjon

Stål og skifer
H med plinth: 39 cm
Usignert

Vurdering
NOK 40 000–60 000USD 3 800–5 700EUR 3 500–5 200

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på