Friluftsauksjon

Auksjon torsdag 30. august 2001 kl 18:00

Ute

Nielsen, Carl (1848-1908)
Skogtjern i nedre Telemark1874

Olje på lerret
78x113
Signert og datert nede t.h.: Carl Nielsen. 1874. Efter A. Cappelen. 1852.

Maleriet av Cappelen har befunnet seg i Nasjonalgalleriet fra 1852.

Vurdering

Tilslag NOK 21 000