Friluftsauksjon

Auksjon torsdag 30. august 2001 kl 18:00

Ute

Katalog med tilslag

1
Astrup, Nikolai(1880-1928)Bukken som kom til himmerike

Tresnitt, lysmål
18x24
Signert i platen nede t.h.: Astrup

NOK 20 000
2
Aulie, Reidar(1904-1977)Gravmæle og Mars

Tresnitt, lysmål
26x34
Signert nede t.h.: Reidar Aulie

NOK 2 000
3
Aulie, Reidar(1904-1977)Jubilanten og Overgangen

Tresnitt, lysmål
34x26 og 26x34

NOK 2 000
4
Aulie, Reidar(1904-1977)Veien og Søndag

Tresnitt, lysmål
26x34

NOK 2 000
5
Aulie, Reidar(1904-1977)Stolen

Litografi, lysmål
49x58

6
Baldaccini, César(1921-1998)Komposisjon

Litografi, lysmål
59x48
Signert nede t.h.: Cesar

NOK 1 500–2 000
7
Bleken, Håkon(1929-)Fra mappen Hedda Gabler 1987

Litografi, lysmål
72x52
Signert og datert nede t.h.: Håkon Bleken 87

8
Botnen, Trond(1937-)Gun...s notater (om tårn) II 1971

Fargeradering, lysmål
23x39
Signert og datert nede t.h.: Botnen -71

NOK 1 500–2 000
{lot.title}
9
Chagall, Marc(1887-1985)Fugler

Radering, lysmål
38x32
Signert nede t.h.: Marc Chagall

10
KartDanmark

Kobberstikk
51x60
Signert i platen: Matthias Seutter. Utgitt 1740.

11
Dahl, Hans Normann(1937-)Hagebenk og hageport

Litografi, lysmål
45x41
Signert nede t.h.: Hans N Dahl

NOK 1 000–1 500
12
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Seil

Etsning, lysmål
40x52
Signert nede t.h.: L. Eikaas

NOK 3 000–4 000
13
Enger, Erling(1899-1990)Åkerlandskap

Litografi, lysmål
41x50
Signert nede t.h.: Erling Enger

NOK 6 000
14
Enger, Erling(1899-1990)Vinterlandskap med bjerkestammer

Litografi, lysmål
47x50

NOK 6 000
15
Enger, Erling(1899-1990)Vinterlandskap

Serigrafi
45x63

NOK 1 500–2 000
16
Finne, Ferdinand(1910-1999)Hester 1980

Litografi med håndkolorering, lysmål
34x31
Signert og datert oppe t.v.: Ferdinand Finne 1980

17
Finne, Henrik(1898-1992)Marked 1959

Litografi, lysmål
45x60
Signert og datert nede t.h.: Finne -59

NOK 1 500–2 000
18
Fjell, Kai(1907-1989)Pike med rød bluse

Litografi, lysmål
61x45
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 18 500
19
Fjell, Kai(1907-1989)Pikehode

Serigrafi, lysmål
40x35
Signert nede t.h.: Kai Fjell

20
Fjell, Kai(1907-1989)Venninner

Serigrafi, lysmål
31x37
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 21 000
21
Fjell, Kai(1907-1989)To barn

Litografi, lysmål
30x23
Signert i platen nede t.v.: Kai Fjell Signert med blyant nede t.v.: Kai Fjell

NOK 3 000–5 000
22
Fjell, Kai(1907-1989)Pikehode

Litografi, lysmål
68x53
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 20 000
Tilslag NOK 36 000
23
Fjell, Kai(1907-1989)Stjernebilder

Serigrafi, lysmål
36x69
Signert nede t.h.: Kai Fjell

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 18 500
24
From, Einar(1872-1972)Seilbåt

Olje på lerret, oppklebet på plate
40x50
Signert nede t.h.: Einar From

NOK 1 000
25
Gauguin, Paul René(1911-1976)Fromme gudstilbedere 1947

Tresnitt, lysmål
41x53
Signert og datert nede t.h.: Paul Gauguin 1947

26
Grøstad, Terje(1925-2011)Trekkfugler 1978

Serigrafi, lysmål
36x46
Signert og datert nede t.h.: Terje Grøstad 1978

NOK 1 000–1 500
27
Grøstad, Terje(1925-2011)Mann med stokk på skogsvei 1975

Litografi, lysmål
48x39
Signert og datert nede t.h.: Terje Grøstad 1975

NOK 1 500–2 000
28
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Det tredje øye

Seriegrafi, lysmål
69x53
Signert nede t.h.: Gunnar S.

29
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1969

Seriegrafi, lysmål
56x48
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. -69

NOK 3 000–5 000
30
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
64x45
Signert nede t.h.: Gunnar S.

31
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1972

Serigrafi, lysmål
67x51
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. -72.

32
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1968

Serigrafi, lysmål
56x49
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. Gundersen -68.

NOK 3 000–4 000
33

Serigrafi, lysmål
59x48
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. Gundersen. -68.

NOK 3 000–4 000
34

Serigrafi, lysmål
98x86
Signert nede t.h.: Gunnar S.

35
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1970

Serigrafi, lysmål
61x51
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. -70.

36

Serigrafi, lysmål
51x51
Signert nede t.h.: Gunnar S. -69.

NOK 3 000–4 000
37
Hellesen, Lilla(1902-1963)Forbi

Radering, lysmål
44x58
Signert nede t.h.: Lilla Hellesen

NOK 1 500–2 000
38
Hellesen, Lilla(1902-1963)Danserinne

Radering, lysmål
64x48

NOK 1 000
39
Hellesen, Lilla(1902-1963)Lys natt 1933

Litografi, lysmål
41x45
Signert og datert nede t.h.: Lilla Helgesen 1933

NOK 500
40
Holland, Torun(1937-)Den gule vasen 1983

Monotypi, lysmål
52x42
Signert og datert nede t.h.: Torunn Holland 83.

NOK 3 000
41
Hornung, Preben(1919-1989)Komposisjon 1975

Litografi, lysmål
63x48
Signert og datert nede t.h: Hornung 75

NOK 1 000–1 500
42
Johannessen, Jens(1934-)Hestehode og oljen 1975

Litografi, lysmål
65x49
Signert og datert nede t.h.: Jens Johannessen. 75.

NOK 3 000
43
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)På Finnmarksvidda

Serigrafi, lysmål
25x43
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.

44
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Juksafiskere II

Litografi, lysmål
48x68
Signert nede t.h.: Espolin Johnson

Tilslag NOK 18 000
45
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Ensom (Finnmark)

Serigrafi, lysmål
26x17

46
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Drøm

Litografi, lysmål
33x45

Tilslag NOK 10 000
47
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Drøm (fra Telemark)

Litografi, lysmål
32x44

Tilslag NOK 10 000
48
KartBergen

Kobberstikk, lysmål
40x53
Scholeus' kart over Bergen

NOK 3 000–4 000
49
KartSkandinavia

Kobberstikk, lysmål
49x58
Forlagt av F. de Wit (1610-1698)

NOK 3 000–4 000
50
Kihle, Harald(1905-1997)Hestehandler 1974

Litografi, lysmål
29x38
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle lito -74.

51
Kihle, Harald(1905-1997)Havnehagen

Litografi, lysmål
45x58
Signert nede t.h.: Harald Kihle

NOK 8 000
52
Kihle, Harald(1905-1997)Stigesteinen 1981

Fargelitografi, lysmål
33x42
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle lito -81

NOK 5 000
53
Kihle, Harald(1905-1997)Presteskyss 1977

Litografi, lysmål
39x48
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle lito -77

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 10 000
54
Kihle, Harald(1905-1997)Guro Heddelid 1973

Litografi, lysmål
42x40
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -73

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 12 500
55
Kihle, Harald(1905-1997)Guro rid forbi 1974

Litografi, lysmål
52x41
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -74.

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 14 000
56
Kihle, Harald(1905-1997)Det var Guro upp i Dalen 1974

Litografi, lysmål
43x37
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle 1974.

NOK 10 000
Tilslag NOK 11 000
57
Kihle, Harald(1905-1997)Ut å reise

Litografi, lysmål
45x60

Tilslag NOK 12 000
58
Kihle, Harald(1905-1997)Myllaren 1949

Tresnitt, lysmål
21x26
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -49.

NOK 15 000
Tilslag NOK 16 000
59
Kihle, Harald(1905-1997)Vinterved 1972

Litografi, lysmål
48x56
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -72

Tilslag NOK 16 000
60
Kihle, Harald(1905-1997)Hingst på hestemarken 1963

Litografi, lysmål
44x63
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle 1963

NOK 5 000–6 000
61
Kihle, Harald(1905-1997)Såmannen 1930

Tresnitt, lysmål
19x27
Signert nede t.h.: Harald Kihle ca 1930

NOK 7 000
62
Kihle, Harald(1905-1997)Hestehandel 1981

Fargelitografi, lysmål
39x52
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -81.

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 10 500
63
Kihle, Harald(1905-1997)Fjordingen

Tresnitt, lysmål
14x15
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle 1980

NOK 6 000
64
Kihle, Harald(1905-1997)Prestegards-Kviten

Litografi, lysmål
41x49

Tilslag NOK 10 500
65
Kiss, Laszlo Pál(1923-2007)Den gale fra Chaillot 1973

Radering, lysmål
46x33
Signert og datert nede t.h.: L. P. Kiss 1973

NOK 2 000
66
Kjær, Anders(1940-)Før soloppgang 1976

Serigrafi, lysmål
47x64
Signert og datert nede t.h.: Anders Kjær -76

67
Kjær, Anders(1940-)Etter solnedgang 1976

Serigrafi, lysmål
47x65

68
Kjær, Anders(1940-)Høyt oppe 1976

Serigrafi, lysmål
64x48

69
Kjær, Anders(1940-)Avskjed 1979

Serigrafi, lysmål
47x65
Signert og datert nede t.h.: Anders Kjær -79

70
Krohg, Guy(1917-2002)Okse og ku 1956

Blandingsteknikk på papir, lysmål
45x54
Signert og datert nede t.h.: Guy Krohg 1956

NOK 3 000–5 000
71
KuniyoshiUnder en foss

Trykk
37x25
Japan.

NOK 1 500
72
Kølbel, Johannes(1883-1983)Akershus

Radering, lysmål
59x81
Påtegnet i platen nede t.v.: Originalradering af Joh. Kölbel

NOK 3 000
73
Miró, Joan(1893-1983)Komposisjon

Litografi, lysmål
52x66
Signert nede t.h.: M.

74
Mumprecht, Walter Rudolf(1918-)Komposisjon

Litografi, lysmål
30x55
Signert nede t.h.: Mumprecht

NOK 1 500–2 000
75
Munch, Edvard(1863-1944)Norsk landskap

Radering, lysmål
12x18
Usignert.

NOK 4 000
76
Nesjar, Carl(1920-2015)Svart svaberg 1987

Litografi, lysmål
45x55
Signert og datert nede t.h.: Nesjar 87 Paris

NOK 2 000
77
Nupen, Kjell(1955-2014)Bok

Serigrafi
65x48
Signert nede t.h.: K. Nupen.

NOK 3 000–4 000
78
Rian, Johs.(1891-1981)Komposisjon 1962

Litografi, lysmål
55x40
Signert og datert nede t.v.: J Rian 1962

NOK 3 000
79
Rosseland, Jarle(1952-)Vinland Suiten S 1985

Serigrafi, lysmål
56x42
Signert og datert nede t.h.: Jarle Rosseland 1985

NOK 1 000–1 500
80
Rude, Rolf(1899-1971)Tre stær 1968

Linoleumssnitt, lysmål
29x42
Signert og datert nede t.h.: R. Rude 1968

NOK 1 000
81
Sandvik, Knut(1873-1970)Fra Hedalen

Blandningsteknikk, lysmål
46x53
Signert og stedsbestemt nede t.h.: Knut Sandvik Hovda (?) Hedalen

NOK 1 500
82
Savio, John(1902-1938)Gutter med lasso

Tresnitt
25x33
Signert nede t.h.: John Savio

83

Litografi, lysmål
30x36
Signert og noe utydelig datert i platen, nede t.h.: Segelcke 19??

NOK 1 000
84
Sitter, Inger(1929-2015)Komposisjon 1968

Serigrafi, lysmål
66x49
Signert og datert nede t.h.: Inger Sitter 68

NOK 3 000
85
Stabel, Fredrik(1914-)På conditori 1977

Litografi, lysmål
46,5x31,5
Signert og datert nede t.h.: Stabel -77

NOK 3 000–4 000
86
Steen-Johnsen, Søren(1903-1979)Tømmerkjøring1962

Litografi, lysmål
51x61
Signert og datert nede t.h.: Søren Steen-Johnsen -62

NOK 1 000
87
Sugaï, Kumi(1919-1996)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
62x50
Signert nede t.h.: Sugai

88
Sæle, Hans(1954-)Gogsjø idyll

Litografi, lysmål
57x45
Signert nede t.h.: Hans Sæle

89
Sørensen, Henrik(1882-1962)Tone Veli 1929

Litografi, lysmål
65x44
Signert og datert nede t.h.: Henrik Sørensen 1929

90
Ukjent, kunstnerKvinne og sensor

Trykk
35x23
Tidlig 1800-tallet. Japan.

NOK 400–600
91
Vasarely, Victor(1908-1997)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
32x31
Signert nede t.h.: Vasarely

NOK 4 000
92
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
53x43
Signert nede t.h.: Weidemann

93

Serigrafi, lysmål
44x58
Signert nede t.h.: Weidemann

94
Weidemann, Jakob(1923-2001)Blomst 1974

Serigrafi, lysmål
41x56
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 74

NOK 3 000–4 000
95
Werenskiold, Erik(1855-1938)Kvinne som grer seg 1927

Litografi, lysmål
50x35
Signert og datert nede t.h.: Erik Werenskiold 1927

NOK 1 500–2 000
96
Winge, Sigurd(1909-1970)Absalon 1969

Serigrafi, lysmål
45x65
Signert og datert nede t.h.: Winge -69

97
Ythjall, Terje(1943-)Ensomseiler og tosomseiler 1979

Litografi, lysmål
53x34
Signert og datert nede t.h.: T. Ythjall 1979

98
Zorn, Anders(1860-1920)På sanden

Radering, lysmål
21x27
Signert med blyant nede t.h.: Zorn. Signert og datert i platen nede t.v.: jun 1916 Zorn

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
99
Zorn, Anders(1860-1920)Gärdesgård 1913

Radering, lysmål
40x31
Signert nede t.h.: Zorn. Signert og datert i platen nede t.v.: Zorn 1913

NOK 10 000–12 000
100
Zorn, Anders(1860-1920)Modellstudie

Radering, lysmål
22x15
Usignert. Signert i platen: Zorn

NOK 6 000
{lot.title}
101
Ekeland, Arne(1908-1994)Kvinnelig figur blant maskindeler

Akvarell på papir
38x42
Signert nede t.v.: AE.

NOK 10 000–12 000
102
Fladseth, Trond(1945-)Vikinger 1997

Akvarell på papir
22x83
Signert og datert nede t.h.: Trond Fladseth 97

{lot.title}
103
Grønneberg, Hulda(1844-1924)Pirnaischer Platz Dresden

Pastell på papir
28x19
Signert nede t.v.: Hulda Grønneberg.

104
Holwech, Olaf(1896-1973)Kystlandskap ved Grimstad 1943

Akvarell på papir, lysmål
28x38
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Olaf M. Holwech. ved Grimstad Aug. 1943.

NOK 1 000
105
Rosseland, Jarle(1952-)Trær og busker 1982

Akvarell, lysmål
31x48
Signert og datert nede t.v.: Jarle Rosseland 82

NOK 1 500–2 000
106
Rosseland, Jarle(1952-)Sommergrått i Sigdal

Akvarell, lysmål
29x38
Signert nede t.h.. Jarle Rossland

NOK 1 500–2 000
107
Rosseland, Jarle(1952-)Fjordlandskap vinter 1983

Akvarell, lysmål
37x54
Signert og datert nede t.h.: Jarle Rosseland 1983

NOK 2 000
108
Barlag, Philip(1840-1913)Frakteskute i ettermiddagslys 1864

Pastell på papir, lysmål
25x36
Signert og datert nede t.v.: Barlag 64.

NOK 4 000–5 000
{lot.title}
109
Ekeland, Arne(1908-1994)Potetplukkere 1969

Blandingsteknikk på papir
24x26
Signert og datert nede t.v.: Arne Ekeland-69

NOK 4 000
{lot.title}
110
Ekeland, Arne(1908-1994)Kvinne og mann i fabrikklandskap

Blandingsteknikk på papir
24x37
Signert nede t.v.: Arne Ekeland.

NOK 5 000
111
Fjell, Kai(1907-1989)Urias hustru 197?

Blandningsteknikk, lysmål
20x28
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Kai Fjell 78?

Tilslag NOK 10 000
112
Fjell, Kai(1907-1989)Mens vi venter 1987?

Blyant og tusj på papir, lysmål
20x29
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Kai Fjell -87

113
Fjell, Kai(1907-1989)Kommunikasjon 1981

Blyant og kullstift på papir, lysmål
20x29
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -81

114
Holbø, Kristen(1869-1953)Myllarguten

Blandingsteknikk, lysmål
21x27
Signert nede t,h.: HH.

NOK 1 000–1 500
115
Krauskopf, Bruno(1892-1960)Fra Sirdal

48x62
Signert nede t.h.: B. Krauskopf

NOK 3 000–4 000
{lot.title}
116
Nesch, Rolf(1893-1975)Fra Hamburg 1922

Blyant og akvarell på papir, lysmål
30x45
Signert og datert nede t.h.: Rolf Nesch 22

{lot.title}
117
Rian, Johs.(1891-1981)Interiør

Blandingsteknikk på papir
29x23
Signert nede t.h.: J Rian

118
Storstein, Aage(1900-1983)Fjellandskap med hus 1937

Blandingsteknikk, lysmål
24X34
Signert og datert nede t.v.: Storstein -37

119
Astrup, Nikolai(1880-1928)Typer fra Jølster

Blyant på papir, lysmål
14x12 og 15x9
Usignert

120
Eckersberg, Johan Fredrik(1822-1870)Skoglandskap med vann

Blyant på papir
36x53
Usignert.

121
Gran, Halfdan(1869-1930)Flyvende svaner

Kullstift, lysmål
47x61
Signert nede t.h.: HG

122
Grande, Severin(1869-1934)Kvinneakt og togakledd mann

Blyant på papir, oppklebet på papp
32x24 og 32x23
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: SG Paris 1909 og signert nede t.h: SG

NOK 1 000
123
Haukeland, Arnold(1920-1983)Billdehuggeren i arbeid 1982

Ståltrykk, lysmål
14x21
Signert nede t.h.: Haukeland -82

NOK 1 000–1 500
124
Karsten, Ludvig(1876-1926)Hus i landskap

Kullstift på papir
45x61
Usignert

125
Mosebekk, Olav(1910-2001)Kvinne med hatt

Kullstift, lysmål
77x56
Signert nede t.h.: O Mosebekk

NOK 3 000
{lot.title}
126
Aulie, Reidar(1904-1977)Småbruk med kone, mann og hest 1961

Olje på lerret
73x92
Signert og datert nede t.h.: Aulie -61

Tilslag NOK 25 000
{lot.title}
127
Aulie, Reidar(1904-1977)Hus i landskap

Olje på plate
33x41
Signert nede t.h.: Aulie

128
Aunvik, Jan(1948-2001)Når menneskene motarbeider hverandre 1982

Olje på lerret
160x115
Signert nede t.h.: Jan Aunvik 82

Tilslag NOK 12 000
129
Aunvik, Jan(1948-2001)Komposisjon 1982

Olje på lerret
70x100
Signert og datert nede t.h.: Jan Aunvik 82

130
Aunvik, Jan(1948-2001)Bilde 1981

Olje på lerret
100x70
Signert og datert nede t.h.: J. Aunvik 81

{lot.title}
131

Olje på lerret
90x120
Signert og datert nede t.h.: Aunvik 82

NOK 10 000–12 000
132
Aurdal, Leon(1890-1949)Landskap med hus

Olje på lerret
38x50
Signert nede t.h.: Leon Aurdal

NOK 3 000–4 000
133
Backer, Henrik(1865-1948)Brødnid 1926

Olje på plate
57x95
Signert og datert nede t.h.: Henrik Backer 1926

NOK 3 000–5 000
134
Barlag, Philip(1840-1913)Kvinne i vinterlandskap

Olje på plate
21x14
Signert nede t.h.: Barlag.

NOK 5 000–6 000
135
Barth, Carl Wilhelm(1847-1919)Engelsk kyst 1890

Olje på lerret
26x37
Signert og datert nede t.h.: W Barth 90

136
Berger, Einar(1890-1961)Tre fiskebåter

Olje på lerret
67x75
Signert nede t.v.: E. Berger

NOK 5 000–6 000
137
Bjørkhaug, Ove Holm(1911-1988)Nykirken, Bergen 1954

Olje på plate
50x60
Signert og datert nede t.v.: O. Holm Bjørkhaug -54

138
Bolling, Svein(1948-)En som seiler ut

Olje på lerret
79x99
Signert nede t.h.: Bolling

139
Bolling, Svein(1948-)Abel (utsnitt)

45x28
Signert nede t.v.: Bolling

NOK 2 000
140
Brown, John Lewis(1829-1890)Rytter på steilende hest

Olje på mahogniplate
29x24
Signert nede t.h.: John Lewis Brown

NOK 10 000
141
Dahl, Hans(1849-1937)Den blonde pige

49x31
Signert og stedsbestemt nede t. h.: Hans Dahl. Balestrand

NOK 25 000–30 000
142
Dahl, Hans(1849-1937)Jente med robåt 1895

Olje på papir oppklebet på plate
43x41
Signert og datert nede på midten: Hans Dahl Korshavn 95 7/4

NOK 30 000
Tilslag NOK 20 000
143
Dahl, Peer Lorentz(1915-2005)Ting på et bord, gult rom 1980

Olje på lerret
75x65
Signert og datert nede t.h.: Peer Lorentz Dahl -80

144
Dal, Harald(1902-1972)Vind i trærne 1955

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.v.: Dal -55

{lot.title}
145
Dal, Harald(1902-1972)Liggende akt

Olje på lerret
44x61
Signert nede t.h.: H. Dal

146
Dal, Harald(1902-1972)Skogbunn 1955

Olje på plate
38x46

NOK 3 000
147
Dietrichson, Mathilde(1837-1921)Kvinne med blomster

Olje på lerret
16x12
Noe utydelig signert nede t.h.: Math. D:son

NOK 2 000
{lot.title}
148
Diriks, Edvard(1855-1930)Utsikt over Gatines

Olje på lerret
46x55
Signert nede t.h.: Diriks.

NOK 10 000
149
Disen, Andreas(1845-1923)Landskap 1902

Olje på lerret
29x43
Signert og datert nede t.h.: A Disen. 02.

NOK 2 000
150
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Have

Olje på plate
40x61
Signert nede t.v.: Eikaas

151
Eriksen, Sigurd(1884-1976)Fra Soon 1942

Olje på plate
50x60
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Eriksen 1942

NOK 3 000
152
Eriksen, Sigurd(1884-1976)Kystlandskap

Olje på lerret
50x55
Signert nede t.h.: Sigurd Eriksen

NOK 4 000
153
Eriksen, Sigurd(1884-1976)Fra Eidsvolds plass 1932

Olje på lerret
63x51
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Eriksen 1932

Tilslag NOK 17 500
154
Eriksen, Sigurd(1884-1976)Columbine

Olje på lerret
62x51

NOK 8 000
{lot.title}
155
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinnefigurer 1978

Akvarell på papir, lysmål
19x28
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -78

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 11 500
156
Fritzvold, Reidar(1920-1998)Skogslandskap med vann

Olje på lerret
81x100
Signert nede t.v.: R. Fritzvold

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 15 000
157
From, Einar(1872-1972)Verona

Olje på plate
40x50
Signert og stedsbestemt nede t.h.: Einar From Verona

NOK 4 000
158
Fuchs, Th.Fjordlandskap 1906

Olje på lerret
55x80
Signert og datert nede t.v.: Th. Fuchs Düsseldorf 1906

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
159
Fuchs, Th.Motiv fra Sognefjorden

Olje på lerret
57x80
Signert nede t.h.: Th. Fuchs

NOK 20 000
Tilslag NOK 22 000
160
Gjemre, Per(1864-1928)Parti fra Lofoten 1904

Olje på lerret
65x93
Signert og datert nede t.h.: Peder Gjemre 1904

NOK 5 000
Tilslag NOK 15 000
161
Grande, Severin(1869-1934)Fra Dørnbergers brygge 1922

35x46
Signert og datert nede t.h.: S Grande -22

162
Grimelund, Johannes(1842-1917)Fra Nordland 1893

Olje på papir, oppklebet på mahogniplate
24x32
Signert, noe utydelig stedsbestemt og datert nede t.v.: Grimelund 1893 Agre.

NOK 3 000
163
Grønmyra, Oscar(1874-1911)Tømmerkjører

Olje på plate
42x64
Signert nede t.h.: Osc Grønmyra

164
Grønneberg, Hulda(1844-1924)Gårdsbruk med hesjer

Olje på lerret
35x50
Signert nede t.h.: Hulda Grønneberg

NOK 3 000–4 000
{lot.title}
165
Grønneberg, Hulda(1844-1924)Fra Hvidsten

Olje på lerret oppklebet på plate
37x22

NOK 8 000
{lot.title}
166
Grønneberg, Hulda(1844-1924)Hvite liljer

41x60

{lot.title}
167
Grønneberg, Hulda(1844-1924)Blomstrende fruktgrener

Olje på plate
46x23
Signert nede t.v.: Hulda Grønneberg

168
Gundersen, Helene(1858-1934)Landskap med seter

Olje på lerret
49x60
Signert nede t.h.: H Gundersen

NOK 5 000
{lot.title}
169
Heiberg, Astri Welhaven(1881-1967)Atelierinteriør med modell 1953

Olje på lerret
100x70
Signert og datert nede t.v.: Astri Welhaven -53

NOK 30 000
Tilslag NOK 25 000
170
Heiberg, Jean(1884-1976)Rød låve

Olje på plate
60x80
Signert nede t.h.: J Heiberg

171
Messagier, Jean(1920-)Théâtre d été

Olje på lerret
27x46
Signert nede t.h.: Messagier

172
Hjertsen, Sverre(1909-1968)Rullestener Lista 1949

Olje på lerret
97x119
Signert og datert nede t.h.: Sverre Hjertsen -49.

NOK 4 000–5 000
173
H-Mark, Anthony(1817-1886)Seilskute i åpent farvann

Olje på lerret
75x100
Signert nede t. h.: H Anthony.

174
Holbø, Halvdan(1907-1995)Sygard Sunde i Vågå 1954

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: Halvdan Holbø 1954

NOK 3 000
175
Holbø, Halvdan(1907-1995)Haust i Sjodalen 1984

Olje på plate
42x46
Signert og datert nede t.h.: Halvdan Holbø 1984

NOK 2 000
{lot.title}
176
Holbø, Kristen(1869-1953)Fjellgård 1945

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.v.: K Holbö. 45.

NOK 10 000
Tilslag NOK 12 500
177
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Seilbåt og måke i midnattsol

Olje på lerret
65x81
Signert nede t.h.: Th Holmboe

Tilslag NOK 17 500
178
Holter, Rigmor(1906-)Klipper 1980

Olje på plate
35x51
Signert og datert nede t.h.: Rigmor Holter 80

NOK 1 500–2 000
179
Holter, Wilhelm(1842-1916)Dameportrett 1879

Olje på lerret
60x47
Signert og datert oppe t.v.: W Holter. 79.

180
Isaachsen, Olaf(1835-1893)Selvportrett 1857

41x35
Signert og datert nede t.v.: Olaf Isaachsen Desember 1857.

181
Isaachsen, Olaf(1835-1893)Gammel kone 1860

31x29
Signert og datert nede t.v.: O. I. 1860.

NOK 3 000
182
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Komposisjon

Olje på lerret
70x70
Signert nede t.v.: E. H. J.

NOK 20 000
Tilslag NOK 10 000
183
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Landskap

Olje på plate
29x37
Signert oppe t.h.: E. H. J.

184
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Fra Enebakk 1950

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: E.H.J. 50

185
Johansen, Otto Emil(1886-1934)Kystlandskap 1930

Olje på mahogniplate
46x55
Signert og datert nede t.h.: Otto Johansen 30

186
Johnsen, Johannes(1890-1965)Skutebilde

Olje på plate
42x63
Signert nede t.h.: Johs. Johnsen

NOK 3 000
{lot.title}
187
Juul, Ole(1852-1927)Gård i vinterlandskap

22x28
Signert nede t.h.: O Juul

{lot.title}
188
Juvet, Morten(1953-)Sommerens blå akvarium 1987

Olje på lerret
81x57
Signert og datert nede t.h.: Morten Juvet 1987

{lot.title}
189
Juvet, Morten(1953-)Deja vu 1987

Olje på lerret
76x58
Signert og datert nede t.h.: M. Juvet 87

190
Jørgensen, Sven(1861-1940)Vinter

Olje på lerret
81x72
Signert nede t.h.: S. Jørgensen

191
Kaule, Otto(1870-0)Høstlandskap

Olje på lerret
80x110
Signert nede t.h.: O. Kaule

192
Kaulum, Haakon(1863-1933)En sommerdag på Laurvigsfjorden 1889

Olje på lerret
42x55
Signert og datert nede t.h.: Kaulum -89

193
Kaulum, Haakon(1863-1933)Robåt og naust i fjordlandskap 1889

Olje på plate
20x30
Signert og datert nede t.h.: H Kaulum 1889

NOK 5 000
{lot.title}
194
Knoff, Johan(1935-)Pussycat Broadway 1981

Olje på lerret
73x101
Signert og datert nede t.h.: J. Knoff 81

195
Krauskopf, Bruno(1892-1960)Mor og barn

Blandingsteknikk, lysmål
59x46
Signert opp t.v.: B. Krauskopf

Tilslag NOK 10 000
196
Krogstad, Bjørn(1943-)Stående figur

Olje på lerret, lysmål
32x38
Signert nede t.v.: B Krogstad

NOK 1 500
197
Krohg, Christian(1852-1925)Båter i opprørt sjø

Olje på lerret
44x33
Signert nede t.v.: C Krohg

NOK 30 000–35 000
198
Krohg, Christian(1852-1925)Gammel mann

36x47
Signert nede t.h.: C. Krohg

NOK 35 000
Tilslag NOK 22 000
199
Krohg, Guy(1917-2002)Dansende kvinne 1938

Olje på plate
37x46
Signert og datert nede t.v.: Gyu Krohg 38

NOK 3 000
{lot.title}
200
Krohn, Julie de Holmberg(1882-1956)Blomstrende kaktus i vinduskarm

Olje på lerret
65x55
Signert nede t. v.: J de H Krohn

NOK 2 000
{lot.title}
201
Kaarbø, Ragnhild(1889-1949)Hus i landskap

Olje på lerret
67x56
Signert nede t.h.: Ragnh Kaarbø

NOK 5 000–10 000
202
Larsson, Brynjulf(1881-1920)Fra Vrængen

Olje på lerret
70x90
Signert nede t. h.: BL

NOK 10 000–12 000
203
Lie-Jørgensen, Thorbjørn(1900-1961)Fjellknauser 1943

Olje på plate
37x46
Signert og datert nede t.h.: Thorbjørn Lie-Jørgensen 43

NOK 1 500–2 000
204
Lofthus, Arne Wallem(1881-1962)Bergen 17. mai 1931

Olje på lerret
50x60
Signert og datert nede t.h.: A Lofthus 17. mai 1931.

205
Ukjent, kunstnerSkuter i månelys

Olje på lerret
34x21
Signert nede t.h.: H Lund

206
Lystad, Elsa(1899-1970)Oppstilling med krukke og epler

Olje på lerret
35x40
Signert nede t.v.: Elsa Lystad

NOK 5 000
207
Mack, Sverre(1887-1974)Sommeraften fra Fredrikstad 1927

Olje på lerret
34x55
Signert nede t.v.: Sverre Mack. Datert nede t.h.: 1927

{lot.title}
208
Martinsen, Kåre(1912-1986)Landskap

Olje på plate
18x20
Signert nede t.v.: K. M.

209
Martinsen, Kåre(1912-1986)Nedtagelsen fra korset 1949

Olje på plate
43x49
Signert og datert nede t.h.: Kåre Martinsen -49.

NOK 3 000–4 000
{lot.title}
210
Martinsen, Kåre(1912-1986)Figurkomposisjon 1966

Olje på lerret
24x45
Signert og datert nede t.h.: Kåre Martinsen -66.

NOK 5 000
211
Merton, Erling(1898-1967)Vår 1941

Olje på plate
30x38
Signert og datert nede t.h.: E Merton 41

NOK 3 000
212
Merton, Erling(1898-1967)Interiør 1944

Olje på plate
35x29
Signert og datert nede t.h.: E Merton 44

NOK 2 000
{lot.title}
213
Michelet, Johan Fredrik(1905-1984)Svibler 1949

Olje på plate
46x29
Signert og datert oppe t.v.. Michelet -49

NOK 5 000
214
Midelfart, Willi(1904-1975)Mot Stryn

Olje på plate
37x46
Signert nede t.v.: W. Midelfart

NOK 3 000
215
Midelfart, Willi(1904-1975)Fra Dale Flatdal i Telemark med sukkertopfjellene

Olje på plate
31x41

NOK 3 000
216
Mohr, Hugo Lous(1889-1970)Knauser og løvtrær 1935

38x46
Signert og datert nede t.h.: HLM -35

NOK 2 500
217
Munthe, Lagertha(1888-1984)Haveparti med fuglenek

44x34
Signert nede t.h.: L. Munthe.

{lot.title}
218
Nallard, Louis(1918-)Las Tracas 1965

Olje på lerret
105x118
Signert og datert nede t.v.: Nallard 65

219
Nielsen, Carl(1848-1908)Skogtjern i nedre Telemark1874

Olje på lerret
78x113
Signert og datert nede t.h.: Carl Nielsen. 1874. Efter A. Cappelen. 1852.

Tilslag NOK 21 000
220
Nielsen, Carl(1848-1908)Fra Storvågen, Lofoten 1899

Olje på lerret
43x67
Signert og datert nede t.h.: Carl Nielsen 1899.

Tilslag NOK 12 000
221
Nielssen, Finn(1908-1962)Marin 1945

Olje på lerret
33x41
Signert og datert nede t.h.: Fini -45

NOK 2 000
{lot.title}
222
Nilsen, Ulf(1950-)Polsk bilde

Olje på lerret
98x70
Signert nede t. h.: UN

223
Normann, Emma(1871-1954)Fjordlandskap

Olje på lerret
60x80
Signert nede t.h.: E Normann

224
Oesterley, Karl(1839-1930)Parti i Nærøfjorden 1895

Olje på plate
38x61
Signert og datert nede t.v.: C. Oesterley. j. 1895.

NOK 10 000
Tilslag NOK 14 500
225
Pedersen, Hugo Vilfred(1870-1959)Kystby

Olje på lerret
48x69
Signert nede t.v.: Hugo V P

NOK 3 000
226
Peterssen, Eilif(1852-1928)Gutt med bamse 1916

Olje på lerret
80x65
Signert og datert nede t.h.: Eilif P 1916

227
Printz, Lars(1889-1968)Presten

Olje på plate
31x41
Signert nede t.h.: Lars Printz-

NOK 1 000–1 500
228
Printz, Lars(1889-1968)Vaar ved Frogner hovedgård

Olje på plate
31x42
Signert nede t.h.: L. Printz

NOK 1 500
229
Printz, Lars(1889-1968)Hus i landskap 1912

Olje på lerret
69x96
Signert og datert nede t.h.: L. Printz -1912-

NOK 3 000–4 000
230
Refsum, Tor(1894-1981)Vinterkvell 1951

Olje på plate
27x35
Signert og datert nede t.h.: tr -51

231
Reitan, Elling(1949-)Evighetslys 1990

Olje på lerret
25x30
Signert og datert nede t.h.: E. Reitan -90.

NOK 8 000
{lot.title}
232
Reusch, Helga Ring(1865-1944)Høstlandskap 1911

Olje på lerret
28x43
Signert og datert nede t.v.: Helga Ring Reusch 1911.

233
Reusch, Helga Ring(1865-1944)Trestammer

32x25
Signert nede t.v.: Helga Ring Reusch

NOK 3 000
{lot.title}
234
Reusch, Helga Ring(1865-1944)I utmarken

24x30
Signert nede t.h.: Helga R. Reusch

235
Revold, Axel(1887-1962)Landskap

Olje på plate
38x46
Signert nede t.v.: Revold

236
Rian, Johs.(1891-1981)Jordbærplukkere

Olje på plate
38x46
Signert nede t. v.: J Rian

NOK 10 000–12 000
{lot.title}
237
Rian, Johs.(1891-1981)Landskap med hus

Olje på lerret
49x49
Signert nede t.v.: J Rian

Tilslag NOK 16 000
238
Rosseland, Inggard(1914-)Utsikt i Bærum 1977

Olje på lerret
48x58
Signert og datert nede t.v.: I Rosseland 77

239
Rosseland, Jarle(1952-)Vinterlandskap 1980

Olje på lerret
63x75
Signert og datert nede t.h.: J. Rosseland 80

NOK 3 000–5 000
240
Sandberg, Einar(1876-1947)Snemasser Liveien 1931

46x57
Signert og datert nede t.h.: Einar Sandberg -31.

NOK 10 000
241
Scarpa, Gino(1924-)Frøya

Olje på lerret
100x80
Signert nede t.h.: Scarpa

Tilslag NOK 18 500
242
Scheel, Benedicte(1851-1929)Dameportrett

Olje på lerret
25x20
Signert oppe t.h.: BS

NOK 3 000
243
Schultz, Alexander(1901-1981)August Røros 1936

Olje på lerret
50x61
Signert og datert nede t.h.: A. Schultz -36.

244
Schultz, Alexander(1901-1981)Landskap med hus 1954

Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.h.: A. Schultz -54.

NOK 10 000
Tilslag NOK 10 000
245
Skari, Edvard(1839-1903)Seilskuter i ettermiddagslys

Olje på lerret
43x71
Signert nede t. h.: Edv Skari

Tilslag NOK 14 500
246
Skramstad, Ludvig(1855-1912)Mann ved tjern

Olje på plate
33x44
Signert nede t.h.: Ludv. Skramstad

247
Skramstad, Ludvig(1855-1912)Stille skogstjern

Olje på plate
47x59
Signert nede t.v.: Ludv. Skramstad

248
Smith-Hald, Bjørn(1883-1964)Kystlandskap med to kvinner i badedrakt

Olje på lerret
60x67
Signert nede t.h.: Bj. Smith-Hald

NOK 3 000–4 000
249
Smith-Hald, Bjørn(1883-1964)Fra Bodø

Olje på lerret
54x68

250
Smith-Hald, Bjørn(1883-1964)Mor og barn

Olje på lerret
68x67
Signert nede t.v.: Bjørn Smidt-Hald

NOK 5 000–6 000
251
Steen-Johnsen, Søren(1903-1979)Hus i vinterlandskap

Olje på plate
50x60
Signert nede t.h.: Steen-Johnsen

252
Steen-Johnsen, Søren(1903-1979)Studie gravemaskin

Olje på plate
24x33
Signert nede t.h.: S S Johnsen

NOK 2 000
253
Steen-Johnsen, Søren(1903-1979)Epletrær og røde tak 1968

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.v.: Steen-Johnsen 68

NOK 3 000
254
Stixrud, Christoffer(1900-1968)Lille Grændsen

Olje på plate
27x35
Signert nede t.v.: Chr Stixrud

NOK 3 000–5 000
255
Stixrud, Christoffer(1900-1968)Gateparti og landskap med hus

Olje på papir, lysmål
15x21
Signert nede t.h. og nede t.v.: Chr. Stixrud

256
Storstein, Aage(1900-1983)Fra Erfjord 1923

Olje på lerret
75x52
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Aage Storstein Erfjord -23

257
Storstein, Aage(1900-1983)Landskap med hus 1944

Olje på plate
33x41
Signert og datert nede t.v.: Storstein -44

258
Storstein, Aage(1900-1983)Furutrær 1946

Olje på plate
55x46
Signert og datert nede t.v.: Storstein -46

259
Sæle, Hans(1954-)Fra Færder fyr

Olje på lerret
73x100
Signert nede t.h.: Hans Sæle

NOK 5 000
260
Sørensen, Henrik(1882-1962)Skuldalsbrura dansar i fossen 1937

Olje på plate
40x32
Signert nede t.v.: HS

NOK 25 000
261
Thaulow, Frits(1847-1906)Elv

Fargeradering, lysmål
52x64
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Tilslag NOK 13 000
262
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Landskap med gårdsbygning 1929

Olje på plate
32x41
Signert og datert nede t.h.: R. Th 29

263
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Landskap med gjerde 1947

Olje på plate
60x73
Signert og datert nede t.h.: R Th 47

264
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Høstbjerk og utløe

34x41
Signert nede t.h.: R Th

265
Ukjent kunstnerPortrett av Generalinne Karen Staffelt

Olje på lerret
40x32
Usignert

266
Ukjent, kunstnerMannsportrett

Olje på lerret
62x49
Usignert.

NOK 5 000
267
Ukjent, kunstnerOppstilling med blomster i glassvase

Olje på lerret
49x32
Usignert.

NOK 1 500
{lot.title}
268
Ukjent, kunstnerLandskap med hus

Olje på lerret
74x67
Usignert

269
Ukjent, kunstnerTinnfoss i Telemark 1878

Olje på blikk
38x31
Signert og datert nede t.h.: WB (?) 1878

NOK 2 000
270
Ukjent, kunstnerKvinneportrett

Olje på lerret
68x49
Usignert. Påtegnet oppe t.h.: 2047

NOK 5 000
271
Ukjent, kunstnerSeilskute og dampskib ved havn

Olje på lerret
80x113
Signert nede t.v.: A. Nordahl

272
Ukjent, kunstnerDansende par ved bål i parklandskap

Olje på lerret
75x100
Usignert.

NOK 8 000–12 000
273
Urdal, Atle(1913-1988)Mollanskjær

Olje på plate
30x50
Signert nede t.h.: Atle Urdal

NOK 2 000
274
Urdal, Atle(1913-1988)Figurer i landskap

Olje på plate
50x61
Signert nede t.h.: Atle Urdal

275
Urdal, Atle(1913-1988)Sørlandet

Olje på lerret
50x61
Signert nede t.h.: Atle Urdal

276
Urdal, Atle(1913-1988)Marked Italia

Olje på plate
33x40
Signert nede t.h.: Atle Urdal

277
Wangensten, Wilhelm Marius(1884-1962)Fra Skåtøy 1937

Olje på lerret
67x80
Signert og datert nede t.v.: W. Wangensten -37.

278
Wangensten, Wilhelm Marius(1884-1962)Bryggen på Saltbutangen Skåtøy

Olje på plate
46x54
Signert nede t.v.: Wilh Wangensten

279
Wangensten, Wilhelm Marius(1884-1962)Kanalen

Olje på lerret
63x71
Signert nede t.h.: Wilh. Wangensten

280
Wathne, Frank(1902-1991)Oppstilling med flaske, vase og frukt på bord 1926

Olje på lerret
60x80
Signert og datert nede t.h.: Frank Wathne -26

NOK 6 000
281

Olje på papir, lysmål
28x37
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 5/8 -82

282
Weiglin, Egil(1917-1997)Landskap med hus

Olje på lerret
50x61
Signert nede t.v.: Weiglin

NOK 8 000
283
Wentzel, Gustav(1859-1927)Fra Jotunheimen

Olje på plate
27x42
Signert nede t.h.: Gustav Wentzel

NOK 15 000
284
Wentzel, Gustav(1859-1927)I januar

Olje på lerret
45x60
Signert nede t.h.: G. Wentzel.

Tilslag NOK 12 500
285
Wentzel, Gustav(1859-1927)Landskap med bekkefar

Olje på lerret
50x68
Signert nede t.h.: Gusatv Wentzel

286
Øijord, Kåre(1921-)Månens spill 1963

Olje på lerret
80x101
Signert og datert nede t.h.: Kåre Øijord 1963

287
Ung, Per(1933-2013)Mor og barn

Bronse
H: 41 cm.
Signert på plinten: Per Ung

Tilslag NOK 21 000
288
Bergslien, Gro(1940-)Fat

Glass
Diam.: 35 cm.
Hadeland Glassverk. Signert: Hadeland Gro

NOK 1 000
289
Glass1 par

Klart glass
H: 16 cm.
England. 1700-tallet.

NOK 4 000
290
Glass2 stk.

Grålig glass
H: 18 cm.
1 stk. England. 1700-tallet Benhvite spiraler i stetten. 1 stk. nyere.

NOK 3 000
291
Glass1 stk.

Ametystfarget glass
H: 17 cm.
Antagelig England. 1700-tallet.

NOK 2 000
292
Johansson, Willy(1921-)Bolle

Glass
H: 6,5 cm. Diam.: 22 cm.
Signert og merket under: Hadeland 2108. W.J.

NOK 500
293
Brudekrone

Sølv med fargede stener
H: 7,5 cm. Diam.: 16 cm.
Ustemplet. Ca. 1900.

294
Dekketallerkner12 stk.

Sølv
Diam.: 28 cm. Vekt: 5450 gr.
Stemplet: GL 830 S.

Tilslag NOK 37 000
295
Dekketallerkner

Plett
Diam.: 27,5 cm.
15 stk. Danmark.

296
Deksel

Sheffieldplett
H: 25 cm. L: 50 cm. B: 38 cm.
Ustemplet.

297
KaffesettTre deler, brikke og klype medfølger.

Sølv og bakelitt
Kanne: H: 20 cm. Fløtemugge: H: 9 cm.
Sukkerkopp: H: 4 cm. Vekt; 725 gr. Tostrup ca. 1950.

Tilslag NOK 12 500
298
Margskje

Sølv
L: 22 cm. Vekt: 60 gr.
London, 1734.

NOK 4 000
299
Saltbøsse

Sølv
H: 12 cm. Vekt: 163 gr.
Stemplet 830. Formet som en klovn.

NOK 800–1 000
300
Sigarett etui

Gull med ædelstener
L: 9 cm. B: 5.5 cm. Vekt: 131 gr.
Ustemplet. Finland?

NOK 30 000
301
Staup

Sølv
H: 12,5 cm. Vekt: 96,5 gr.
Bergen ca. 1740. Mester: Magnus Bessel, virksom 1717-1744.

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 10 000
302
Sukkerskål med to hanker12 stk. skjeer henger rundt korpus

Sølv, filigran
H: 21,5 cm.
Bergen 1810. Empire.

NOK 18 000–22 000
Tilslag NOK 11 668
303
Teskjeer1 par + 1 stk.

Sølv
Vekt: 34,5 gr.
1 par stemplet: PF. 1 stk. stemplet: GD.

NOK 200
304
Teskjeer12 stk.

Sølv
Vekt: 171 gr.
Stemplet: OI 13 1/4.

NOK 1 500–2 000
305
TumlingMed stett på fot.

Sølv
H: 8,5 cm. Vekt: 42 gr.
Bergen 1827. Mester: Paul Schnabel Kahrs, virksom 1820-1842. Fullstemplet.

NOK 4 000
306
LangbordTrehvitt

Furu og bjerk
H: 74 cm. L: 85 cm. B: 97 cm.

307
MøblementSofa; 1 armstol; 4 småstoler; salongbord

Mahogny
Stoppet sete og rygg.

NOK 15 000
Tilslag NOK 31 000
308
Brat, Sverre(1925-2015)Fiskefat

Keramikk
L: 33 cm.
Signert: SB

NOK 500
309
Ollestad, Andreas(1857-1936)Vase med to hanker

Keramikk
H: 29 cm.
Usignert. Egersunds Fayancefabrik.

NOK 5 000
310
Pløen, Erik(1925-2004)Bolle

Keramikk
H: 14 cm. Diam.: 22 cm.
Signert under: Erik Pløen

NOK 1 000
311
Schneider, Andreas(1861-1931)Vase

Keramikk
H: 22 cm.
Signert og datert: A Sch 1899, samt stemplet AS Kristiania

NOK 600–800
312
Arneberg, Gro(1911-1964)Bolle med lokk

Leirgods
H: 16 cm. Diam.: 27 cm
Signert: Gro

NOK 1 000
313
Bøker

18 bind. Knut Hamsun.

NOK 1 500
314
Fuglevaag, Brit(1939-)St. Hans

Tekstil
135x60
Signert nede t.h.: BF

315
Fuglevaag, Brit(1939-)Amour

Tekstil
103x96
Signert: BF

{lot.title}
316
Brat, Sverre(1925-2015)Bolle

Leirgods
H: 11 cm. Diam.: 28 cm
Signert: SB

NOK 1 500
317
Pistol

Tre, metall og sølv
L: 37 cm.
Antagelig svensk.

NOK 3 000–5 000
318
Hvalstad, Ragnhild (Lalla)(1875-1962)Middagstallerkner 7 stk.

Leirgods
Diam.: 25 cm
Signert: RH

319
Hvalstad, Ragnhild (Lalla)(1875-1962)Middagstallerkner 8 stk.

Leirgods
Diam.: 26 cm
Signert: RH

NOK 3 000–4 000
320
ÅkleVevet teppe

Ull
258x126

NOK 5 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her