Munch-Auksjonen 2001

Auksjon tirsdag 27. november 2001 kl 18:00

Munch, Edvard (1863-1944)
Angst

Tresnitt i svart på tynt gulhvitt papir
Arket: 585x470 mm Motivet: 460x375 mm
Signert og datert med blyant nede t.h.: Edv. Munch 1912

1896. MM G 568. Sch.nr. 62. Woll nr. 93 c. Årstallet, 1912, skrevet under signaturen er idag nesten utvisket. Meget pent eksemplar. Brede marger. Registreringsbekreftelse fra Munch-museet medfølger.

Auksjonert tirsdag 27. november 2001 kl 18:00

Vurdering
NOK 600 000–800 000

Angst
Lithograph printed in black on thin cream wove
Sheet: 585x470 mm Image: 460x375 mm
Signed and dated in pencil lower right: Edv. Munch 1912
1896. MM G 568. Sch.no. 62. Woll no. 93 c.
The year, 1912, inscribed under the signature is now hardly visible.
Very fine impression. Full margins.
Certificate Confirmation from the Munch-museet follows.